چگونه با آرایش چشم را درشت کنیم؟

۲۳ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

اگر همیشه برای داشتن چشم‌های درشت خیال‌بافی می‌کنید، باید بدانید دعاهایتان جواب داده است! برخی از ترفندهای ساده آرایشی می‌توانند چشم‌های شما را درشت‌تر از آنچه است، نشان دهد. پس بهتر است با اطلاع از راهکارهای آرایش حرفه‌ای بدانید که کدام آرایش چشم باعث درشت شدن آن می‌شود.

مدل دادن ابروها

شاید شما در آرایش کردن حرفه‌ای باشید ولی مدل دادن به ابروها را همیشه نادیده بگیرید، در این صورت بدانید هر چقدر هم که آرایش چشم‌ها را حرفه‌ای انجام دهید، تأثیری که مد نظر دارید را نخواهد داشت. ابروهای فرم داده شده معجزه می‌کنند و باعث می‌شوند چشم‌های شما باز و درشت‌تر به نظر برسند. پس فراموش نکنید که ابروهایتان را شانه کنید تا مرتب و فرم داده شده باشند. حال قسمت‌های خالی و کم پشت ابروها را با مداد ابرو پر کنید. می‌توانید از ژل مخصوص برای ثابت نگه‌داشتن موهای ابرو استفاده کنید. در نهایت هم با استفاده از کانسیلر در زیر ابرو آن را برجسته‌تر کنید.

استفاده از هایلایتر

هایلایتر چشم

اگر چشمان ریزی دارید، یک هایلایتر می‌تواند ناجی شما باشد و در مدل آرایش چشم کمکتان کند. همه کاری که باید انجام داد این است که یک هایلایتر براق بردارید و کمی از آن را زیر چشمانتان بکشید. البته این نکته را به یاد داشته باشید که این مرحله باید بعد از استفاده از کانسیلر، زیر چشم کشیده شود. این ترفند ساده باعث می‌شود چشمان شما بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسد.

خط چشم

اگر چشمانتان ریز است و در زمان استفاده از خط چشم، آن را در تمام دور چشم می‌کشید، باید بدانید که این روش برای درشت کردن چشم با خط چشم اشتباه است و باید استفاده از خط چشم را تنها در مژه‌های پایینی و زیر خط مژه محدود کنید، خط چشم مشکی را درون پلک پایینی نکشید چون باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر به نظر بیایند.

مداد چشم سفید

چشمان درشت

حتماً برایتان جالب است که بدانید استفاده از خط چشم یا مداد چشم سفید در گوشه داخلی چشم باعث می‌شود چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسند. همچنین می‌توانید این مداد سفید را داخل پلک پایینی هم به کار ببرید تا چشم‌ها بازتر و البته درشت‌تر شوند.

فر کردن مژه

فر کردن مژه

یکی از مهم‌ترین ترفندهای آرایشی برای بزرگ کردن چشم، این است که مژه‌ها را با استفاده از فر مژه فر کنید. برای استفاده از فر مژه دقت کنید که آن را در نزدیکی ریشه‌ها ببرید و سعی کنید مژه را از قسمت نزدیک پلک فر کنید ولی دقت داشته باشید که پلکتان را آسیب نزند و پلاستیک موجود روی دستگاه، تارهای مژه را از ریشه جدا نکند. مژه را ابتدا فر کنید و سپس روی آن ریمل بزنید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ اشتباه رایج آرایشی

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه