[ویدیو] اتوبوس خودران مرسدس-بنز را ببینید

۲۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت مرسدس-بنز امروز در شهر آمستردام از طرح اولیه‌ی اتوبوس خودران  خودش رونمایی کرد.  این اتوبوس خودران به عنوان نمادی از وسایل نقلیه‌ی عمومی آینده شناخته می‌شود و قرار است  در کشورهای مختلف عرضه شود. از جمله تکنولوژی‌های به کار رفته در این اتوبوس می‌توان به تکنولوژی شارژ بی‌سیم اشاره کرد. مکان‌های مختلفی در این وسیله‌ی نقلیه‌ی تعبیه شده تا مسافران گوشی خودشان را روی آن‌ها قرار دهند و باتری آن را شارژ کنند.

Weltpremiere: Mercedes-Benz Future Bus mit CityPilot – Meilenstein auf dem Weg zum autonom fahrenden Stadtbus

البته این اتوبوس خودران با توجه به اتوبوس CityPilot شرکت مرسدس ساخته شده و قرار است نمونه‌ی بسیار پیشرفته‌ی آن باشد. این اتوبوس متوجه می‌شود که چه زمان چراغ راهنمایی سبز و چه زمانی قرمز است. برای اتوبوس خودران مرسدس-بنز دوربین‌های مختلفی در نظر گرفته شده که این خودرو به وسیله‌ی آن‌ها متوجه جریان ترافیک می‌شود و می‌تواند زمان سبز و قرمز شدن چراغ راهنمایی را پیش‌بینی کند. این اتوبوس ۱۲ دوربین دارد که تمام آن‌ها شرایط جاده را بررسی می‌کنند و متوجه موانع و ایستگاه‌های مختلف می‌شوند. سنسورهای دیگری مانند GPS و رادار با بورد کوتاه هم روی آن قرار گرفته است.

Weltpremiere: Mercedes-Benz Future Bus mit CityPilot – Meilenstein auf dem Weg zum autonom fahrenden Stadtbus

البته شرکت مرسدس ویدیویی هم از اتوبوس خودران خودش منتشر کرد  که در آن به ویژگی‌های مختلف این خودرو اشاره می‌شود. در حالی که هنوز آینده‌ی وسایل نقلیه‌ی خودران مشخص نیست، شرکت‌های مختلف روی این محصولات سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

منبع:‌PC Mag

‌‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar AHMAD

  اونوقت راننده برا چی نشسته اونجا؟!!

 2. Avatar EA

  تو کشور ما شاید ۵۰ سال بعد از اینکه همه کشورا استفاده کردن ازش استفاده شه..تا اون موقع دیگه این مدل تولید نمیشه 😐 وقتی ما هنوز داریم ماشینای درب و داغون فرانسه رو به عنوان یه ماشین خوب استفاده میکنیم درحالی که خودشون تولید این ماشینا رو متوقف کردن 🙁 هعیییییی……..

  1. Avatar ابراهیم

   مینوبوس های بنز که مال ۵۰ سال پیشنو چی میگی؟ فکر کنم بنز چند سال دیگه این مینوبوس ها رو به عنوان آثار باستانی از ما بخره

 3. Avatar amir

  همیشه مرسدس داخل تمام وسایل نقلیه خودش از برترین تکنولوژی استفاده میکنه.