۵ جایگزین گوگل‌ مپس برای اندروید

۲۸ آبان ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
با این تیتر به اشتباه نیفتید. «گوگل‌ مپس» (Google Maps) بدون شک سلطان صنعت نقشه‌خوانی و مسیریابی است و بسیاری از اپلیکیشن‌های جانبی این حوزه از داده‌های آن برای سرویس‌دهی استفاده می‌کنند. اما در ادامه با دیجی‌کالا مگ باشید تا با گزینه‌های جایگزین در اندروید که امکاناتی بیشتر یا بهتر دارند آشنا شوید.
‌‌‌
 
گزینه‌های متنوعی وجود دارند که می‌توانند نیازهای ما را به عنوان یک اپلیکیشن مسیریابی برآورده کنند. اغلب آنها سرعت یا دقتی بیشتر از گوگل‌مپس دارند و برخی دیگر از این قابلیت‌ها برخوردار نیستند. در واقع گوگل‌مپس گزینه‌ی عمومی مناسبی به حساب می‌آید. اما اگر بخواهید به عنوان یک اپلیکیشن مسیریاب به صورت مستمر از گوگل‌مپس استفاده کنید، شاید گزینه‌هایی دیگر برای شما بهتر و کاربردی‌تر باشند.
 
در ادامه پنج اپلیکیشن مسیریاب برای اندروید معرفی شده‌اند. اگر از گوگل‌مپس استفاده می‌کنید در ادامه با این گزینه‌ها نیز آشنا شوید. در میان گزینه‌های معرفی شده، با توجه به امکانات و قابلیت‌های خاص خود می‌توانند جایگزین مناسبی برای گوگل‌مپس انتخاب و استفاده کنید.
 

Waze

waze
احتمالا بسیاری از شما با این اپلیکیشن آشنا هستید. بد نیست بدانید در حال حاضر Waze رسما از آن گوگل است. گوگل این اپلیکیشن را بیش از سه سال قبل به قیمت ۹۶۶ میلیون دلار خرید؛ اما این اپلیکیشن مسیریاب با قابلیت‌های یک شبکه‌ی اجتماعی به طور کامل مستقل از گوگل‌مپس به حیات خود ادامه می‌دهد.
 
اپلیکیشن Waze بر روی مسیریابی با خودرو تمرکز دارد و این مساله تاثیر زیادی روی امکانات جانبی این نرم‌افزار نسبت به سایر گزینه‌ها می‌گذارد. برای مثال می‌توانید از اطلاعاتی مثل وجود دوربین‌های کنترل سرعت در مسیر آگاه شوید و اخطارهای کاهش سرعت دریافت کنید یا حتی گزارشات سایر کاربران در خصوص مواردی همچون قیمت سوخت را دریافت کنید. این اپلیکیشن مسیرها را به صورت نقطه به نقطه در قالب متن و صوت اعلام می‌کند. اگر چه زبان فارسی هنوز به زبان‌های پیش‌فرض آن اضافه نشده، اما کاربری آن با اعلان‌های صوتی به زبان انگلیسی هم گویا و روشن است. این اپلیکیشن بر پایه اطلاعات کاربران کار می‌کند و همین مساله آن را از سایر گزینه‌ها متمایز کرده است. همه کاربران به صورت مستقیم و غیرمستقیم در عملکرد بخش‌های مختلف آن -از ترافیک گرفته تا مسیریابی‌های جایگزین و متناسب‌تر- دخیل هستند و به نوعی بر پایه‌ی بستری که Waze در اختیارشان گذاشته به یکدیگر در مسیریابی بهتر کمک می‌کنند. برای مثال اگر تصادفی در یک مسیر اتفاق افتاده باشد کاربران ممکن است آن را در Waze گزارش کنند و بدین‌ترتیب تمام کسانی که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند می‌توانند از وجود آن تصادف و ترافیک جانبی آن در مسیر مذبور آگاه شوند.
 
ممکن است در نگاه اول ظاهر نرم‌افزار مقداری برای شما غیرعادی به نظر برسد، اما در مدتی کوتاه می‌توانید به راحتی از امکانات آن بهره ببرید و حتی تبدیل به کاربری شوید که گزارشات مفیدی را برای سایر کاربران Waze نیز ارایه کنید. این اپلیکیشن با تمرکز بر امکانات سوشال در کنار قابلیت‌های پایه‌ی اپلیکیشن‌های مسیریاب شاید یکی از بهترین ابزارها برای استفاده جهت مسیریابی در شهر‌ها باشد.
 
به‌علاوه این اپلیکیشن با دسترسی به تقویم گوشی شما از مکان جلسه‌ها و قرارهایی که دارید آگاه می‌شود و مسیر پیشنهادی را پیش از موعد مقرر به شما پیشنهاد می‌دهد تا به موقع به جلسه خود برسید. همچنین با اتصال آن به حساب فیسبوک می‌توانید از قابلیت‌های جانبی دیگری نیز بهره ببرید.

 

Google_Play_Download_Button
 

Here WeGo

اپلیکیشن Here WeGo که ممکن است آن را با نام Here بشناسید در ابتدا توسط نوکیا و برای بستر ویندوز موبایل عرضه شد اما پس از آن برای اندروید هم عرضه شد. این اپلیکیشن رایگان امکاناتی همچون مسیریابی نقطه به نقطه و نقشه‌خوانی برای راننده‌ها، پیاده‌ها، دوچرخه‌سوارها و همینطور افرادی که از سرویس‌های حمل و نقل شهری استفاده می‌کنند ارایه شده است که با در نظر گرفتن ترافیک لحظه‌ای عمل می‌کند. امکان اشتراک‌گذاری مکان با دوستان و خانواده و همچنین امکان دسترسی آفلاین به نقشه -در زمان‌هایی که دسترسی به اینترنت ممکن نیست- از جمله قابلیت‌های خاص آن است.
november012016at0636am
 
اپلیکیشن Here WeGo تقریبا تمام امکانات گوگل‌مپس را در خود دارد و در کنار آن امکاناتی جانبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. امکان مسیریابی به دوچرخه سواران از قابلیت‌های کاربردی آن است و قابلیت اضافه کردن مکان‌های خاص به لیست مکان‌های مورد علاقه در این اپلیکیشن بسیار کاربردی عمل می‌کند. این اپلیکیشن از ویکی‌پدیا، تریپ‌ادوایزر، بلابلاکار، اکسپدیا، Car2Go و GetYourGuide برای گرفتن جزییات بیشتر در خصوص مکان‌ها استفاده می‌کند.

 

Google_Play_Download_Button
 

Mooveit

اگر شما از سرویس‌های حمل و نقل عمومی بیشتر استفاده می‌کنید، احتمالا متوجه شده‌اید که گوگل‌مپس در این زمینه بسیار ابتدایی و ناکارآمد عمل می‌کند. اما اپلیکیشن رایگان Mooveit امکان مسیریابی دقیق‌تری را به همراه امکاناتی جانبی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. مسیریابی نقطه به نقطه در این اپلیکیشن به شما می‌گوید که چند ایستگاه دیگر تا مقصد شما باقی‌ست و چه زمانی باید خط عوض کنید تا اتوبوس یا متروی دیگری را برای رسیدن به مقصد نهایی عوض کنید.
 
به علاوه این اپلیکیشن تاخیرها یا زمان انتظار برای اتوبوس یا متروی بعدی را هم به شما اطلاع می‌دهد. حتی به حساب توییتر رسمی بسیاری از سرویس‌دهنده‌های حمل و نقل عمومی شهری نیز متصل است و اطلاعات جانبی مربوط به حساب‌های توییتر آنها را نیز به کاربر اطلاع می‌دهد. هر چند که این امکان احتمالا در ایران کاربرد خاصی ندارد.
moovit
 
اگر چه گوگل‌مپس در این زمینه سرویسی در حد ابتدایی ارایه می‌دهد اما Mooveit در ۱۲۰۰ شهر جهان خدمات یادشده را عرضه می‌کند. بد نیست بدانید این اپلیکیشن حتی ایستگاه‌های کرایه‌ی دوچرخه را هم بازشناسی می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد.
 
اگر از این اپلیکیشن در شهرهای ایران استفاده کرده‌اید می‌توانید تجربه خود را با ما و سایر خوانندگان در بخش نظرات این مطلب به اشتراک بگذارید.

 

Google_Play_Download_Button
 

BackCountry Nav Topo Maps GPS

 
اگر Mooveit را اپلیکیشنی مختص کاربری در شهرها به حساب آوریم، اپلیکیشن BackCountry Nav Topo Maps GPS با هزینه‌ای ۱۲ دلاری می‌تواند سرویس‌های یادشده را در سایر نقاط هم در اختیار شما قرار دهد. البته این اپلیکیشن سرویس خود را به صورت آزمایشی برای ۲۱ روز در اختیارتان قرار می‌دهد که فرصت کافی برای امتحان کردن آن داشته باشید.
 
اپلیکیشن BackCountry Nav Topo Maps GPS یک اپ آفلاین است که برای افرادی که در مناطق خارج از شهر قصد استفاده از اپ مسیریاب را دارند گزینه‌ای مناسب است. این اپلیکیشن نقشه‌های مختلفی را برای دانلود در اختیار کاربران قرار می‌دهد که نقشه‌ی توپوگرافی، مسیرهای دریایی و حتی هوایی را شامل می‌شود. البته نقشه‌ی خیابان‌ها نیز در این اپلیکیشن به کاربران عرضه می‌شود. به‌علاوه در این اپلیکیشن نقشه خیابان‌ها از طریق سرویس‌های OpenStreetMap و Bing World Street Maps در دسترس است، اما در مجموع، این گزینه برای مسیریابی در مسیرهای غیرشهری طراحی شده است.
 
سایر اپلیکیشن‌های نقشه و مسیریابی مثل گوگل‌مپس، بر نقشه‌های قابل دانلود برای دسترسی‌های آفلاین بهینه شده‌اند. اما BackCountry Nav Topo Maps GPS بر دسترسی در مسیرهای خارج از محدوده شهری متمرکز است.

 

Google_Play_Download_Button

Maps.me

november012016at0644am
Maps.me اپلیکیشنی رایگان است که تمرکزش بر دسترسی و مسیریابی آفلاین است. با کمک آن می‌توانید کل نقشه‌ی کشورها یا بخش‌هایی از کشورها را دانلود کنید تا زمانی که دسترسی به اینترنت ندارید با کمک این اپلیکیشن امکان یافتن مکان‌ها و مسیریابی را به صورت آفلاین در دسترس داشته باشید. این اپلیکیشن در کاهش مصرف اینترنت موبایل و باتری آن به شما کمک زیادی می‌کند. مپس.می از OpenStreetMap برای نقشه‌های آفلاینش استفاده می‌کند اما بر خلاف BackCountry Nav Topo Maps GPS کاملا رایگان است. این اپلیکیشن امکان مسیریابی نقطه به نقطه را بدون نیاز به اینترنت برای کاربر مهیا می‌کند و در صورت تغییر مسیر، به صورت خودکار مسیرهای جایگزین را به سمت مقصد به کاربر پیشنهاد می‌دهد. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی به مسیریابی بپردازید و حتی مکان‌هایی مثل پمپ‌بنزین‌ها، هتل‌ها و … را هم در آن بیابید. اما با کمک آن نمی‌توانید از وضعیت ترافیک مطلع باشید.
 
 
مپس.می اپلیکیشنی کاربردی، خوش‌دست و بدون نیاز به اینترنت است که بر خلافی بسیاری از اپلیکیشن‌های مشابه امکانات کاربردی و مفیدی را در قالب نقشه‌های آفلاینش ارایه می‌دهد. به‌علاوه دانلود و به‌روزرسانی نقشه‌ها در این اپلیکیشن، ساده و راحت است.

 

Google_Play_Download_Button
 

 

شما از کدام ابزار یا ابزارهای بالا استفاده می‌کنید؟ می‌توانید در بخش نظرات برای ما و سایر مخاطبان بگویید که کدام یک از گزینه‌های یادشده برای شما کاربردی‌تر و مفیدتر بوده و نقاط قوت و ضعف هر یک از آنها چه بوده است.

 

منبع: CNET
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳۵ دیدگاه
 1. Avatar ihnd

  وقتی گوگل مپ پدرخوانده ی تمام نرم افزارهای نقشه و مسیریاب هست، چه دلیلی بر استفاده از فرزندخوانده های اون هست؟
  هیچ نرم افزار نقشه و مسیریابی توی دنیا نیست که از نقشه گوگل برای بانک اطلاعاتی نقشه خودش استفاده نکنه.
  پس بدون هیچ بحث و حرف و حدیث، گوگل مپ انتخاب اول و آخر من خواهد بود.

