نیمی از ماشین‌های ولوو تا سال ۲۰۲۵ الکتریکی می‌شوند

۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۵ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ولوو

بر اساس گزارش Engadget مدیرعامل شرکت ولوو اعلام کرده است نیمی از خودروهای ولوو تا سال ۲۰۲۵ تمام الکتریکی می‌شوند.

سال گذشته ولوو اعلام کرد تا سال ۲۰۱۹ تمام محصولات این شرکت سوئدی به یک موتور الکتریکی مجهز می‌شوند؛ فرقی هم نمی‌کند که این محصول تمام الکتریکی باشد یا هیبرید و پلاگین هیبرید. حالا به نظر می‌رسد این خودروساز محبوب سوئدی مصمم است تا سال ۲۰۲۵ نصف محصولات خود را تمام الکتریکی کند. مدیر عامل شرکت ولوو در جریان برگزاری نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۱۸ گفت سال گذشته تصمیم گرفتیم برای یک دوره جدید آماده شویم که فراتر از دنیای موتورهای احتراق داخلی است. امروز ما در تلاش هستیم تعهد خود را در بازار پیشرو خودروهای الکتریکی جهانی گسترده سازیم.

به نظر می‌رسد تمام خودروسازهای بزرگ دنیا در تکاپوی آن هستند که محصولات خود را طی دهه‌ی آینده تمام الکتریکی کنند. درحال حاضر تسلا به عنوان پیشگام در دنیای خودروهای الکتریکی شناخته می‌شود اما دیگر خودروسازهای بزرگ دنیا هم‌چون ب‌ام‌و با i3 و شورولت با Bolt به این دنیای جدید وارد شده‌اند.

دور از ذهن نیست تا قبل سال ۲۰۳۰ خیلی از ماشین‌های محبوب الکتریکی شوند؛ دیگر خبری از غرش موتور حجیم چند سیلندر نیست و سوار بر خودروهای بی‌صدا ولی به ظاهر پاک شویم. به نظر شما دنیای خودروهای الکتریکی چقدر مهیج‌تر از ماشین‌های بنزینی و دیزلی است؟

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما