KIA تیزر جدیدی از کانسپت SP منتشر کرد

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰ ۳۱ تیر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کیا

گویا شرکت KIA هم با قدرت هرچه تمام به ساخت کراس‌اوور و شاسی‌بلندهای مدرن و قدرتمند زده؛ چراکه کافی است به ماشین‌های رونمایی شده در نمایشگاه خودرو دیترویت نگاهی بیاندازید و نام تلوراید (Telluride) را به عنوان SUV تمام‌عیار شرکت کیا و خودروهای شاخص دیترویت ببینید. حالا این تمام ماجرا نیست؛ کیا در جدیدترین خبرها، تیزرهایی مختلفی از کانسپت جدید دیگر به اسم SP منتشر کرده است!

اگر به دنبال مشخصات فنی، قیمت و تاریخ عرضه‌ به بازار هستید، باید بگوییم هنوز هیچ اطلاعاتی شرکت KIA منتشر نکرده است. کیا در ابتدای یک ماجراجویی جدید قرار دارد و به نظر می‌رسد که این شرکت کره‌ای می‌خواهد با طراحی و عرضه‌ی کراس‌اوور و شاسی‌بلندهای مدرن و قدرتمند، سهمی از بازار SUV و CUVهای لوکس دنیا را در دست بگیرد. پیش از این، شرکت هم‌وطن کیا یعنی هیوندای به معرفی محصول جدیدی به نام کنا (Kona) دست زد و حالا کره‌ای‌ها تصمیم به قبضه کردن بازار این سگمنت خودرو را گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: انتظارها به پایان رسید؛ هیوندای کُنا سرانجام رونمایی شد

شاید هنوز تاریخ عرضه مشخص نباشد اما کیا SP قرار است در تاریخ ۷ فوریه (۱۸ بهمن‌) در نمایشگاه خودرو دهلی ۲۰۱۸ رسما رونمایی شود. براساس اطلاعات به دست آمده، این خودرو به فناوری‌های روز مجهز می‌شود و بنابراین، آپشن‌های مختلف از سامانه‌های ترمز و پایداری گرفته تا امکانات رفاهی و اینفوتینمنت از ویژگی‌های احتمالی KIA SP خواهند بود. البته این اتومبیل هنوز یک کانسپت است و تا نهایی شدن مدل تکامل‌یافته‌ی آن ممکن است یکی دو سالی فاصله داشته باشیم.

به نظر شما، کیا و هیوندای تا چه حد در ساخت کراس‌اوور و شاسی‌بلندهای شهری موفق بوده‌اند؟ بین این دو شرکت، شما طرفدار محصولات کدام‌‌یک هستی؟

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar عبدالناصر فنائی

    فقط محصولات کیا چون ازنظر مونتاژ یک سروگردن بالاتراز هیوندا قراردارد وکیفیت داخلی خودروهای کیا بمراتب بهترازهیوندا است همینطور ازلحاظ هزینه کردن کیابیشترازهیوندا هزینه میکند مثلا رنگ متالیک شاسی بلندهای اسپورتیج وسورنتو رابارنگ روغنی وساده اتومبیلهای توسان وسانتافه مقایسه کنید ونگاهی هم به داشبورد سورنتو ۲۰۱۷ وسانتافه ۲۰۱۷ ازلحاظ چرم استفاده شده بیندازید متوجه خواهید شد کدام شرکت بیشتر دقت وهزینه کرده است