پورشه ممکن است رویای ساخت ماشین‌های پرنده را محقق کند

خشایار شاهسون ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ماشین پرنده

احتمالا همه‌ی ما، پورشه را با ماشین‌های اسپرت کوپه مثل ۹۱۱ یا هایپرکار ۹۱۸ می‌شناسیم؛ خودروهایی که چیزی از تجربه نهایت لذت رانندگی و سرعت کم نمی‌گذارند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این شرکت حتی به فکر ساخت ماشین پرنده است؛ آن هم ماشین‌هایی از جنس تاکسی!

همین چند وقت پیش بود که مدیر عامل اوبر اعلام کرد طی ۵ تا ۱۰ سال دیگر ممکن است تاکسی‌های پرنده تولید کند. حالا در همین جریان، متوجه شدیم که رویترز به تازگی مطلب جالبی منتشر کرده است. بر اساس این گزارش،  شرکت پورشه احتمال دارد در آینده خودروهای شهری پرنده تولید کند. این اقدام در جهت تلاش اوبر برای راه‌اندازی سرویس تاکسی‌های پرنده است؛ بنابراین شرکت آلمانی پورشه ممکن است پا را فراتر گذارد و خودروهای تاکسی پرنده تولید کند.

در همین راستا مدیر فروش پورشه در مصاحبه‌ای با مجله آلمانی اتومبیل گفت: اگر من بخواهم از Zuffenhausen که مقر اصلی پورشه است تا اشتوتگارت را رانندگی کنم، حداقل به نیم ساعت زمان احتیاج دارم. این درحالیست که همین مسافت با ماشین پرنده به سه دقیقه و نیم می‌رسد!

به نظر می‌رسد هر روز به رویای نسل‌های گذشته مثل خودروهای خودران، ماشین‌های برقی و حتی ماشین‌های پرنده نزدیک می‌شویم. شما آینده سیستم حمل و نقل و خودروها را چطور می‌بینید؟

منبع: Ubergizmo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar شایان جعفری

    چه فایده؟!
    وقتی بیاد هم پنجاه سال بعدش تو ایران میاد!
    اونم با قیمت های چند برابری نسبت به بازار های جهانی