امکان کاهش ۵۰ درصدی تلفات جاده‌ای تنها با چند تکنولوژی جدید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تصادفات رانندگی

براساس اطلاعات شورای ایمنی ملی ایالات متحده، در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۸۸۰۰ نفر در این کشور جان خود را بر اثر تصادفات رانندگی از دست داده‌اند.

اگرچه این نشان می‌دهد برای سومین سال متوالی شاهد کاهش تلفات جاده‌ای در این کشور بوده‌ایم، اما این رقم هنوز هم خیلی زیاد است.

یک نظرسنجی جامع توسط سازمان گزارش مصرف‌کنندگان حاکی از آن است که اگر از فناوری‌های ایمنی موجود در همه خودروهای جدید استفاده کنیم، می‌توانیم تلفات جاده‌ای را سالانه تا ۵۰٪ کاهش دهیم.

خلاصه اینکه، اگر تجهیزات ایمنی به استانداردی برای تمام خودروها تبدیل شود، می‌توان سالانه جان ۲۰ هزار نفر را نجات داد.

ویلیام والاس، مدیر سیاست‌های ایمنی سازمان گزارش‌ مصرف‌کنندگان گفته است:

استاندارد کردن فناوری‌های ایمنی برای همه خودروها نیازمند چندین دهه تلاش است. سیاست‌گذاران باید مسیر متفاوتی را انتخاب کنند – مسیری که زندگی افراد زیادی را نجات خواهد داد.

یافته‌های این سازمان تخمین می‌زند در صورتی که سامانه ترمز خودکار، هشدار خروج از مسیر و هشدار نقطه کور در همه خودروهای جدید فروخته ‌شده در آمریکا به صورت استاندارد وجود داشته باشد، می‌توان سالانه جان ۱۱۸۰۰ نفر را نجات داد.

علاوه بر آن، اگر تمام خودروهای جدید فناوری جلوگیری از رانندگی حین مستی را به عنوان استاندارد داشته باشند، می‌توان جان ۳۷۰۰ تا ۴۷۰۰ نفر را نجات داد. همچنین اگر در خودروها از فناوری ارتباطی بین دو خودرو استفاده شود، جان ۱۳۰۰ نفر دیگر هم قابل نجات دادن است.

با توجه به تجزیه و تحلیل این سازمان، اگر همه فناوری‌های موجود را ترکیب کرده و آن‌ها را روی خودروهای جدید پیاده‌سازی کنیم، می‌توان تقریبا جان ۱۶۸۰۰ تا ۲۰۵۰۰ نفر را نجات داد. این فناوری هم‌اکنون وجود دارد و خودروسازان آن را در اختیار دارند، فقط باید قوانین بهتری برقرار شوند تا این فناوری‌ها به استانداردی برای همه خودروها تبدیل شوند.

والاس در ادامه گفته است:

ما از همه اعضای کنگره می‌خواهیم تا با استاندارد کردن تمام تجهیزات ایمنی برای خودروهای جدید، ایمنی را در اولویت قرار دهند.

با استفاده از این فناوری‌ها می‌توان تلفات جاده‌ای را تا ۵۰٪ کاهش داد و اگر رهبران ما نتوانند این تجهیزات را به استانداردی برای خودروها تبدیل کنند، باز هم شاهد از دست رفتن جان انسان‌های زیادی بر اثر تصادفات رانندگی خواهیم بود.

منبع: motor1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما