قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون؛ خوراکی‌هایی که برای کاهش قند خون معجزه می‌کنند

۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون

اگر به دنبال پایین آوردن قند خون در خانه هستید و به دنبال قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون می‌گردید، همیشه لازم نیست در داروخانه‌‌ها جستجو کنید. به راحتی می‌توانید غذاهای پایین آورنده قند خون را امتحان کنید. کافی‌ست بدانید باید برای کاهش قند خون چه بخوریم. ما راه‌های کاهش قند خون با میوه و خوراکی‌ها را در این مطلب به شما می‌آموزیم تا بدون ضرر و فقط با تغذیه بتوانید قند خون خود را کنترل کنید.

قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون

چه میوه‌هایی قند خون را پایین می‌آورد؛ کاهش قند خون با میوه انبه

اگر برایتان این پرسش ایجاد شده که چه میوه‌هایی قند خون را پایین می‌آورد بهتر است با میوه‌ای آشنا شوید که معجزه‌ای برای کاهش قند خون به حساب می‌آید. یک پایین آورنده قند خون خوشمزه و پرطرفدار انبه است. تحقیقات نشان می‌دهد انبه اگرچه شیرین است اما مصرف روزانه ۱۰گرم انبه خشک که معادل نصف یک انبه تازه است، یک پایین آورنده قند خون بسیار عالی است. اگر به دنبال میوه‌های پایین آورنده قند خون هستید حتما انبه را امتحان کنید. به علاوه نقش برگ انبه در کاهش قند خون انکارنشدنی است. استفاده از برگ انبه به شکل جوشانده می‌تواند یکی از راه‌های کاهش قند خون به صورت طبیعی و بدون دارو باشد. از یاد نبرید که انبه مواد مغذی مختلفی مثل ویتامین سی، ویتامین آ، فولات و فیبر دارد که جزو اصلی‌ترین موادغذایی موردنیاز بدن محسوب می‌شوند. در لیست میوه‌های پایین آورنده قند خون، گیلاس را فراموش نکنید. گیلاس کمترین شاخص گلوکز را در بین میوه‌ها دارد و شاخص گلوکز این میوه ۲۲ است. به علاوه گیلاس با دارا بودن آنتوسیانین باعث افزایش تولید انسولین در بدن شده و باعث کاهش قند خون می‌شود. استفاده از این میوه برای پایین آوردن قند خون در بین بیماران دیابتی رایج است. گلابی هم یکی دیگر از میوه‌های پایین آورنده قند خون است چرا که با دارا بودن فیبر و کربوهیدرات، قند خون و همچنین کلسترول را کاهش می‌دهد. به علاوه با داشتن آنتی اکسیدان، از سرطان جلوگیری کرده و سلامتی را تضمین می‌کند.

خرید انبه از سوپرمارکت دیجی‌کالا

چگونه قند خون را پایین بیاوریم؛ گیاهان دارویی کاهش قند خون

اگر به دنبال قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون می‌گردید می‌توانید سراغ ادویه‌ها هم بروید. برای پایین آوردن قند خون در خانه می‌توانید سری به آشپزخانه خود بزنید و از ادویه‌های پایین آورنده قند خون استفاده کنید. خوردن کدام ادویه‌ها باعث کاهش قند می‌شود؟ دارچین پایین آورنده سریع قند خون در بین ادویه‌هاست. نتایج یک بررسی در سال ۲۰۱۱ نشان می‌دهد که دارچین کامل و عصاره دارچین سبب کاهش قند خون ناشتا می‌شود. بررسی دیگری که در سال ۲۰۱۳ انجام شد نشان داد که دارچین سبب کاهش قند خون ناشتا، به اضافه کاهش کلسترول تام، تری گلیسرید و کلسترول بد خون می‌شود در حالیکه که کلسترول خوب خون را بالا می‌برد. البته که دارچین یکی از گیاهان دارویی کاهش قند خون است اما مصرف دوز بالای آن می‌تواند مضرات خطرناکی برایتان داشته باشد. پس در مصرف این پایین آورنده قند خون افراط نکنید و حتما از پزشک خود نظر بخواهید.

خرید دارچین از سوپرمارکت دیجی‌کالا

پایین‌آورنده سریع قند خون؛ بامیه

اگر می‌خواهید کاهش قند خون با بامیه را تجربه کنید دو عدد بامیه شسته شده را نصف کنید و شب تا صبح در یک لیوان آب گذاشته و درپوش آن را بگذارید. صبح زود و بعد از صبحانه بامیه‌ها را از آب خارج کرده و آب را بنوشید. دو هفته هر روز اینکار را انجام دهید تا شاهد کاهش قند خون خود باشید. بامیه با دارا بودن ویتامین آ و سی، اسید فولیک، منیزیم و پتاسیم و فیبر ،به کاهش قند خون کمک می کند.

کاهش قند خون با شنبلیله

در جست‌وجوی قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون یک گزینه در دسترس مواد طبیعی همچون گیاهان هستند. یک پایین آورنده قند خون طبیعی و مفید که در کاهش قند خون معجزه می‌کند، شنبلیله است. مطالعات نشان می‌دهد مصرف روزانه ۵۰۰میلی گرم شنبلیله، ترشح انسولین را افزایش و قند خون را کاهش می دهد. همزمان با قند خون، کلسترول هم با این گیاه دارویی کاهش می‌یابد و بهبود قند خون و درمان چاقی و کلسترول را با هم تجربه خواهید کرد. ژورنال بین‌المللی ویتامین و تحقیقات تغذیه‌ای در سال ۲۰۰۹ مقاله‌ای منتشر کرد که پژوهش‌ها نشان می‌دهد ۱۰گرم دانه شنبلیله خیس خورده در آب داغ برای کاهش قند خون موثر است. مصرف غذاهای حاوی شنبلیله له کاهش مقاومت به انسولین در بیماران دیابتی نوع ۲ کمک می‌کند و باعث پایین آمدن قند خون می‌شود.

خرید سبزی از سوپرمارکت دیجی‌کالا

معجزه‌ای برای کاهش قند خون؛ سیر

یکی از غذاهای پایین آورنده قند خون که اثرات آن در مطالعه ای سال ۲۰۰۶ و مطالعه دیگری در سال۲۰۱۲ ثابت شده، سیر است. عصاره سیر می‌تواند قند خون را پایین بیاورد. در حقیقت عصاره سیر میزان انسولین افراد مبتلا به دیابت را به طور طبیعی افزایش داده و قند خون را پایین می آورد. به علاوه پیاز هم در کاهش قند خون نقش مهمی دارد و خوشبختانه در اکثر غذاهای ایرانی از پیاز به عنوان طعم و عطر دهنده استفاده می‌شود. پس اگر می‌خواهید بدانید برای پایین آوردن قند خون چه باید خورد این نکته را به یاد داشته باشید که همچنان که از بوی سیر و پیاز اذیت می‌شوید اما به کاهش قند خون خود کمک می‌کنید.

خرید سیر و پیاز از سوپرمارکت دیجی‌کالا

به دنبال قوی‌ترین پایین‌آورنده قند خون؛ آجیل‌ها و دانه‌های خوراکی

در بین خوراکی‌ها چه چیزی قند خون را سریع پایین می آورد؟ از جمله خوراکی‌های پایین آورنده قند خون آجیل‌ها هستند. در حقیقت آنچه باعث کاهش قند خون می‌شود، اسیدهای چرب یک اشباع هستند که در آجیل دانه‌ها، آوکادو، زیتون و روغن زیتون و کتان یافت می‌شود. اسیدهای چرب تک اشباع از طریق کاهش مقاومت به انسولین، باعث کاهش قند خون می‌شود. این نتایج از مقایسه یک رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا و یک رژیم غذایی با اسیدهای چرب تک اشباع به دست آمده است. البته دانه چیا هم در تنظیم قند خون نقش بسیار مهمی دارد. دانه‌های چیا باعث کاهش اثر دیابت، افزایش حساسیت به انسولین و عدم تعادل قند خون بعد از غذا می‌شود. در حقیقت دانه چیا باعث تثبیت قند خون می‌شود.

خرید آجیل و خشکبار از سوپرمارکت دیجی‌کالا

خرید روغن زیتون از سوپرمارکت دیجی‌کالا

نوشیدنی برای کاهش قند خون

نهایتا میان نوشیدنی‌ها چه چیزهایی قند خون را پایین می‌آورد؟ در یک تحقیق مشخص شد نوشیدن مخلوطی از سرکه سیب و آب، قبل از وعده‌های غذایی می‌تواند یک پایین آورنده قند خون باشد. در حقیقت این ترکیب باعث افزایش حساسیت به انسولین و کاهش قند خون بعد از غذاخوردن می‌شود. ترکیب سرکه و آب قبل از غذا، بالا رفتن قند خون بعد از خوردن غذاهای نشاسته‌ای در افراد دیابتی را کنترل می‌کند.

خرید سرکه سیب از سوپرمارکت دیجی‌کالا

بیشتر بخوانید: برای کاهش قند خون چه بخوریم؟

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar farshad.hamze

  برای دیابت. دارچین .چای سبز .چای آلوورا.گزنه. چای ترش. زرشک کوهی اینا خوبه

 2. Avatar وارث

  من هر جا خوندیم و شنیدیم بدترین میوه ها برای افراد دیابتی انبه و گیلاس هستن بعد شما میگید بهترین؟ لطفا مطلبی که میزارید منابع هم ذکر کنید

 3. Avatar محمد سعید پور حسینی

  با سلام علاوه بر این نکاتی که برای کاهش قند یا درمان و کنترل دیابت موثر هست گیاه گزنه یا عرق گزنه می باشد.

 4. Avatar Abd

  انبه؟؟؟????
  لطفا ریفرنس ها رو ذکر کنید.

 5. Avatar سعید حق گویی اصفهانی

  یکی دیگ از راه های کاهش قند خون استفاده از عرق بوقناق است. فقط شما باید به نسبت قند خونتون مقدار و زمان استفادش رو از پزشک طب سنتی بپرسین.

  1. Avatar ممد

   منم تو فامیلامون چند نفر با این روش کنترل کردن و خیلی کم هزینه و به صرفه و اثرگذاره. پیشنهاد می‌شه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه