مانند بزرگان فکر کنیم؛ این هفته استیون هاوکینگ!

۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کتاب چطور مثل استیون هاوکینگ فکر کنیم

حتی اگر چندان هم پیگیر مطالب تخصصی در زمینه فیزیک نباشید، احتمالاً نام پروفسور «استیون هاوکینگ» را شنیده‌اید؛ فیزیکدان مشهوری که تمام تشخیص‌های پزشکان در مورد بیماری‌اش و پیش‌بینی‌هایی که در مورد محدودیت زمانی زندگی او می‌کردند را نقش بر آب کرد. معالجان هاوکینگ می‌گفتند که او حداکثر تا سی سالگی دوام خواهد آورد اما در سن ۷۶ سالگی در گذشت. از آثار مشهور او می‌توان به «تاریخچه مختصر زمان» اشاره کرد که یکی از پر خواننده‌ترین کتاب‌های حوزه کیهان شناسی است. هاوکینگ در این کتاب به نحوه ایجاد جهان هستی پرداخته است.شما با مطالعه کتاب چطور مثل استیون هاوکینگ فکر کینم با افکار این فیزیکدان مشهور بیشتر آشنا می‌شوید.

مردم عادی بیشتر هاوکینگ را به خاطر اینکه در قفس جسم و بدن از کارافتاده‌اش بال ‌و ‌پر می‌زد، تحسین می‌کردند. اندیشه‌های بی‌نظیر هاوکینگ هنوز هم به نحو حیرت‌انگیزی کاربردی‌اند. او تلاش می‌کرد با کند و کاو در علوم پیچیده به پرسش‌های ما که گاهی جنبه‌ای عاطفی هم دارند، مثلا اینکه دنیای ما چگونه و چرا به وجود آمده است، پاسخ‌های روشنی بدهد. جسم هاوکینگ به او خیانت کرده بود، اما فکر او همچنان زنده بود. زندگی هاوکینگ در آن واحد هم غم‌انگیز و هم قهرمانانه است. ما گاهی با او به خاطر بیماری‌اش احساس هم‌دردی می‌کنیم، اما در همان حال هاوکینگ با زندگی خود به ما می‌آموزد که با اعتقاد راسخ به نیروی «امید»، همه چیز امکان‌پذیر است. خود او با صراحت لهجه‌ی مخصوص خودش می‌گوید: «هیچ‌کس نمی‌تواند در برابر یک نابغه‌ی فلج مقاومت کند».

کتاب چطور مثل استیون هاوکینگ فکر کنیم

«استیون هاوکینگ» تمام این افتخارات را نه در حالت عادی، بلکه با بدنی غیرفعال و بی‌حرکت که تنها می‌توانست از فعالیت چشمانش کمک بگیرد، کسب کرد. رایانه‌ای را شرکت Intel برای او طراحی کرده‌بود که حرکات چشمانش را به صوت تبدیل می‌کرد.

اگر می‌خواهید مانند یک نابغه بیاندشید، ابتدا باید با افکار یک نابغه و با نحوه فکر کردن او در مورد جنبه‌های مختلف زندگی آشنا شوید. یکی از مهارتهای افراد موفق آشنایی با دیدگاه افراد مختلف است، حتی اگر با آن دیدگاه مخالف باشند، به افراد موفق کمک می‌کند آگاهی‌شان را در مورد نحوه نگرش به مسائل جهان توسعه دهند.

هاوكينگ از يك انسان معمولي اما بسيار باهوش به يك تئوريسين جهاني تبديل شد. اما اين تحول شگرف در شخصيت او به آساني به دست نيامد. او براي رسيدن به اين شهرت بين‌المللي سفري طولاني و پر فراز و نشيب را طي كرده است. ميليون‌ها نفر فقط با خواندن كتاب‌هاي پرفروش او توانستند درك و ديد خود را در مورد كيهان و دنياي هستي گسترش دهند. تعداد بيشتري از مردم هم از او آموختند كه چگونه مي‌توان با اراده و استقامت در برابر ناملايمات زندگي ايستادگي كرد. هاوكينگ به چالشي قهرمانانه با ناتوانايي‌هاي جسمي خود پرداخت و توانست دستاوردهاي خارق‌العاده‌اي را به دنياي دانش و علم فيزيك تقديم كند.

در مورد استیون هاوکینگ موضوعات عجیب بسیاری وجود دارد؛ او علی رغم تمام دستاوردهایی که در حوزه علم فیزیک داشته، موفق نشده جایزه نوبل را کسب کند.

برای دانلود رایگان نسخه نمونه این کتاب به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود کتاب از فیدیبو
برچسب‌ها :
دیدگاه شما