اگر ابرقهرمان‌ها در قرن شانزده میلادی زندگی می‌کردند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

ادغام کردن واقعه‌هایی که در دوران مختلف تاریخی اتفاق می‌افتند، یا جابه‌جا کردن شخصیت‌ها در خط زمانی، یکی از تم‌های رایج داستان‌پردازی است. در تخیل نویسنده‌ای که این داستان‌ها را نوشته، گاهی یک کاراکتر در طول زمان سفر می‌کند یا اتفاق‌ها با هم تلاقی پیدا می‌کنند.

یک عکاس  به اسم ساشا گلدبرگ اقدام به تلفیق کاراکترهای ابرقهرمان با زمینه‌ی هنر فلامانی کرده و نتیجه‌ی جالب توجهی حاصل شده است.

این درون‌مایه‌ی رایج به هنرهای دیگر هم سرایت کرده و تصویرسازها و عکاس‌ها هم با یک ذهن فراواقعی گاهی اقدام به تلفیق و به هم ریختن وقایع تاریخی می‌کنند. تصور کنید سوپرمن با همین توانایی‌های ابر-انسان‌اش در قرن ۱۶ میلادی زندگی می‌کرد. چه‌طور لباس می‌پوشید و چه تصویری از او نقاشی می‌شد که ما امروز می‌دیدیم؟ بتمن و رابین را در همین وضعیت تصور کنید. می‌توانید تصور کنید کت‌وومن برای نقاشی شدن چه ژستی می‌گرفت؟ جوکر با آن گریم نقاب‌گونه چه طور؟ تمام این ابرقهرمان‌ها متعلق به فرهنگ قهرمان-پرست آمریکاست، در حالی که نقاشی‌های قرن ۱۶ سبک و سیاق اروپایی دارند.

یک عکاس  به اسم «ساشا گلدبرگ» (Sacha Goldberg) اقدام به تلفیق کاراکترهای ابرقهرمان با زمینه‌ی هنر فلامانی (Flemish) کرده و نتیجه‌ی جالب توجهی حاصل شده. سبک نقاشی فلامانی از اوایل قرن ۱۵ در اروپا آغاز شد و تا قرن ۱۷ ادامه داشت. در دل این سبک، عناوینی مانند گوتیک، رنسانس و باروک دیده می‌شود.

گلدبرگ برای آماده کردن زمینه‌ی این پروژه‌ی عکاسی به خاطرات کودکی‌اش مراجعه کرده و بیش‌تر از ۱۰۰ نفر در این پروسه با او همکاری کرده‌اند که در بین آن‌ها ۵ طراح لباس، ۷ گریمور و ۵ نفر آرایشگر حضور داشتند.

این مجموعه عکس‌ها در گالری دانشکده‌ی هنرپیشگی اولیویر (Olivier School Castaing Gallery) در پاریس به نمایش درآمدند.

در انتها آلبوم تعدادی از مجموعه عکس‌های ساشا گلدبرگ را تماشا کنید…برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما