اولین تونل شرکت حفاری ایلان ماسک به زودی کار خود را آغاز می‌کند

امیرحسین میرزایی ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۰ 14 می 2018
تونل The Boring Company

شرکت حفاری «ایلان ماسک» (Elon Musk) توانسته است ساخت اولین تونل خود را به پایان برساند. اولین تونل شرکت The Boring Company در زیر شهر لس آنجلس حفاری شده و قرار است افراد پیاده و دوچرخه‌سواران را با سرعت بسیار بالایی در شهر جا به جا کند.

ایلان ماسک نوشته می‌گوید تا چند ماه آینده به صورت رایگان امکان امتحان تونل را برای افراد فراهم می‌کنند.

مدیر شرکت The Boring Company این خبر را در اینستاگرام رسمی خود منتشر کرده است. اولین تونل ساخته شده‌ی این شرکت طولی ۲.۷ مایلی یا همان ۴.۳ کیلومتر دارد و ایلان ماسک هم در ویدیویی این تونل را نشان داده است.

به اتمام رسیدن ساخت اولین تونل برای حمل افراد در زیر زمین و در کپسول‌هایی با سرعت بالا در خلا حرکت می‌کنند، موفقیتی بزرگ برای شرکت The Boring Company محسوب می‌شود. ایلان ماسک هم از پشتیبانی مردم و مسوولان در محقق شدن این پروژه تشکر کرده است.

در همین پست هم‌چنین ایلان ماسک نوشته است که اگر بتوانند تاییدیه بگیرند، تا چند ماه آینده به صورت رایگان امتحان کردن تونل را برای افراد فراهم می‌کنند. ایلان ماسک می‌گوید که پس از راه اندازی کامل و نهایی تونل، قیمت هر سفر از بلیط اتوبوس هم ارزان‌تر خواهد بود.

در ابتدا قرار بود تونل‌های The Boring Company برای حمل سریع خودروها و فرار از ترافیک شهری استفاده شوند، ولی مدیر عامل این شرکت چند ماه پیش اعلام کرد که اولویت اول آن‌ها افراد پیاده و دوچرخه سواران خواهد بود.

در ادامه ویدویی که ایلان ماسک منتشر کرده است را برای‌تان قرار داده‌ایم.

[{"src":"\/\/www.digikala.com\/mag\/wp-content\/uploads\/2018\/05\/Elon-Musk-Boring-Company-Tunnel.mp4","type":"video\/mp4"}]

منبع: Mashable

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
 1. پیمان ثباتی پیمان ثباتی

  سلام
  خیلی جالبه، همین الان داشتم خبر احضار مسئولین ایران خودرو و سایپا رو به مجلس به دلیل بالا بردن قیمت خودرو می خوندم…
  واقعا متاسفم برای خودمون…
  اینا دارن چه کار می کنن، بعد ما چه کار می کنیم…

 2. میثم میثم

  “در ادامه ویدویی که ایلان ماسک منتشر کرده است را برای‌تان قرار داده‌ایم.”
  کو پس؟