هک سایت وزارت صنعت و ورود ۵ هزار خودروی غیرقانونی!

خشایار شاهسون ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
هک سایت وزارت صنعت

رییس سازمان بازرسی کل کشور از هک سایت وزارت صنعت خبر داد. به موجب هک این سایت، گفته می‌شود حدود ۵ هزار خودروی غیرقانونی با اختلاف قیمتی قابل توجهی وارد کشور شده‌اند.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: «سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شده و حدود ۵۰۰۰ دستگاه خودروی لوکس به صورت غیرمجاز وارد شده است. اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می‌رسد، مانند ولوو و بی ام و که هیچ کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند.» سراج در ادامه بیان کرد: « وضعیت بازار خودرو نیز تقریبا مانند بازار مسکن بود و پول‌های سرگردان و نقدینگی بیش از حد باعث شد که برخی خودروها حتی تا صد میلیون تومان گران شوند. به عنوان مثال خودرو سوزوکی در حدود ١٠٠ میلیون تومان، خودرو ٢٠٠٨ ، ٧٠ الی ٨٠ میلیون تومان و خودرو استپ وی حدود ٣٠ میلیون تومان گران شد.»

واردات غیرمجاز خودرو

هنوز مشخص نیست که عاملان هک سایت چه کسانی بودند. هم‌چنین هنوز هیچ خبری درمورد شناسایی، پیگیری و برخورد با این متخلفان منتشر نشده است. این متخلفان ضمن هک سایت وزرات صنعت، ثبت و ورود ۵ هزار خودرو غیرمجاز موفق شده‌اند که ۴ هزار از دستگاه‌های وارداتی را با قیمت پایین‌تر وارد بازار کنند. سراج ضمن تایید خبر ورود غیرمجاز در همین خصوص گفت: «متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود ۵۰۰۰ خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعداد حدود ۴۰۰۰ خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم‌گیری شود.»

در انتها سراج درخصوص برگزاری جلسه مبارزه با فساد اقتصادی و سازمان بازرسی کل کشور گفت: «نمایندگان سه قوه در این جلسه حضور دارند و امیدواریم در این جلسه در خصوص ٤ بازار خودرو، مسکن، ارز و سکه تصمیم گیری شود.»

منبع: ایسنا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar sms

  سلام من از مسئولین درخواست دارم تا سایت فروش خودرو های داخلی رو هم تقویت کنن مثل سایت صنایع

  هک نشه ترسم از اینه یهویی ۵۰۰۰ پراید رو بفرستن خارج

  ترسم از خروج ارز نیست … از کشته شده اون ۵۰۰۰ نفریه ک پشت این پراید بشینن … یه کم به فکر مردم

  باشید @#$

 2. Avatar مهدی

  دوستِ من، یعنی شما میخواهی بگی که رویه های کاری ما اینقدر مبتنی بر IT شدن که وقتی یه سایت هک میشه، خودروها وارد کشور میشن؟ و این وسط اصولا دیگه هیچ تصنیم گیری انسانی دخیل نیست؟

  یعنی الان من باور کنم؟
  باشه، سایت هک شد ۴۰۰۰ تا خودرو هم سرازیر شدن توی بازار. خوشحالم که سیستم های اطلاعاتی تا این حد در ساز و کارهای اجرایی و حکومتی نفوذ کردن. به این میگن حکومت الکترونیک. من به تمام دست اندرکاران تبریک میگم.

  خودتونو ولی ناراحت نکنین، هک شدن یه بخشِ طبیعی توی زندگی دیجیتال شده. مهم اینه که دیگه نظارت انسانی و تمام اون کاغذبازی ها رو حذف کردین.

  با تشکر
  عمو جغدِ گوش دراز

  1. Avatar علي

   ايول!
   خيلي زيبا گفتي حاجي!

   فقط حيف كه اين وسط، سيد رو كشتن!!!