  1. Avatar علی

   داداش کمتر فیلم ببین!!
   اگه قرار بود همه اینجوری فکر کنن که وقتی یه چیز خوبی هستش دیگه نیاز نیست مشابه اون چیز یا با ایده های جدید تر چیزی ساخت هیچ پیشرفت صورت نمیگرفت…مثلا چون بنز اول بوده بی ام و نباید ساخته میشد و همه باید از مرسدس بنز استفاده میکردن!!
   تو اینجا هم برنامه های دیگه قابلیت هایی دارن که گوگل مپ در حدش نیست.

 2. Avatar Mhh1994

  سلام
  من از maps.meاستفاده می‌کنم و راضیم ازش میشه گفت همه امکانات عادی و عمومی رو داره فقط امیدوارم گوگل دست از تحریم برداره و بشه مپ های ماهواره ای اون رو دانلود کرد آخه من یکی از تفریحاتم کوه نوردی هستش و نقشه های ماهواره ای بیشتر به دردم می‌خوره

 3. Avatar مرتضی

  چرا ویز نقشه رو نشون نمیده

 4. Avatar حسین 7

  سلام
  جالبه هیچکس حتی نویسنده این مطلب اسمی از OSMAnd نبرد!!!!
  بنظرم تو اندروید کاملترین برنامه نسبت به سایر برنامه هاست (بعد از تست ده ها برنامه مختلف)
  امکانات فوق العاده، استفاده بصورت آفلاین، راهنمای صوتی فارسی، استفاده از نقشه های به روز OSM و …
  درمورد Sygic میشه گفت که صرفا بخاطر روونی و زیبایی رابط کاربریش هنوز طرفدار داره، چون نقشه ایران سایجیک مدت هاست که به روز رسانی نشده و ظاهرا دیگه قرار نیست آپدیت بشه (البته نقشه های TomTom ایران!)
  بقیه برنامه های آفلاین مثل Be On Road و Maps.Me و … هم که معمولا از نقشه های OSM استفاده میکنن یا راهنمای صوتی فارسی ندارند، یا امکانات مسیریابیشون ناقصه،یا دیر به دیر نقشه هاشون آپدیت میشه
  یه سری برنامه مثل NDrive و Navitel هم که نقشه های اختصاصی خودشون رو دارن یا با نسخه های جدید اندروید سازگاری ندارند یا اونا هم مثل سایجیک آپدیتی برای نقشه هاشون انجام نمیدن
  درصورتی که در OSMAnd حتی خود شما میتونید به راحتی با عضویت در سایت openstreetmap.org نقشه شهر و محل خودتون رو ویرایش و به روز رسانی کنید تا در آپدیت های بعدی تو نقشه لحاظ بشن، این قضیه تو تمام برنامه هایی که از نقشه های OSM استفاده میکنن صدق میکنه، هرچند هیچکدوم سرعت به روز رسانی OSMAnd رو ندارند
  در بین برنامه های آنلاین هم، بدون شک گوگل مپ یکی از بهترین گزینه هاست که با وجود اون شاید استفاده از برنامه هایی مثل Waze کمی عجیب باشه!
  در آخر، شاید برنامه Here بتونه جایگزین خوبی برای برنامه های نامبرده بالا باشه و یاد و خاطره نوکیا مپ رو زنده کنه!!!

  1. Avatar مجید

   البته مجیک ارث Magic Earth Navigation هم خیلی عالیه و mapfactor عالیه خصوصا مجیک ارث سخنگوی فارسی داره و کیفیت نقشه هایش از osm بهتره

 5. Avatar پویان

  من از Maverick استفاده میکنک و راضیم ازش

 6. Avatar بهرام

  من از maps.me استفاده میکنم و واقعا راضیم ولی راستش نرم افزاری که برای مسیریابی روی گوشی های نوکیا بود از تمام اینها بهتر بود. فکر کنم اسمش ovi بود.

 7. Avatar میثم محمودی

  تقریبا میشه گفت هیچ جایگزینی برای گوگل مپس وجود نداره فاصله با رقبا خیلی زیاده

 8. Avatar رضا

  من از maps.me استفاد می کنم که خیلی خیلی عالیه تمام امکانات گوگل مپ رو داره فقط ترافیک رو نشون نمیده که فک نکنم استفاده زیادی داشته باشه . وقتی برنامه رو نصب کردین روی نقشه ایران زوم می کنین و با حجم کم دانلودش کنین

 9. Avatar علی

  با سلام
  از کدام برنامه برای نقشه آفلاین در ایران میشه استفاده کرد؟
  د رگذشته از Ndrive در اندروید ۲.۲ می شد استفاده کرد که همان نقشه مورد استفاده در جی پی اس مارشال بود.
  بزرگترین مشکل جی پی اس مارشال لمس بسیار ضعیف و آپدیت نبودن نقشه آن است.
  از هموطن های عزیز خواهشمندم بنده را راهنمایی کنند که
  کدام برنامه اندروید برای نقشه آفلاین در کشور ایران مناسب است؟

 10. Avatar محمدمهدی

  من مدتها از here استفاده کردم. در تهران واقعا عالی و کم نقص عمل می کنه اما در شهرستانها خیلی ضعیف حاضر میشه. بعد رفتم سراغ مپس‌می. خیلی بهتر از هی‌یر نوکیا بود. البته فقط در خارج از تهران. و به تازه‌گی به OsmAnd کوچ کردم. برنامه ای که ترکیب همه ی نقشه های خوبه. اگر مثل من به گشت و گذار در طبیعت علاقه مند هستید این نقشه ی آفلاین تقریبا از همه ی نقشه های بالا غیر از گوگل مپ بهتره. با این نرم افزار براحتی میتونید مسیر خودتون رو ضبط کنید تا در موقع برگشت مشکلی نداشته باشید. ضمن اینکه می توانید یادداشتهایی تصویری و صوتی و ویدئویی بر روی نقشه بگذارید و با دیگران هم اشتراک گذاری کنید. این نرم افزار از نقشه های Open street map بصورت آفلاین و کلی نقشه ی دیگه بصورت آنلاین استفاده می کنه. س عت آپدیت برنامه در حالت رایگان هم بسیار خوبه.

 11. Avatar امیر کندیری

  برای زمانهایی که آنلاین هستید waze و برای کسایی که آفلاین هستند maps.me بسیار کاربردی و عالی هستند.
  من به شخصه از هر دو نرم افزار استفاده میکنم و خیلی هم راضی هستم.
  البته اگر گوشی شما هم مثل من سامسونگ باشه از یک نرم افزار مسیریابی اختصاصی سامسونگ Ndrive که فوق العاده است.

 12. Avatar مرتضی باقری شاد

  من دو نرم افزار be on road و sygic را امتحان کرده ام.
  اگر فرمان صوتی فارسی برایتان مهم است از sygic استفاده کنید
  در غیر اینصورت نرم افزار be on road واقعا کاربری شگفت انگیزی دارد و سرعت آن نیز بسیار بالا بوده همچنین با دانلود نقشه کشورها میتوانید از آن بصورت آفلاین بهره ببرید.
  با تشکر از دیجی کالا مگ

 13. Avatar aminsalam

  درباره برنامه اسکای مپ گوگل که به شتاب سنج و قطب نما به هردو نیاز دارد یا یکی و کدام گوشی ها که ارزان هستند این قابلت دارند

 14. Avatar هومن

  من از maps.me استفاده می کنم و به شدت راضیم ..هیچ جایی منو نا امید نکرده

 15. Avatar امیر ایرانی

  نرم افزار citymapper هم جزو نرم افزارهای خوب هست.
  من خارج از ایران باهاش آشنا شدم، متاسفانه هنوز نتونستم تو ایران چک کنم عملکردشو

  1. Avatar ستار

   حمل و نقل عمومی ایران از متروباس استفاده کنید فعلا تهران و شیراز رو ساپورت میکنه

  2. Avatar ستار

   تو ایران درست جواب نمیده و کامل نیست در حاضر متروباس که کار بچه های داخل هست تهران و شیراز رو کامل پوشش میده

 16. Avatar علی

  من تجربه کار با sygic و here wego را داشتمو حتی google map
  همه شون یه اشکالاتی دارند
  سایجیک سنگینه
  Here wego مشکل آپدیت داره
  گوگل مپ هم که دستیار صوتی نداره

  ولی از گوگل مپ میشه برای سنجش ترافیک مسیرها استفاده کرد در کنار دستیار صوتی خوب here wego

 17. Avatar مهدی

  آقای صادق پور ، پس چرا به سایجیک اشاره نکردید؟
  مسیریاب فوق العاده ای هستش که
  فقط یکم دیتاش سنگینه
  ولی عالی عمل میکنه

 18. Avatar احمد

  تحلیل بومی و تجربی از نرم افزارها نذاشتید.
  مهم اینه که داخل ایران چقدر پشتیبانی دارن.

 19. Avatar حسين

  مپس می فوق العادس بخصوص حالت افلاینش که هم برای اندروید موجوده و هم ای او اس

 20. Avatar سام

  ما که برای iOS برنامه کامل و با اپدیت ماهانه Navitel Iran داریم که باز برتری این سیستم عامل نسبت به اندروید محدود رو نشون میده
  لطفا مقاله ای صرفا جهت معرفی و قابلیتهای بسیار این برنامه داشته باشید ممنون.

  1. Avatar امیر

   اندروئید محدوده و ios نیست؟
   دیگه این از اون حرفها بود
   دوست عزیز دل برادر map گوگل هر ماه که هیچ هر ساعت و دقیقه در حال آپ شدنه.با ترافیک آنلاین و همه قابلیتها.

   1. Avatar سام

    دوست محترم این برنامه کاملا فارسی و با صدای گوینده فارسی کاملا بومی با شرایط ترافیکی روز بوده و بدون نیاز به اینترنت می باشد صرفا از GPS گوشی شما استفاده می مند و به نزدیکترین ماهواره مربوطه متصل می شود همچنین شامل موارد بسیار دقیق مسیر یابی می باشد این برنامه با برنامه گوگل شما که بومی نیست و نیاز به اینترنت دارد فرق دارد. این برنامه توسط متخصصان بومی و ایرانی تهیه و به روز رسانی می شود هیچ برنامه ای بهتر از برنامه بومی و توسط سیازندگان داخلی نیست. این رو همه می دانند.
    محدودیت اندروید رو لمس نمایید.

   2. Avatar امیر

    maps اندروئید هم دستیار صوتی داره ولی متاسفانه در ایران کار نمیکنه که این دلیل بر محدودیت اندروئید نیست.همینطور که میبینی جایگزین برای این نرم افزار هم کم نیست ولی بهرحال این از ارزش های مپس کم نمیکنه.
    دلیل استفاده مپس گوگل از اینترنت هم فقط بدلیل بروز بودن لحظه ای این نرم افزاره وگرنه شما میتونید نقشه رو بصورت افلاین هم داشته باشید.هرچند قبول دارم که سرچ انلاینش از نقطه ضعفهای این نرم افزاره.ولی اینطور که قبلا در خبرها شنیدم قراره این قابلیت سرچ آفلاین هم به نرم افزار اضافه بشه.
    البته این رو اصلا قبول ندارم که برنامه های بومی لزوما بهتر از برنامه های دیگه هستن .واقعا نمیدونم این چطور نظریه که شما دارین. حداقل من یکی جزو اون همه ای که شما میگین نیستم.بهتره ادم تعصب نداشته باشه .
    من گوشی آیفون ندارم و نرم افزاری که شما میگین را حتی ندیدم و نظری در موردش ندارم ولی هرچقدر که نرم افزاری که شما میگین بهتر از گوگل مپس یا نرم افزارهای مشابه اندروئیدیش باشه بازم دلیل بر محدودیت آندروئید نیست.
    محدودیت یعنی عدم انتقال فایل از طریق بلوتوث بین دو سیستم عامل متفاوت
    محدودیت یعنی نداشتن فایل منیجر
    محدودیت یعنی عدم امکان نصب لانچر
    محدودیت یعنی وابسته بودن به ای تونز
    محدودیت یعنی حذف پورت ۳.۵ میلیمتری
    محدودیت یعنی عدم پشتیبانی از کارت حافظه
    محدودیت یعنی استفاده از شارژر خاص
    محدودیت یعنی….
    محدودیت به ضعیفتر بودن در یک نرم افزار خاص نیست

   3. Avatar امیر

    طبق جستجویی که انجام دادم این برنامه navitel iran هم برای اندروئید موجوده و میشه دانلود و نصبش کرد و نکته دوم هم اینکه اینقدر هم که شما میفرمایید نرم افزار بومی نیست و فقط نقشه ایرانش بومیه.از پولی بودنش هم بگذریم.
    درضمن با توجه به آماری که تو سایتش خوندم بعید میدونم نقشه هاش به کاملی maps باشه.
    توجه کنید که نقشه های مپس رو هر کسی میتونه ویرایش کنه و بنابراین کامل ترین نقشه دنیا رو داره
    من نقشه زادگاه خودم رو کامل کردم و در کمتر از ۲۴ ساعت پس از تایید گوگل بر روی سرورهای گوگل قرار گرفت.

 21. Avatar sam

  اضافه کنم که برنامه ی moovit متاسفانه کشور عزیزمان را پشتیبانی نمی کند

  1. Avatar ستار

   حمل و نقل عمومی ایران از متروباس استفاده کنید فعلا تهران و شیراز رو ساپورت میکنه

 22. Avatar sam

  خسته نباشید ویژه به شما.من دانشجو هستم و خیلی این مطلب به دردم خورد. فقط شما اشتباها نوشته اید mooveit درحالی که اسم صحیحش moovit است!

 23. Avatar علیرضا سلیمانی

  من خودم از maps استفاده میکنم.ولی از sygic و waze هم استفاده میکنم و راضی هستم.
  ازmoveit هم استفاده کردم ولی ایران رو پشتیبانی نمیکنه مگر اینکه همگی باهم کمک کنیم تا بتونه نقشه ایران رو تکمیل کنه.تو منو برنامه قسمت improve your city میتونید کمک کنید.من از moveit در ترکیه شهرهای مختلفی استفاده کردم و الانم تو آنکارا هر روز با این نرمافزار دارم کار میکنم.واقعا فوقالعاده هستش.ایران هم به همچین چیزی نیاز داره.
  waze اما حجم کمتری داره و به نظر من خوبه.

 24. Avatar میثم شمیرانی

  سلام و تشکر
  نرم افزار here خیلی عالی هست سفری که به ارمنستان داشتم خیلی کاربرد داشت و عالی بود .در امریکا هم استفاده کردیم عالی بود .
  متاسفانه بعد از اپدیت پشتیبانی از نقشه ایران و زبان فارسی کنسل شد.
  ایمیل زدم به شرکت گفتند به خاطر یکسری مسایل از دادن خدمات به ایران معدور هستند .

 25. Avatar حسین

  سلام.مقاله خوبی بود.
  فقط اینکه شهرداری تهران یه نقشه تحت وب داره که روی دسکتاپ خیلی خوبه.سیستم حمل و نقل تهران رو خیلی خوب پوشش داده.حتی تو مسیر یابی میگه که پیاده تا ایستگاه بری و از این دست مسائل ولی متاسفانه این سامانه مورد توجه قرار نمیگیره.خیلی خوبه دیجی کالا به عنوان یه رسانه اینرو به گوش مردم برسونه و یه نقد بنویسه.مثلا اینکه اپلیکیشن موبایل و نسخه وب موبایل خیلی خوب نیستن.
  بعضی از جاهای بدیهی و و بزرگ رو نداره.مثلا دانشگاه امیرکبیر روی نقشه یه فضای خالیه.
  و اینکه اگه شما جایی رو جست و جو کنید باید روی نقشه جاشو حفظ کنید تا تو قسمت مسیریابی بتونید مشخصش کنید.
  در کل خوشم اومد.چون گوگل مپس حمل و نقل عمومی رو حداقل تو ایران اصلا ساپورت نمیکنه

 26. Avatar مهمان

  here یکی از اپ های خوب برای مسیریابی افلاین بود
  اما متاسفانه پشتیبانی از نقشه ایران رو( هم در اندروید و هم در ویندوز فون )متوقف کرده و کاربر هایی که اقدام به اپدیت نقشه کنن ، نقشه افلاین رو از دست میدن و دیگه نمیتونن از سرور اصلی نقشه رو دانلود کنن
  طبیعتا با اپدیت نشدن نقشه ها، این برنامه نمیتونه در اینده برای داخل ایران کاربردی باشه