پتنت‌های اوپو کاربرد جدید حفره نمایشگر را نشان می‌دهند

۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۹ ۸ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اوپو

در سال ۲۰۱۹ تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند از نمایشگر حفره‌دار بهره می‌برند و به همین خاطر شرکت‌ها در تلاش هستند نوآوری خود را در رابطه با این مشخصه عملی کنند. به‌عنوان مثال، گلکسی A8s سامسونگ از یک ژست حرکتی جالب بهره می‌برد که کاربران می‌توانند از طریق انجام سوایپ بر این حفره، اپلیکیشن دوربین را باز کنند. انتظار می‌رود گوشی‌های گلکسی اس ۱۰ هم از این ویژگی بهره ببرند. اما حالا، باید به دو پتنت جدید شرکت اوپو اشاره کنیم که در سازمان جهانی مالکیت فکری ثبت شده‌اند.

در این پتنت، شاهد قرارگیری آیکون مربوط به اپلیکیشن دوربین در اطراف حفره‌ی مذکور هستیم و حفره‌ی موردنظر در مرکز آیکون اپلیکیشن دوربین قرار گرفته است و با کلیک بر آن، اپلیکیشن دوربین باز می‌شود. در یک پتنت دیگر، می‌توانیم آیکون‌های دیگری را بر در بخش فوقانی گوشی اوپو مشاهده کنیم. بر روی این آیکون‌ها می‌توان سوایپ کرد تا آیکون‌های دیگر اپلیکیشن‌ها پدیدار شود ولی جای آیکون دوربین همواره ثابت می‌ماند. در ضمن با انجام یک ژست حرکتی هم می‌توان این آیکون‌ها را ناپدید کرد.

اولین گوشی اوپو که از نمایشگر حفره‌دار بهره می‌برد، به احتمال زیادی در نمایشگاه MWC 2019 معرفی خواهد شد. ظاهرا این گوشی‌ها اوپو F19 و اوپو F19 پرو نام دارند. طبق گزارش‌ها، می‌توانیم انتظار بهره‌گیری این گوشی‌ها از دوربین مجهز به تکنولوژی زوم اپتیکال ۱۰ برابری و حسگر اثر انگشت تمام صفحه را داشته باشیم.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar شهاب

    این کار یعنی قبل از انداختن سلفی لنز خودمونو کثیف کنیم