گره بحران‌های حوزه کشاورزی به دست استارتاپی‌ها باز خواهد شد

۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هفته نامه شنبه

شماره صد و سی و یکم هفته نامه شنبه منتشر شد. فرید ادریسیان مدیرعامل کارانوبین مهمان صفحه سلبریتی این شماره هست. ادریسیان که با همکاری بردارش و پدرام سلطانی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران شرکت کارانوبین را راه اندازی کرده‌اند، به دنبال تغییر در نگرش مدیران شرکت‌ها و استارتاپ‌ها و نیز انتقال تجربه بین المللی به اکوسیستم ایران هستند.

مدیرعامل کارانوبین یکی از ضعف های بزرگ اکوسیستم استارتاپی ایران را کمبود دانش دانسته و اغلب مراکز نوآوری و شتابدهی ایران را پوسته هایی می داند که درون پوچی دارند.

ادریسیان در این گفتگو از ضرورت شکل گیری استارتاپ های محصول محور و تکنولوژی محور به منظور رفع نیازهای اساسی مردم گفته است و اعتقاد دارد در حال حاضر افراد اغلب راه آسان‌تر یعنی کپی کردن ایده‌ها و کسب و کارها را در پیش گرفته‌اند.

اکبرهاشمی مدیر مسئول شنبه در سرمقاله این هفته خود با عنوان «من نمی‌دانم»  از دیوارها و حصارهایی گفته که واژه می‌دانم دور آدم‌ها می‌کشد و افراد را به اسارت می‌گیرد.

در صفحه آغاز راه این شماره، استارتاپ‌های جاب ویژن، پول تیکت و چارگاه معرفی شده‌اند. بنیان‌گذاران جاب ویژن از نگرانی فیلترینگ گفتند و مدیران پول تیکت هم از سختی‌های متقاعدسازی بخش سنتی و نبود رقیب جدی در زمینه فعالیت آنها سخن گفته‌اند.

می‌توانید گزارش فرصت‌های اکوسیستم استارتاپی جامائیکا و دردسرساز شدن مالیات فرشته در هند را صفحه اکوسیستم جهان این شماره از هفته نامه بخوانید.

در صفحه بازاریابی محتوا نیز گزارش مفصلی از جدیدترین روندهای سئو و تغییرات آن در سال ۲۰۱۹ و صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی منتشر شده است.

صفحه اینترنت اشیا در این شماره بیشتر به حوزه سلامت و پزشکی پرداخته و گزارش های مختلفی از کاربرد آن در این حوزه مهم و همچنین پیش بینی در حوزه اینترنت اشیا برای سال ۲۰۱۹ منتشر کرده است.

برای خرید نسخه کاغذی هفته نامه شنبه و یا دانلود نسخه pdf به وب‌سایت این مجله (shanbemag.ir) مراجعه کنید.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه