برای تقویت حافظه و افزایش تمرکز چه کارهایی باید انجام دهید

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
کتاب حافظه نامحدود

آیا تا به‌ حال به خاطر حجم بالای کار و استرس شدید دچار کمبود تمرکز و حواس‌پرتی شده‌اید؟ زندگی شما چگونه خواهد شد اگر به‌سرعت و به‌آسانی، اطلاعات را یادبگیرید و به خاطر بیاورید؟ در موردش فکر کنید. «کوین هرسلی» در کتاب «حافظه نامحدود» کوتاه، آسان و خواندنی، مجموعه‌ای قدرتمند از مهارت‌های تقویت حافظه را به شما ارائه خواهد داد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کنترل یادگیری و زندگی‌تان را به دست بگیرید. منبع مدلی که در اینجا شرح داده می‌شود بهترین و سریع‌ترین ذهن‌های جهان (در امر یادگیری) هستند و شما با تکیه بر محتوای این کتاب می‌توانید روش‌های شگفت‌انگیز یادگیری را کشف کنید. این کتاب به شما اطلاعاتی خواهد داد که مدارس فراموش کرده‌اند به شما بیاموزند. مهارت‌های این کتاب را هیچ‌جای دیگر پیدا نخواهید کرد!

کتاب حافظه نامحدود

«کوین هورسلی» بیش از ۲۵ سال از عمر خود را به بررسی حافظه و عملکرد آن پرداخته و از معدود افرادی است که لقب استاد بزرگ حافظه را در جهان به خود اختصاص داده است. هورسلی در کتاب حافظه‌ نامحدود، نشان می‌دهد که چگونه استادان حافظه در هر زمان به انتخاب خود و به‌آسانی تمرکز می‌کنند. شما با مطالعه‌ این کتاب یاد می‌گیرید همانند آن‌ها بر روی کار خود تمرکز کنید، اطلاعات مورد نیاز خود را به حافظه بسپارید، هنگام نیاز آن‌ها را به یاد آورید و از این طریق میزان بهره‌وری خود را افزایش دهید. با کتاب حافظه‌ نامحدود به تمامی ابزارها و روش‌های تقویت حافظه دسترسی خواهید داشت. بنابراین اگر می‌خواهید افسار قدرت شگفت‌انگیز حافظه‌ خود را به دست بگیرید و در کمترین زمان بیشترین استفاده را از آن داشته باشید، این کتاب برای شما طراحی شده است.

برای اینکه اطلاعات به یادتان بماند باید آنها را زنده کنید. بهترین راه برای انجام این کار این است که آنچه آموخته اید را با آنچه از قبل میدانید ترکیب کنید. از تخیل تان برای ایجاد تصاویر به یاد ماندنی استفاده کنید و حواس دیگر تان را نیز در این تصورات درگیر کنید. در نهایت با مرور آنچه در ذهن خود ذخیره کرده‌اید از این که هرگز آنرا فراموش نمی‌کنید مطمئن خواهید شد.

چه کسی باید این کتاب را بخواند؟

  • افرادی که مدام چیزها را فراموش می‌کنند.
  • علاقه‌مندان به حقایق ، آمار و ارقام.
  • هر کسی که در به خاطر آوردن نام‌ها مشکل دارد.

اعتماد به حافظه

یکی از موارد خیلی مهم برای تقویت حافظه، اعتماد به حافظه است. روانشناسان حافظه را به یک شبکه یا توری تشبیه کرده‌اند؛ به هر میزان نسبت به توانایی حافظه تردید کنید، سوراخ‌های این شبکه بازتر می‌شود و نمی‌توانند مطالب را خوب نگه دارند.

ولی اگر به حافظه‌تان اطمینان داشته باشید، سوراخ‌های شبکه بسته می‌شوند و مطالب را بهتر نگه می‌دارند پس به توانایی مغز و قوی بودن حافظه‌تان اطمینان کنید تا حافظه نیز به شما کمک کند؛ هیچ وقت به قدرت حافظه خود شک نکنید، اشخاصی که جملاتی از قبیل «حافظه‌ام ضعیف شده، سنم بالا رفته و دچار فراموشی شده‌ام، مطالب را خوب نمی‌توانم به خاطر بسپارم، زود فراموش می‌کنم» را مرتب تکرار می‌کنند به شدت به قدرت حافظه خود لطمه وارد می‌سازند.

چرا که با گفتن این جملات به خودشان تلقین می‌کنند که حافظه‌شان ضعیف شده است. اکنون یکی از برنامه‌های هفته آینده یا فردا را بدون یادداشت کردن به خاطر بسپارید و تنها بر اساس اعتماد به حافظه خودتان عمل کنید.

به کار انداختن حافظه

کسانی که از ذهن و حافظه خود به طور منظم و مستمر استفاده می‌کنند، کمتر از دیگران در معرض فرسایش و ضعف حافظه قرار می‌گیرند همان گونه که اگر اعضای بدن انسان، جنب و جوش و فعالیت نداشته باشند دچار سستی و تنبلی می‌شوند، حافظه هم اگر مورد استفاده قرار نگیرد ضعیف می‌شود.

بررسی و مرور کارهای روزانه

هر شب موقع خواب، یا هر موقعی از روز که فرصتی پیدا می‌کنید کارهای روزانه را به طور منظم و تا حد ممکن به صورت جزیی به خود یادآوری کنید و یا بر روی کاغذ بنویسید؛ این تمرین مغزتان را وادار به فعالیت می‌کند و در نهایت باعث تقویت حافظه می‌شود.

در واقع مرور کارهای روزانه علاوه بر تقویت حافظه، روند پیشرفت زندگی شما را ترسیم می‌کند و نقاط ضعف و قوت شما را گوشزد می‌نماید.

تمرکز

تمرکز یعنی دقت روی یک موضوع مشخص، بی‌ آنکه افکار دیگری ذهن را به خود مشغول کند؛ تمرکز یعنی یک بعدی فکر کردن و افکار بیهوده و اضافی را کنار گذاشتن، یعنی تمام حواسمان به کاری که انجام می‌دهیم باشد. همزمان با کنترل ذهن، حافظه خود را نیز تقویت خواهید کرد.

کتاب حافظه نامحدود پرفروش‌ترین کتاب برای چند هفته در فیدیبو بوده، برای دانلود این کتاب به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود کتاب از فیدیبو

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه