گوگل و آی‌مکس یک دوربین واقعیت مجازی بی‌نظیر می‌سازند!

۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در یکی-دو سال گذشته دوربین‌های واقعیت مجازی مختلفی به بازار آمده‌اند. با این حال به نظر گوگل هیچ‌کدام از آن‌ها به اندازه‌ی کافی خوب نیستند و در نتیجه این شرکت در کنفرانس گوگل I/O 2016 اعلام کرد که قصد دارد با همکاری «آی‌مکس» (IMAX)، بهترین دوربین‌های واقعیت مجازی بازار را بسازد. دوربینی که قرار است نظیر نداشته باشد!

آی‌مکس برای علاقمندان به دنیای فیلم و سرگرمی‌های دیجیتال کاملا شناخته شده است. این شرکت سینمایی بزرگ ابداع‌کننده‌ی سالن‌های سینمایی آی‌مکس با نوعی قالب منحصر بفرد برای پخش فیلم است. از ویژگی‌های این قالب می‌توان به اندازه‌ی بسیار بزرگ تصویر و وضوح بسیار زیاد اشاره کرد. پرده‌ی سالن‌های سینمایی آی‌مکس بزرگتر از پرده‌های معمولی هستند و در کل تماشای فیلم در این سالن‌ها تجربه‌ای متفاوت به تماشاگران ارائه می‌دهد. اگر قرار باشد در دوربین واقعیت مجازی که گوگل با همکاری این شرکت می‌سازد شاهد کیفیت تصویری با استاندارد آی‌مکس باشیم، احتمالا با بهترین دوربین واقعیت مجازی بازار مواجه خواهیم بود.

«کلی بیور» (Clay Bavor) از مدیران ارشد گوگل که در بخش دوربین‌های واقعیت مجازی این شرکت کار می‌کند در کنفرانس گوگل I/O گفت: «آی‌مکس همه‌جا به خاطر تصاویر سینمایی و کیفیت صدای فوق‌العاده‌اش شناخته می‌شود. ما خوشحالیم که می‌توانیم از دهه‌ها تجربه‌ی آ‌ن‌ها در دوربین‌ها و محتوای خود استفاده و بنابراین در پلتفرم خود جهش ایجاد کنیم.»

متقابلا «ریچارد جلفوند» (Richard Gelfond) مدیر عامل آی‌مکس در کنفرانس گوگل I/O اعلام کرد که همکاری آن‌ها با گوگل، آی‌مکس را به مرزهای بعدی پدید آوردن تجربه‌ی غرق شدن در محتوای دیجیتالی می‌برد. جلفوند امیدوار است که بتواند به همراه گوگل بهترین تجربه از واقعیت مجازی را بوجود بیاورد و آن را در اختیار فیلم‌سازان و تولید کنندگان محتوای همکارش قرار دهد. تجربه‌ای که تا به حال سابقه نداشته است.

البته این اولین تلاش برای ساختن دوربین‌های واقعیت مجازی حرفه‌ای و پیشرفته نیست. قبلا خبرهایی شنیده بودیم که نوکیا می‌خواهد یک دوربین واقعیت مجازی به نام «اوزو» (OZO) بسازد. با این حال اوزو اصلا دوربین ارزانی نیست و ظاهرا حدود ۶۰ هزار دلار قیمت دارد. به نظر نمی‌رسد که محصول مشترک گوگل و آی‌مکس هم خیلی ارزان‌قیمت باشد. به هر حال مشتری هدف آن‌ها هم کاربران عام نیست و قرار است این محصول را برای حرفه‌ای‌های فعال در حوزه‌ی سینما بسازند.

منبع: Ubergizmo

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد

    عینک واقعیت مجازی VR Box 2 نیز مدل خوبی است

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه