چه گوشی‌هایی در تعطیلات کریسمس بیشتر هدیه داده شدند

۱۱ دی ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۰ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

طبق بررسی‌هایی که کارشناسان در موسسه Flurry انجام داده‌اند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌هایی که در هفته منتهی به کریسمس توسط مردم هدیه داده شده مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شده محصولات برند اپل بیش از سایر محصولات هدیه داده شده‌اند.

در میان گوشی‌های اپل که هدیه داده شده‌اند آیفون ۷ و آیفون ۶ بیش از آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X هدیه داده شدند. احتمالا این موضوع به دلیل به‌صرفه بودن مدل‌های قدیمی‌تر آیفون بوده است.

باید اشاره کنیم که در مجموع گوشی‌ها و تبلت‌های اپل و سامسونگ حدود ۷۰ درصد دستگاه‌های هدیه شده در این روزها را تشکیل داده‌اند. اپل از این مجموعه سهم ۴۴ درصدی و سامسونگ سهم ۲۶ درصدی دارد. سهم سامسونگ نسبت به سال قبل در حدود ۶ درصد کاهش یافته است و البته گوگل در میان ۸ برند اول مطرح شده در این حوزه نیست. پس از سامسونگ برند هواوی با ۵ درصد سهم قرار دارد و سپس به ترتیب شیائومی، موتورولا، ال‌جی‌، اوپو و ویو با درصدهایی کمتر از ۳ درصد حضور دارند.

غیاب گوگل احتمالا به دلیل کم‌‎بودن گوشی‌های این شرکت (۴ مدل گوشی) و عدم علاقه نسبی کاربران به این گوشی‌ها بوده است. یک نکته مهم دیگر اینجاست که در میان گوشی‌های اپل که هدیه داده شده‌اند آیفون ۷ و آیفون ۶ بیش از آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X هدیه داده شدند. احتمالا این موضوع به دلیل به‌صرفه بودن مدل‌های قدیمی‌تر آیفون بوده است.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar علی

    سلام من با دوستمون مسعود کاملا موافقم اونم تو جامعه ما با این همه گرونی محصولات الکترونیکی

  2. Avatar مسعود

    ممنون اقای دلخموش ولی واقعا نکته مهم این خبر چیه حالا چه گوشیهایی بیشتر هدیه داده شدن که چی شاید بد نباشه قبل درج اخبار به ارزش دار بودن وکیفیت خبر هم توجه بشه