هایپرلوپ ایلان ماسک یک بازی هشت-بیتی دارد

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اگر راندن کپسول‌های هاپیرلوپ واقعا به سختی بازی‌اش است، احتمال اینکه این پروژه‌ی ایلان ماسک هم با مشکلاتی گریبان‌گیر شود، کم نیست. اخیرا عده‌ای از مهندسان و علاقه‌مندان به سیستم هایپرلوپ ایلان ماسک، یک بازی ویدیویی هشت-بیتی بر پایه‌ی این سیستم حمل و نقل ساخته‌اند.

احتمال عرضه‌ی نسخه‌ای از بازی را برای پلتفرم‌های اندروید و iOS وجود دارد.

چند هفته‌ی پیش بود که بر و بچه‌های صفحه‌ی rLoop در وب‌سایت رددیت (Reddit)، یک دمو از بازی هایپرلوپ‌شان عرضه کردند. سازندگان این بازی، برای اتمام آن درخواست ۶۶ هزار دلار کمک مردمی را کردند و در حال حاضر هم توانسته‌اند ساخت این بازی را به اتمام برسانند.

بازی در ساختار بسیار ساده است. باید یک کپسول مسافری را در سرعت بالایی کنترل کنید و حواس‌تان هم در عین حال، به روند حرکت و هم‌چنین میزان سوخت باشد. بازی‌کن سرعت و ارتفاع کپسول را همانطور که در یک لوله در حال حرکت است، کنترل می‌کند. البته کنترل کپسول هایپرلوپ، اصلا هم ساده نیست. در نتیجه با انجام این بازی هشت بیتی، می‌توانید استرس حرکت با سرعت ۷۶۰ مایل بر ساعت (۱۲۲۳ کیلومتر بر ساعت) را درک کنید. به هنگام بازی کردن مدام به در و دیوار می‌خورید و ممکن است حتی با فشردن یک کلید کیبورد، به سرعت ۱۵۰۰ مایل بر ساعت (۲۴۱۰ کیلومتر بر ساعت) برسید.

hyperloop-game

می‌توانید از طریق لینک زیر، Break-a-Pod را بازی کنید.

بازی Break-a-Pod

سازندگان بازی گفته‌اند که اگر ۶۶ هزار دلاری که درخواست کرده بودند را جمع‌آوری کنند، نسخه‌ای از بازی را برای پلتفرم‌های اندروید و iOS عرضه خواهند کرد.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما