نام نهایی اندروید M مشخص شد

مجید نوردوست ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۵ 22 جولای 2018

مدتی پیش شرکت گوگل ویدیویی را منتشر کرده بود که در آن به این موضوع اشاره شده بود که تا چند روز دیگر نام نهایی سیستم‌عامل اندروید M را منتشر می‌کند.

 

پس از شایعات مختلف سرانجام نام نهایی اندروید M مشخص شد.

 

درحالی که انتظار نداشتیم اندروید M یک آپدیت بسیار بزرگ برای این سیستم‌عامل باشد، گوگل اعلام کرد که اندروید M همان اندروید ۶ خواهد بود. همچنین گوگل اعلام کرده که اندروید ۶ با نام مارشمالو (Marshmallow) شناخته می‌شود.

androidm6-2

سیستم‌عامل اندروید M در مراسم گوگل Google I/O امسال معرفی شد و انتظار می‌رود که در پاییز امسال همزمان با عرضه گوشی‌های نکسوس جدید از سوی هوآوی و ال‌جی منتشر شود. شرکت گوگل SDK این سیستم‌عامل را مدتی دیگر در اختیار توسعه‌دهندگان قرا خواهد داد. همچنین آخرین نسخه پیش‌نمایش آن هم امروز منتشر شده است.
از ویژگی‌های اندروید ۶ می‌توان به زمان بیشتر حالت آماده به‌کار (Standby) گوشی اشاره کرد. با اندروید ۶ گوشی شما دوبرابر بیشتر در زمان آماده به‌کار باقی می‌ماند. در این سیستم‌عامل مصرف باتری بسیار کم شده است. همچنین دسترسی‌های جدیدی برای اندروید ۶ در نظر گرفته شده که باعث می‌شوند، کاربران راحت‌تر برنامه‌های خودشان را به‌روز رسانی کنند. قابلیت سنسور تشخیص اثر انگشت هم از دیگر ویژگی‌های این سیستم‌عامل به‌حساب می‌آید.

androidm6-1

به بهانه معرفی اندروید ۶ بد نیست نگاهی هم به نسخه‌های قبلی این سیستم‌عامل و نام‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده بود، بی‌اندازیم.

 

اندروید 1.5 – Cupcake

اندروید ۱.۵ – Cupcake

اندروید 1.6 – Donut

اندروید ۱.۶ – Donut

اندروید 2.1 – Éclair

اندروید ۲.۱ – Eclair

 

اندروید 2.2 – Froyo

اندروید ۲.۲ – Froyo

اندروید 2.3 – Gingerbread

اندروید ۲.۳ – Gingerbread

اندروید 3.0 – Honeycomb

اندروید ۳.۰ – Honeycomb

اندروید 4.0

اندروید ۴.۰ – Ice Cream Sandwich

اندروید 4.1 - Jelly Bean

اندروید ۴.۱ – Jelly Bean

اندروید 4.4 – KitKat

اندروید ۴.۴ – KitKat

اندروید 5.0 – Lollipop

اندروید ۵.۰ – Lollipop

اندروید 6.0 – Marshmallow

اندروید ۶.۰ – Marshmallow

منبع: Phone Arena

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما