هیچ تایری نمی‌تواند بوگاتی شیرون را به حداکثر سرعتش برساند!

۳ تیر ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

روی کاغذ همه چیز درست است؛ ۱۴۸۰ اسب‌بخار قدرت دارد و می‌تواند به لطف شاهکار مهندسی به کار رفته در خود، به حداکثر سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت برسد. اما نه! این اطلاعات در واقعیت درست نیست و بیشتر جنبه‌ی ایده‌آل گرایانه دارد.

Andy Wallace راننده حرفه‌ای و تست درایور بوگاتی گفته که هیچ تایری قادر نیست بوگاتی شیرون را بیشتر از سرعت ۴۵۰ کیلومتر بر ساعت همراهی کند! او کسی است که رکورد سرعت را با مک‌لارن اف‌۱ با سرعت دقیق ۳۸۶.۴۷ کیلومتر بر ساعت را شکسته است. این عدد برای ۱۱ سال به عنوان رکورد سریع‌ترین خودرو تولیدی ثبت و شناخته شد. او هم‌چنین در مسابقات لمانز بارها توانسته مقام‌های اول و دوم را از آن خود کند. بنابراین گفته Wallace از نظر علمی و تجربی می‌تواند سندیت داشته باشد.

سرعت بوگاتی شیرون در حال حاضر روی ۳۸۱ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. با این که هنوز حداکثر سرعت دوج دیمون اعلام نشده اما شاید بهتر باشد که شیرون را یک دیمون چند میلیون دلاری بنامیم!

Wallace باور دارد که رسیدن به سرعتی بالاتر از ۳۸۱ کیلومتر بر ساعت با شیرون ممکن است؛ مثلا در شرایط مطلوب در خط مستقیم با تایرهای مناسب می‌توان به سرعت ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت هم دست یافت. اما چیزی که بارز است، این است که اگر حتی توان موتوری شیرون برای رسیدن به سرعت ۴۸۰ کیلومتر بر ساعت مقدور باشد، هیچ تایری نمی‌تواند فشار این سرعت بالا را تحمل کند.

شاید برایتان جالب باشد که موسس شرکت خودروسازی Hennessey، با اطمینان گفته که امسال با خودرو جدیدی وارد میدان می‌شود که توانایی دستیابی به این سرعت بالا را دارد.

منبع: MotorAuthority
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar mohammad00am

    دلیلش اینه که دو تن وزن داره و گرمای زیادی توی لاستیکاش به وجود میاد
    ولی کونیخ زگ با هزارو دویست سیصد کیلو مشکل تایر به اون صورت نداره