مک‌لارن یک F1 تر و تمیز برای فروش دارد

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

خودروی F1 شرکت مک‌لارن، خفن‌ترین خودروی دوره‌ی خودش است. ماشین‌های زیادی نیستند که توانسته باشند محبوبیت بالای F1 را در دوره‌ی تولیدشان داشته باشند. این خودروی دهه ۹۰ای، هنوز هم که بیست سالی از زمان عرضه‌اش می‌گذرد، می‌تواند با خفن‌ترین خودروهای امروز هم رقابت کند. تنها خودرویی که توانست از نظر سرعت، مک‌لارن F1 را شکست دهد، «بوگاتی ویرون» (Bugatti Veyron) بود. اگر موتور F1 را که یک موتور تنفس طبیعی (Naturally Aspirated Engine) است در نظر بگیریم، می‌توانیم حتی بگوییم که این خودرو، هنوز هم یکی از سریع‌ترین خودروهای دنیا است.

خودرویی که MSO برای فروش قرار داده، فقط ۲۸۰۰ مایل حرکت کرده است.

نکته‌ی جالب درباره‌ی F1، تولید بسیار محدود آن است. تنها ۶۴ عدد مک‌لارن F1 تولید شده؛ طوری که این خودرو آیتمی کلکسیونی محسوب می‌شود.

به همین دلیل هم اگر قرار باشد یکی از این خودروها به فروش برسد، حسابی سر و صدا به پا می‌شود. شرکت MSO، از زیرمجموعه‌های شرکت مک‌لارن، خبر از فروش یک F1 با شماره‌ی شاسی ۰۶۹ را داده است؛ یعنی این مدل، از آخرین خودروهای تولید شده‌ی سری F1 است.

خودرویی که MSO برای فروش قرار داده، فقط ۲۸۰۰ مایل حرکت کرده؛ یعنی کم و بیش نو است. همانطور هم که انتظار دارید، این خودرو با تمام بند و بساطی که به هنگام عرضه‌اش همراه آن بوده، به فروش می‌رسد.

شرکت مک‌لارن حرفی از قیمت نزده، اما انتظار داریم قیمت‌اش چیزی بین ۷ تا ۸ میلیون پوند باشد. اگر به دنبال خرید مک‌لارن هستید، صفحه‌ی مربوط به آن را در وب‌سایت رسمی مک‌لارن بخوانید و با ایمیل داده شده در آن، تماس برقرار کنید.

McLaren-F1-1 McLaren-F1-2

‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. محمد علی

  من یه دونشو دارم ….البته توی need for speed….خواستین بخرین با تون راه میام…..

 2. ali

  نکته جالب اینکه موتور این ماشین از طلا ساخته شده.

  1. محمد

   چییی؟؟؟ مگه میشه؟؟ مگه داریم؟؟

   1. پویان

    بله داریم. به عنوان مثال مکلارن F1 🙂

  2. محمد معتمدی

   موتور از طلا ساخته نشده دوست عزیز
   روکشی از طلا روی سر سیلندر و سیستم خروجی موتور کشیده شده.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه