نبوغ چینی‌ها در کپی‌کاری شوکه‌تان می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

همه می‌دانیم که کشور چین به کپی‌کاری و ساخت اجناس تقلبی شهرت ویژه‌ای دارد و به راحتی هر برندی را کپی می‌کند. اما این بار اعتماد به نفس چینی‌ها زیادی کرده و به سراغ ساخت یک کنسول بازی رفته‌اند. با نگاهی کوتاه به تصویر به راحتی تشخیص می‌دهید برای ساخت این کنسولی که OUYE نام دارد از چه چیزی الهام گرفته شده است.

وقتی که پلی استیشن و ایکس باکس وان را روی هم می گذاریم، حاصل‌اش می‌شود یک کنسول ارزان‌قیمت ۷۰ دلاری که توسط چینی‌ها ساخته شده است.

در این کنسول ویژگی سه دستگاه بازی دیگر با هم ادغام شده است. نام آن مشابه OUYA میکروکنسول اندرویدی است که توقف تولید شده؛ طراحی آن کاملا یادآور طراحی پلی استیشن ۴ بوده و خطوط مورب آن هم از روی ایکس باکس وان برداشته شده؛ دسته‌ی آن هم شباهت بسیاری به دسته‌ی ایکس باکس وان دارد که تغییرات کوچکی در آن دیده می‌شود. براساس وب‌سایت Kotaku، این کنسول هم درست مثل OUYA بر مبنای اندروید قرار دارد.

1388803333595423148 1388803333632502700

انتظار می‌رود که کنسول OUYE اندکی از OUYA قدرتمندتر باشد، اما مشخصات فنی آن هنوز معلوم نیست. سازندگان این کنسول امیدوار هستند که از طریق وب‌سایت KickStarter مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار کمک مالی جمع‌آوری کنند. قیمت OUYE حدود ۷۰ دلار برآورد شده که قیمت بسیار ارزانی است.

این طور که به نظر می‌رسد، کاربران اینترنتی چینی از معرفی چنین کنسولی بسیار ناراضی هستند زیرا آشکارا تقلیدی از کنسول‌های مختلف محسوب می‌شود. نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست که شرکت سازنده‌ی آن ادعا می‌کند ۶ ماه صرف طراحی این دستگاه کرده است. با توجه به کپی‌کاری مشهود در این کنسول، باور چنین ادعایی بسیار سخت است.

منبع: Kotaku

دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما