اگه قراره این هفته فقط یه چیز بخرید، تخته شنای آکوا اسفیر بخرید

۶ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ ۱ دی ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تخته شنای آکوا اسفیر

اکثر ما از لوازم جانبی شنا، عینک، دماغگیر و بازوبندهای بادی را می‌شناسیم. اما این‌بار دو خانم ورزشکار از گروه بزرگ دیجی‌کالا شما را با وسیله‌ای آشنا می‌کنند که شاید شبیه آن را کمتر دیده باشید. تخته شنای آکوا اسفیر مدل Ergo Buoy وسیله‌ی جالبی است که هر شناگر تازه‌کاری باید داشته باشد، تا هم بهتر شنا بیاموزد، هم از شنا کردن لذت بیشتری ببرد.

مهسا سلیمی

شنا کردن، اون هم با اصول درست، شاید ابتدا کار خیلی سختی به‌نظر برسه اما با پشتکار و تمرین می‌شه بهش رسید. از اون زمانی که یادم میاد شنا می‌کنم و تا غریق نجات شدن هم جلو رفتم. نمی‌دونم اولین بار کی و کجا پریدم توی استخر؛ اما دقیقا یادم هست اوایل با ثابت نگه‌داشتن پاهام مشکل داشتم و نمی‌تونستم حرکات دست رو بدون ثابت نگه‌داشتن پاهام انجام بدم. همیشه هم داد مربیم در میومد که مهسا  فقط دست! پا نزن! تخته‌شنای استخوانی که می‌خوام در موردش بگم به نظر من یکی از بهترین ابزارهای کمکیه که برای آموزش شنا اختراع شده. این تخته شنا می‌تونه اصول شنای درست رو از ابتدا به شناگر آموزش بده. با استفاده از این تخته که بین پاها و کمی پایین‌تر یا بالاتر از زانوها (با توجه به سن و اندام شناگر) قرار می‌گیره می‌تونین پاها رو ثابت و البته روی آب نگه دارید و با تمرکز بیشتری روی حرکات دست اکثر شناها مثل قورباغه، کرال سینه و پشت کار کنین. تخته‌شنای Ergo Buoy یک امتیاز مثبت و البته جالب داره که برای خودم هم جدید بود؛ تخته‌های معمولی بعضی‌اوقات از بین پاها لیز می‌خوره و باید دوباره و حتی گاهی با کمک یک فرد دیگه بین زانوها قرار بگیره. اما این تخته با بندهایی که داره این امکان رو می‌ده که کنار استخر به دور پا بسته بشه و تا سمت دیگر استخر به‌راحتی و بدون اینکه بیفته، شناگر رو همراهی کنه. اگر تا الان بدون رعایت اصول صحیح، شنا می‌کردین یا مثل من امکان جلوگیری از حرکت هم‌زمان دست‌وپا رو در حین شنا نداشتین، این وسیله خیلی کمکتون می‌کنه. یادتون باشه هنگام شنا باید روی حرکات فکر کرد نه این که فقط دست‌وپا زد!

آناهیتا قباخلو

من خیلی ورزش کردن رو دوست دارم؛ مخصوصا ورزش‌هایی که تحرک زیاد یا تکنیک ویژه‌ای برای یادگیری داشته باشن. فکر می‌کنم شنا جز اون دسته ورزش‌هاییه که به قدرت و سرعت باهم نیاز داره. پس باید جوری تمرین کنید که علاوه بر تعادل و تمرکز در تمرین، عضلات رو تقویت کنید و تکنیک رو به درستی انجام بدید. تخته شنای آکوا اسفیر مدل Ergo Buoy یک فرق با بقیه تخته شناها داره و اون اینه که هم برای دست و هم برای پا استفاده می‌شه. تخته شناهای معمولی فقط محل قرارگیری دست رو دارن و شما با ثابت بودن دست می‌توانید حرکات پا رو انجام بدید. خوب هم می‌دونیم اولین چیزی که برای شنا کردن لازمه هماهنگی بین دست و پاست. تخته شنا وسیله‌ایه که با کمک اون هم بهتر روی آب می‌مونید و هم حرکات مربوط به شناتون رو بهتر انجام می‌دید. یک مزیت دیگه‌ای هم که داره روی آب سر می‌خورید و این شاید حس خوبی به شما منتقل کنه. پس تمرین رو با انگیزه بیشتری ادامه می‌دید. شما می‌تونید برای هماهنگی یا تقویت عضلات پا، یا حتی انجام تکنیک شنا روی پا، اونو بین دستاتون ببندید. همین‌طور می‌تونید اون رو بین پاهاتون محکم کنید و فقط حرکات دست رو انجام بدید. پس نیازی به داشتن دو تا تخته شنای مجزا برای تمرین جداگانه‌ی دست و پا نیست. به همین سادگی.

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما