دانستنی‌های بارداری و تولد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
کتاب بارداری

بیشترین رشد و نمو مغزی انسان در دوران بارداری و کودکی او صورت می‌گیرد؛ لذا دوران بارداری و کودکی، مهمترین دوره از نظر رشد و نمو مغزی انسان محسوب می‌شود. خوشبختانه زوج‌های امروزی توجه ویژه‌ای به رعایت بهداشت و تغذیه بارداری و رشد و نمو کودکشان نشان می‌دهند؛ به همین دلیل نسل آینده، به احتمال زیاد نسلی باهوش­‌تر، بانشاط‌­تر و پویاتر از نسل امروزی خواهد بود؛ این در حالی است که منابع طبیعی و امکانات کره­‌ی زمین برای جمعیت رو به رشد آن محدود است؛ به همین خاطر، نسل‌های آینده برای بدست آوردن دنیایی بهتر و کسب امکانات بیشتر مجبور به تلاش و رقابت شدید با یکدیگر خواهند بود؛ در این تلاش و رقابت شدید، افرادی موفق‌ترند که از سلامتی جسمی، ذهنی و روانی بیشتری برخوردار باشند؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد، کودکانی که از بارداری‌های برنامه‌ریزی شده و بهداشتی به دنیا بیایند، به مراتب سالم‌تر، باهوش‌تر و موفق‌تر از کودکانی هستند که از بارداری‌های بدون برنامه و ناخواسته به وجود آمده باشند.

مراقبت قبل و بعد از بارداری

کتاب بارداری

شما تا چه حد می‌توانید بهترین شروع ممکن را برای کودکتان تضمین کنید؟ از هیچ مادری انتظار نمی‌رود که تمام زندگی‌اش را صرف نه ماه حاملگی‌اش بکند، و شما نیز نباید فکر کنید که مجبور به این‌کار هستید. این کتاب  نوشته شده، چون مهم است که روند رشد کودک خود را بدانید و با اقدامات هر روزۀ خود از طریق رژیم غذایی سالم و کم کردن استرس و روحیۀ سالم به آن کمک کنید. همچنین زوج‌ها برای والد شدن به آمادگی نیاز دارند. اگر ایده‌آل فکر کنیم شما باید قبل از باردار شدن از سلامت کامل برخوردار باشید؛ و به همین‌خاطر برنامۀ پیش از زایمان این کتاب، به‌جای آنکه به زمان بارداری بپردازد، از زمانی شروع می‌شود که تازه دارید به بچه‌دار شدن فکر می‌کنید. هر بارداری‌ای متفاوت است و هر زنی با شرایط منحصر به فرد خود باردار می‌شود. اما اگر شما از اطلاعات این کتاب برای درک نیازهای خود بهره بگیرید هر کاری که از دست‌تان بر‌می‌آید انجام می‌دهید تا بتوانید بهترین شروع ممکن را برای فرزندتان فراهم کنید.

دانلود کتاب از فیدیبو

راهنمای کامل ۹ ماه بارداری زیبا هفته به هفته

کتاب بارداری

اگرچه در هفته‌های اول بارداری هیچ‌کس از ظاهرتان نمی‌تواند تشخیص دهد که حامله هستید، ولی معجزه‌ی زندگی در درون شما شروع شده است. درحالیکه نوزادتان به آرامی از چند سلول به یک انسان تبدیل می‌شود، شما از لحاظ فیزیکی و روحی اتفاقات جالبی را تجربه می‌کنید. این دوره برای رشد و تشکیل نوزادتان بسیار ضروری است و نوزاد شما با تولید هورمون و سلول‌های خونی بیشتر به رشد خود ادامه می‌دهد. جالب این است که در پایان این سه ماه، نوزادتان بیشتر شبیه به یک انسان می‌شود. پلک‌ها، بینی، دهان، بازوها و پاهای او کاملاً شکل می‌گیرند. نوزاد قشنگ شما قادر به حرکت خواهد بود. هنوز برای دیدن او زمان زیادی دارید، ولی این سفر جالبی است.

 

دانلود کتاب از فیدیبو

 تغذیه‌‌ی دوران بارداری

کتاب بارداری

اگرچه تغذیه ی خوب و مناسب در همه ی دوران زندگی ضامن بقا و سلامت انسان است، اما در بعضی از دوره های آسیب پذیر زندگی از جمله دوران بارداری و شیردهی، تغذیه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این کتاب برای بهبود شیوه ی تغذیه ی مادران در دوران بارداری تهیه شده زیرا آن ها در این دوران، علاوه بر حفظ سلامت خویش، می‌بایست فرزندی را که در رحِم پرورش می دهند به شکل درست مورد مراقبت قرار داده و تغذیه نمایند. مادران! به یاد داشته باشید اکنون برای دو نفر غذا می خورید نه به اندازه ی دو نفر! از این فرصت برای ایجاد عادات غذایی خوب بهره بگیرید تا ضمن دوری از خستگی و فرسودگی، رشد و تکامل مطلوب فرزندتان نیز فراهم شود. تغذیه ی درست و مناسب در دوران بارداری بخت بهره مندی از فرزندی سالم را افزایش داده و حتی می تواند خطر ابتلا به بیماری های عفونی در کودکتان را تا مدتی طولانی پس از زاده شدن او کاهش دهد.

 

دانلود کتاب از فیدیبو

 راهنمای بارداری برای پدران

کتاب بارداری

در دهه‌های اخیر نقش پدرها به قدری تغییر کرده که کسب آموزش‌های لازم در این زمینه بسیار ضروری به نظر می‌رسد. این کتاب راهنما همه‌ی اطلاعات کاربردی برای شمایی که به تازگی پدر شده‌اید را یک‌جا جمع کرده است، از مسائل عاطفی و جسمانی در طول بارداری همسرتان گرفته تا تدارکی که لازم است قبل از پدر شدن دیده باشید. از پدر شدن نترسید می‌فهمید که پدر شدن در دنیای امروز چه مفهومی دارد، زیر و بم این مفهوم را بیرون می‌کشید و تصمیم می‌گیرید که آیا آمادگی این مسئولیت را دارید یا نه. مبانی بارداری و زایمان در طول بارداری، درد زایمان و بعد از وضع حمل انتظار چه چیزهایی را داشته باشید.

دانلود کتاب از فیدیبو
راهنمای خرید کتاب


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما