هوآوی به‌خاطر عدم رعایت کپی‌رایت از T-Mobile شکایت کرد

۲۴ تیر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

هوآوی علیه شرکت آمریکایی T-Mobile در دادگاه طرح دعوی کرد. به گزارش وال‌استریت ژورنال این شرکت بزرگ چینی T-Mobile را متهم کرده که از پتنت سرویس‌های ۴G شبکه‌ی وایرلس هوآوی استفاده کرده است.

هوآوی ادعا کرده T-Mobile از فناوری شبکه‌‌اش که در قالب پتنت ارایه شده بود، بدون اخذ مجوز یا پرداخت پول آن استفاده کرده است.

در شکایت مذکور هوآوی ادعا کرده T-Mobile از فناوری شبکه‌‌اش که در قالب پتنت ارایه شده بود، بدون اخذ مجوز یا پرداخت پول آن استفاده کرده است. ظاهرا هوآوی پتنت‌های خود را به شبکه‌ی وایرلس آمریکا ارایه کرده اما نهادهای مربوطه برای اعطای گواهینامه موافقت نکردند. حالا هوآوی می‌گوید T-Mobile کار غیرقانونی کرده و باید پول استفاده از این پتنت‌ها را پرداخت کند.

اولین‌بار نیست که هوآوی اقدام به شکایت‌ از شرکت‌های فعال حوزه‌ی تکنولوژی می‌کند. دو ماه پیش هم که هوآوی به رتبه‌ی سوم بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های گوشی‌های هوشمند در دنیا رسیده بود، شکایت خود را از سامسونگ اعلام کرده بود؛ با این ادعا که سامسونگ بیش از یازده پتنت استاندارد این شرکت چینی را دزدیده است.

همچنین این اولین‌بار نیست که کار هوآوی و T-Mobile به دادگاه می‌کشد؛ دو سال پیش T-Mobile شکایتی را علیه هوآوی در دادگاه فدرال طرح کرده بود مبنی بر این‌که هوآوی اطلاعات مربوط به یک ربات آزمایشگر گوشی‌های هوشمند موسوم به “Tappy” را از این شرکت دزدیده است.

اما درمورد شکایت اخیر هوآوی، T-Mobile واحد آمریکا فعلا از مصاحبه و ارایه‌ی دفاعیاتش امتناع کرده است.

منبع: The Verge

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه