هوش مصنوعی خانه مارک زاکربرگ را کنترل می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چندی پیش مارک زاکربرگ از هوش مصنوعی‌ای که قصد استفاده از آن را در خانه‌اش داشت سخن به میان آورده بود. ظاهرا او موفق شده این هوش مصنوعی را واقعا در خانه‌اش به کار بگیرد. حال او آماده است این تکنولوژی به کار رفته در خانه‌اش را به مردم هم نشان دهد. او اعلام کرده با هوش مصنوعی می‌تواند نور، درها و دما را کنترل کند.

زاکربرگ اعلام کرده امیدوار است بتواند نمونه‌ای از این امکانات را تا ماه آینده نشان مخاطبان دهد تا موفقیت تیم هوش مصنوعی شرکت فیسبوک بیش از پیش نمایش داده شود. زاکربرگ این پروژه را از این نظر هم جالب دانسته که در طول پیشبرد آن باید با همه مهندس‌ها و متخصصینی که روی این پروژه کار می‌کردند رو در رو گفتگو می‌کرده.

زاکربرگ می‌گوید حال که نزدیک در خانه‌اش می‌شود دیگر نیازی به وارد کردن کد یا کارهایی از این دست ندارد بلکه هوش مصنوعی است که در را برای او باز می‌کند. در واقع هوش مصنوعی با تشخیص صورت او در را باز می‌کند. نکته بامزه اینجاست که هوش مصنوعی خانه زاکربرگ فعلا فقط با صدای زاکربرگ کار می‌کند. او گفته وقتی پروژه به اتمام برسد به همسرش هم دسترسی لازم را برای کنترل هوش مصنوعی خواهد داد.

منبع: Engadget


مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالابرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما