نام نهایی اندروید M به‌زودی مشخص می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت گوگل در مراسم Google I/O سال ۲۰۱۵ آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید که M نام دارد را معرفی کرد. به‌احتمال زیاد این سیستم‌عامل در مهر ماه امسال در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و گوشی‌های جدیدی هم با آن راهی بازار می‌شوند.

به‌نظر می‌رسد که شرکت گوگل به‌زودی نام نهایی جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید که فعلا با نام M شناخته می‌شود را منتشر می‌کند.

 

البته شایعات مختلف به این موضوع اشاره می‌کنند که احتمال دارد اندروید M همان اندروید ۵.۲ باشد. زمانی که گوگل اندروید ۱.۵ را به اندروید ۲ ارتقا داد، نام جدیدی برای آن در نظر گرفت؛ اما برای عرضه آپدیت‌های کوچک‌تر مانند اندروید ۱.۴ به اندروید ۱.۵ نام جدیدی برای این سیستم‌عامل معرفی نشد. زمانی هم که گوگل اندروید ۴.۳ جیلی‌بین را به اندروید ۴.۴ کیت‌کت آپدیت کرد، به این موضوع اشاره کرد که در اندروید ۵ تغییرات زیادی را به وجود می‌آورد. به احتمال زیاد گوگل اندروید ۶ را در قالب اندروید M عرضه نمی‌کند. در تصاویری که مدتی پیش منتشر شده بود، از اندروید ۵.۲ به عنوان اندروید M نام برده شده است. این تصاویر مربوط به آخرین نسخه اندروید M می‌شوند.

AndroidM

به‌تازگی در خبرها به این موضوع اشاره شده که گوگل قصد دارد در این ماه نام نهایی اندروید M را منتشر کند. در ویدیویی که برای این موضوع منتشر شده، نام نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید از Cupcake تا Lollipop دیده می‌شوند. همچنین در این ویدیو به نام‌های احتمالی اندروید M اشاره می‌شود که از بین آن‌ها می‌توان به Marshmallow، Milkshake، Muffin، Maple Syrup، Marzipan، Macaroon، M&M و Moon Pie اشاره کرد. در آخر این ویدیو سوال «M چه معنی می‌دهد؟» به نمایش در می‌آید. به‌نظر می‌رسد که چند روز دیگر جواب این سوال را دریافت خواهیم کرد. قرار است مدتی دیگر قسمت بعدی این ویدیو منتشر شود و به احتمال زیاد در آن ویدیو نام اندروید M مشخص خواهد شد. به احتمال زیاد گوشی‌های نکسوس شرکت‌های ال‌جی و هوآوی با اندروید M منتشر می‌شوند.

AndroidM-1 AndroidM-4 AndroidM-3 AndroidM-2

منبع: Phone Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما