پتنت‌های جدید از نسل دوم Apple Watch

فرشته سلیمانی ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اپل کِی می‌خواهد دومین نسل از ساعت‌های هوشمندش را معرفی کند؟ ماه‌هاست که در این‌باره شایعات مختلفی را می‌شنویم اما از آن‌جا که اخیرا شاهد عرضه‌ی گسترده‌ی گجت‌های پوشیدنی متنوع در بازار هستیم، به نظر می‌رسد کم‌کم وقتش می‌رسد و این اتفاق تا پایان سال جاری میلادی می‌افتد.

آیا در نسل دوم ساعت‌های هوشمند اپل، جایی برای دوربین هم در نظر گرفته می‌شود؟

اما اگر حدس و گمان‌ها درست باشد و اپل‌واچ جدید تا چندماه دیگر وارد بازار شود، چه ویژگی‌های جدیدی را در آن خواهیم دید؟ شاید دو تا از جدیدترین پتنت‌های اپل برای نسل دوم ساعت‌های هوشمندش بتواند در پاسخ این سوال به ما کمک کند. هریک از این دو پتنت خبر از یک ویژگی بالقوه‌ی جدید دراپل‌واچ ۲ می‌دهند.

یکی از فراگیرترین شایعات درباره ساعت‌های هوشمند آینده‌ی اپل، مربوط به قرار دادن دوربین روی این محصول است. درباره‌ی جای خالی دوربین روی انواع ساعت‌های هوشمند مدت‌هاست که صحبت می‌شود و شاید اپل اولین برندی باشد که این جای خالی را روی محصولاتش پر می‌کند. همچنان‌که در قسمت رابط کاربری دیاگرامی که در این‌جا مشاهده می‌کنیم حرف از وجود دوربین زده می‌شود.

Possible-Apple-Watch-2-patents

از سوی دیگر در پتنت دوم ویژگی‌های جدیدی درخصوص کراون و دکمه‌های سخت‌افزاری می‌بینیم. البته موضوع اصلی کراون نیست؛ بلکه دکمه‌‌های جدیدی است که پیش‌ از این در اپل‌واچ ندیده‌ایم. در حال حاضر ساعت‌های هوشمند اپل را فقط با یک دکمه دیده‌ایم که در قسمت پایین کراون، در لبه‌ی سمت راست این ساعت هوشمند می‌بینیم. اما این پتنت دکمه‌های دیگری را هم در سمت چپ نشان می‌دهند. البته در این‌جا دیگر نشانی از دوربین نیست.

Possible-Apple-Watch-2۱-patents

معلوم نیست کدام‌یک از این طرح‌ها قرار است به مرحله‌ی اجرا برسند البته اگر گزینه‌ای با عنوان «هیچ‌کدام» روی میز نباشد! چون همان‌طور که می‌دانید درمورد شرکت‌های بزرگی مثل اپل برای تولید هر محصول جدید تعداد زیادی پتنت ارایه می‌شود که بسیاری از آن‌ها هیچ‌گاه در قالب یک محصول نهایی تولید نمی‌شوند و به‌این‌ترتیب نمی‌توانیم با اطمینان درباره‌ی این دو پتنت نظر بدهیم.

فعلا بهتر است صبر کنیم تا در آینده (احتمالا نزدیک) شواهد بیش‌تری از ویژگی‌های جدید نسل دوم ساعت‌های هوشمند اپل به دست‌مان برسد.

منبع: Phone Arena

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما