نگاهی به ۵۰ سال تحول طراحی پورشه ۹۱۱ (ویدیو)

۲۲ آبان ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اگر از همراهان همیشگی ما باشید، احتمالا ویدیوهای کوتاه تحول طراحی بی‌ام‌و سری ۳، نیسان اسکای‌لاین و هوندا سیویک را دیده‌اید. به دنبال همین کلیپ‌های هیجان‌انگیز سریالی، امروز ویدیوی تحول یکی از جذاب‌ترین خودروهای دنیا را برایتان ترتیب داده‌ایم؛ پورشه ۹۱۱.

شاید بهتر باشد اسمش را شاهکار طراحی و مهندسی بگذاریم؛ چراکه هر مدل از این سری هیجان‌انگیز پورشه به عنوان یکی از بهترین‌ خودروهای اسپرت زمان لقب می‌گیرد. در ویدیوی امروز می‌توانیم انقلاب طراحی از مدل ۱۹۶۴ پورشه ۹۱۱ تا مدل ۲۰۱۶ را به خوبی ببینیم. نکته‌ی جالب درمورد زبان طراحی این محصول پورشه آن است که با وجود تغییرات فراوان در چهره‌ی این آلمانی، هنوز می‌توانیم اصالت این خودروساز را ببینیم.
اگرچه بسیاری به همین ویژگی پورشه ۹۱۱ انتقادهای زیادی وارد می‌کنند. با این حال باید انصافا قبول کنیم که حفظ چنین اصالت در عین ظرافت طراحی انصافا هنر این خودروساز آلمانی را می‌رساند که به لطف همین ویژگی، محصولاتش همیشه خواستنی، لوکس و اصیل تلقی می‌شوند.

آیا شما هم از طرفداران دوآتیشه‌ی پورشه ۹۱۱ هستید یا خودروهای دیگری مثل نیسان اسکای‌لاین را ترجیح‌ می‌دهید؟ نظرتان را درکامنت‌ها به اشتراک بگذارید؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar Mohammad Reza

  پورشه خیلی نازه ماشین هاش بعدشم ماشین های فورد مخصوصا فورد موستانگ و فورد جی تی و شورلت هم همینطور مخصوصا شورلت کوروت و کورلت کامارو ۲ss خیلی ماشین های باحالین بعدشم پورشه ۹۱۸ اسپایدر بعدشم فراری

 2. Avatar alireza ahmadi

  پورشه ۹۱۱ رو به اسکای لاین ترجیح میدم
  بین ماشین های اسپرت اگر نگیم بهترین ولی همیشه جز بهترن ها بوده
  مخصوصا پورشه ۹۱۱ جی تی۲ ار اس. خیلی دوست داشتنیه

 3. Avatar ///mahdispd

  فقط موستانگ بعدش نیسان GTR