پلیس خودروی بدون راننده‌ی گوگل را متوقف کرد

۲۲ آبان ۱۳۹۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

مامور پلیسی اخیرا یکی از خودروهای گوگل را متوقف کرده و سپس متوجه شده است که هیچ‌کس پشت فرمان این خودرو ننشسته است!

خودروی بدون راننده‌ی گوگل حداکثر سرعتی برابر با ۴۰ کیلومتر در ساعت دارد.

خودروی بدون راننده‌ی گوگل، به دلیل سرعت کم در رانندگی متوقف شده بود. خودروهای جدید گوگل، حداکثر سرعت‌شان روی عدد ۲۵ مایل در ساعت (۴۰ کیلومتر در ساعت) قفل شده‌ است.

کسی که عکس زیر را گرفته، می‌گوید با شخصی که در خودروی گوگل نشسته بود صحبت کرده است. ظاهرا پلیس‌های منطقه‌ی Mountain View‌ در ایالت کالیفرنیای امریکا از وجود چنین خودروهای الکتریکی گوگل خبر نداشته‌اند. مامور پلیس هم خودرو را نگه داشته تا دلیل رانندگی آرام آن‌ها را بپرسد.

Google-Car-police-970-80

«پروژه‌ی خودروی بدون راننده‌ی گوگل» هم این اتفاق را تایید کرده و در پستی روی شبکه‌ی اجتماعی گوگل پلاس نوشته است: “ما می‌خواهیم خودروهای‌مان احساسی دوستانه را القا کنند تا اینکه با سرعت بالای‌شان، در محله‌هایی که حرکت می‌کنند باعث ترسیدن دیگران شوند.”

در ادامه‌ی پست گوگل آمده است: “مثل این مامور پلیس، مردم هم برخی اوقات ما را نگه می‌دارند و درباره‌ی پروژه‌مان از ما سوال می‌کنند. بعد از ۱.۲ میلیون مایل (۲ میلیون کیلومتر) رانندگی (چیزی حدود ۹۰ سال پشت فرمان بودن)، با غرور می‌گوییم که تا به حال هرگز جریمه نشده‌ایم!”

منبع: Tech Radar

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
 1. Avatar ابوذر

  خداییش دمشون گرم
  بعد از ۱.۲ میلیون مایل (۲ میلیون کیلومتر) رانندگی (چیزی حدود ۹۰ سال پشت فرمان بودن)، با غرور می‌گوییم که تا به حال هرگز جریمه نشده‌ایم!

  ادم اشک تو چشمهاش جمع میشه
  یاد سایپا و ایران خودر خودمون می افته
  چقد این خارجی بد ان ، همه اش کپی میکنن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه