پتنت مک‌بوک با کیبورد تاچ‌اسکرین ثبت شد

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تایپ کردن در صفحه‌نمایش لمسی می‌تواند برای نوشتن متن یک پیامک مناسب و سریع باشد، اما اگر بخواهید یک مقاله یا ایمیل بلند بفرستید، احتمالا دلتنگ کیبوردهای آشنای کامپیوتر و لپ‌تاپ‌تان می‌شوید. به همین خاطر است که شرکت‌هایی مثل مایکروسافت و اپل دسترسی به لوازم جانبی کیبورد را برای بعضی سری تبلت‌های بزرگ و جایگزین لپ‌تاپ‌شان مانند Surface و iPad Pro را امکان‌پذیر کرده‌اند.

به نظر می‌رسد اپل آینده‌ای را در ذهن می‌پروراند که لپ‌تاپ‌ها دیگر کیبورد فیزیکی ندارند و همه‌ی کارهای آن با نمایشگر لمسی انجام می‌شود. اما این نمایشگرها مشخصا عادی نیستن۷د و قابلیت‌هایی مثل کیبوردهای فورس‌تاچ (Force Touch) دارند.

کلیدهای این کیبورد امکان شخصی‌سازی دارند و مثلا می‌توانند تبدیل به میانبرهایی برای انجام دستورات یک برنامه‌ی خاص شوند.

آن‌طور که در پتنت این ایده ثبت شده، این کیبورد حرف‌هایی از یک «ساختار ورودی حساس به فشار برای دستگاه‌های الکترونیکی» دارد. درواقع به‌جای تایپ کردن فقط بر روی یک صفحه‌ی صاف شیشه‌ای، می‌تواند فشار را تشخیص داده و بفهمد انگشت شما کجا قرار دارد. همچنین این پتنت می‌تواند در هنگام تایپ کردن به شما بازخورد لمسی دهد.

یکی از امتیازهای چنین کیبوردی امکان شخصی‌سازی و قابلیت انطباق آن است. به این معنا که مثلا وقتی از اپلیکیشنی مثل فوتوشاپ استفاده می‌کنید،‌ کلیدهای کیبورد می‌توانند تبدیل به میانبرهایی برای انجام دستورات شوند. همچنین کلیدهای اعداد می‌توانند کنار حروف قرار گرفته یا برداشته شوند.

البته حتی اگر اپل این ایده را عملی کند، کیبوردهای قدیمی با کلیدهای فیزیکی همچنان در جای خود باقی خواهند ماند اما با این وجود این ایده هم بسیار جالب است.

منبع: Ubergizmo

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه