پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت سونی سال گذشته کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو را راهی بازار کرد؛ اما به نظر می‌رسد که این شرکت در حال کار روی نسل بعدی کنسول بازی خودش است. کنسولی که به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۹ راهی بازار خواهد شد. به تازگی مایکل پکتر یکی از تحلیلگران صنعت بازی به این موضوع اشاره کرده که کنسول PS5 به احتمال زیاد در سال ۲۰۱۹ راهی بازار می‌شود و این اقدام قدم ناتمامی که به عرضه PS4 Pro برداشته شده بود را کامل می‌کند.

او به این موضوع اشاره کرد که PS4 Pro از نظر معماری و سخت افزار از مدل اصلی بهتر است و قطعا پلی‌استیشن ۵ از PS4 Pro بهتر خواهد بود. پس به همین دلیل کنسول بعدی حرکت نیمه‌کاره سونی با PS4 Pro را کامل خواهد کرد.

پکتر می‌گوید که کنسول بعدی سونی در سال ۲۰۱۸ عرضه نمی‌شود و این اتفاق در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ رخ می‌دهد؛ اما احتمال عرضه آن در سال ۲۰۱۹ بیشتر است. به احتمال زیاد سونی برای اینکه عرضه تلویزیون‌های ۴K در بازار آمریکا بیشتر شود کمی کنسول بازی بعدی خودش را دیرتر راهی بازار می‌کند. گفته شده تا سال ۲۰۱۹ تعداد افرادی که در آمریکا تلویزیون ۴K می‌خرند به ۵۰ درصد می‌رسد و ۳۰ درصد مردم دنیا هم چنین تلویزیون‌هایی دارند.

مایکل پکتر بر این باور است که زمان نسل هشتم کنسول‌های بازی کم‌کم رو به پایان است و شرکت‌ها در حال کار روی سخت افزار جدیدتری هستند. البته از آنجایی که مایکروسافت کنسول ایکس‌باکس وان ایکس را تا چند ماه دیگر راهی بازار می‌کند، مشخص نیست که کنسول بعدی این شرکت کی راهی بازار می‌شود. ایکس‌باکس وان ایکس اولین کنسول بازی دنیا خواهد بود که می‌تواند بازی‌ها را با کیفیت واقعی ۴K‌ اجرا کند.

 

منبع: gamespot
telegram_ad2_1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
  1. محمد رضا

    سلام
    واقعا نمیتونم درک کنم چرا وقتی ایکس باکس انقدر جلود تر و بهتر از ps4 هست چرا Ps4 باید انقدر طرفدار داشته باشه

  2. علی

    ایشالله زود تر بیاد، همین که بیاد حتی اگه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان هم باشه من میخرم

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما