نسخه جدید واتس‌اپ از تاچ آی‌دی یا فیس آی‌دی پشتیبانی می‌کند

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
واتس اپ

نسخه iOS واتس اپ ساعاتی قبل یک آپدیت کوچک ولی را مهم دریافت کرد که می‌تواند امنیت این اپلیکیشن پیام‌رسان را تا حد زیادی افزایش دهد. به‌لطف این آپدیت، حالا واتس اپ می‌تواند از تاچ آی‌دی یا فیس آی‌دی پشتیبانی کند و فعلا این مشخصه مختص گجت‌های مبتنی بر iOS است.

مهندسان اپل با ارائه‌ی این ویژگی، یک لایه‌ی امنیتی جدید را برای این اپلیکیشن ایجاد کرده‌اند. برای بهره‌گیری از این قابلیت، کافی است به بخش Setting، سپس Account و در نهایت Privacy مراجعه کنید و گزینه‌ی Screen Lock را فعال کنید

با فعال شدن Screen Lock، هر بار که واتس اپ را باز می‌کنید، این اپلیکیشن از شما می‌خواهد که تاچ آی‌دی یا فیس آی‌دی را مورد استفاده قرار دهید وگرنه نمی‌توانید وارد اپلیکیشن شوید. البته اگر از جمله کاربرانی هستید که در طول روز بارها از این اپلیکیشن استفاده می‌کنید، فعال کردن این مشخصه مطمئنا کمی آزاردهنده خواهد بود اما اگر دغدغه امنیت و حریم خصوصی دارید، کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند.

به یک نکته دیگر هم باید خاطرنشان کنیم. حتی اگر از این مشخصه استفاده کنید، در صورت فعال بودن پیش‌نمایش نوتفیکیشن‌های واتس‌اپ، می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. در ضمن اگر قابلیت Quick Reply فعال باشد، بدون نیاز به استفاده از تاچ آی‌دی یا فیس آی‌دی، می‌توانید به‌راحتی از طریق محیط iOS جواب پیام‌ها را ارسال کنید.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما