کنفرانس مایکروسافت در E3 2018 جا برای رقابت باقی نگذاشت

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۴:۵۳ ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۱ دقیقه
کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2018

کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2018 ساعتی پیش به پایان رسید و همانطور که ما هم پیش‌بینی کرده بودیم، بزرگترین کنفرانس امسال نمایشگاه E3 2018 بدون شک کنفرانس ایکس‌باکس و مایکروسافت بود.

مایکروسافت آن‌قدر بازی رونمایی کرد و تریلر و گیم‌پلی نشان‌مان داد که از همین حالا بتوانیم با اطمینان بگوییم که قرار نیست نه سونی و نینتندو، روی دست این کنفرانس بلند شوند. کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2018 شامل پنجاه بازی مختلف بود؛ بازی‌هایی که اکثرشان نه تنها برای اولین بار رونمایی می‌شدند، بلکه رونمایی کامل و درست و درمانی داشتند.

نمایش بسیار خوب ایکس‌باکس در نمایشگاه E3 2018 به خوبی توانست برنامه‌های مایکروسافت برای آینده‌ی ایکس‌باکس را نشان‌مان دهد؛ برنامه‌هایی که شاید زمان زیادی از شروع‌شان نگذشته باشد، ولی قرار است به زودی تاثیر خود را روی صنعت بازی و برند ایکس‌باکس نشان دهد.

کنفرانس مایکروسافت با بزرگترین بازی ایکس‌باکس یعنی هیلو (Halo) شروع شد و مایکروسافت این سطح بالا را در تمام کنفرانس خود حفظ کرد.

 

هیلو: بی‌کران

بازی Halo: Infinite اولین چیزی بود که در کنفرانس مایکروسافت دیدیم. مایکروسافت این قسمت جدید از مجموعه بازی‌های هیلو را با تریلری جدید نشان‌مان داد؛ تریلری که زمین و دشت‌های بزرگی را به تصویر می‌کشید. در این میان موجودات زنده‌ی مختلفی هم در این دشت‌ها دیدیم.

از این هیلو جدید حرف بیشتری زده نشد، ولی به نظر می‌رسد «هیلو: بی‌کران» (Halo: Infinite) با قسمت‌های معمول این مجموعه بازی‌ها تفاوت داشته باشد.

بازی Halo: Infinite

با تمام این اوصاف، شخصیت اصلی این مجموعه بازی‌ها یعنی «مستر چیف» (Master Chief) در این تریلر حضور داشت و این موضوع، شاید از وجود قصه‌ای در Halo: Infinite خبر دهد. از طرف دیگر، شایعه‌ای چند روز پیش منتشر شد که از چند نفره بودن Halo: Infinite می‌گفت و نقشه‌ی بزرگی که در تریلر دیدیم و دشت‌ها و محیط‌های متنوع و وسیع، احتمال تحقق یافتن این شایعه را زیاد می‌کنند.

بلاد‌بورن سامورایی

پس از نمایش Halo: Infinite مایکروسافت سراغ یکی از محبوب‌ترین بازی‌های مستقل ایکس‌باکس رفت. دومین بازی کنفرانس ایکس‌باکس، قسمت دوم بازی Ori بود. تریلر بسیار خوبی از Ori and the Will of Wisps مشاهده کردیم؛ تریلری که نه تنها سکوبازی خوب بازی را نشان می‌داد، بلکه از قصه‌ی بازی هم می‌گفت؛ قصه‌ای که دقیقا مثل بازی قبل، ظاهرا قرار است اشک‌مان را در بیاورد.

بازی Ori and the Will of the Wisps

هنوز تریلر Ori تمام نشده بود که وارد یک بازی دیگر شدیم. مایکروسافت پشت سر هم بازی نشان‌مان می‌داد.

استودیوی بازی‌سازی «فرام سافتویر» (From Software)، سازنده‌ی مجموعه بازی‌های «دارک سولز» و «بلادبورن» از بازی جدید خود به اسم Sekiro: Shadows Die Twice رونمایی کرد.

بازی Sekiro

تریلری که از Sekiro دیدیم، دقیقا همان گیم‌پلی معروف مجموعه بازی‌های دارک سولز را تداعی می‌کرد؛ با این تفاوت که به جای محیطی گوتیک، با ژاپن باستان و سامورایی طرف بودیم. روند بازی Sekiro حتی از بلادبورن هم سریعتر در تریلرش به نظر می‌رسید.

فال‌آوت ۷۶

حضور «تاد هاوارد» (Todd Howard)، کارگردان معروف نقش‌آفرینی‌های بزرگ بتسدا، اتفاق بزرگ بعدی کنفرانس مایکروسافت بود.

تاد هاوارد روی سن آمد تا اولین تریلر «فال‌آوت ۷۶» (Fallout 76) را نشان‌مان دهد؛ تریلری که برخلاف تیزر قبلی، کمی از روند بازی را نشان‌مان داد. با این حال، چیزی که بیشتر از خود تریلر شگفت‌زده‌مان کرد، صحبت‌های تاد هاوارد از وسعت بازی بود. تاد هاوارد گفت که بازی Fallout 76 از نظر وسعت، چهار برابر فال‌آوت ۴ است.

بازی Fallout 76

با در نظر گرفتن این موضوع که تمام کردن فال‌آوت ۴، صدها ساعت زمان نیاز داشت، نمی‌دانیم دقیقا باید چگونه با فال‌آوت ۷۶ برخورد کنیم. با تمام این اوصاف، تا کنفرانس بتسدا که سه ساعت دیگر برگزار می‌شود و قرار است روی روند بازی فال‌آوت ۷۶ تمرکز داشته باشد صبر می‌کنیم.

کارگردان فال‌آوت ۴ هم‌چنین گفت که این بازی از این پس در سرویس Game Pass مایکروسافت برای ایکس‌باکس وجود خواهد داشت.

کرک‌داون ۳ و قلوب پادشاهی

پس از نمایش تریلری از بازی کاملا رایگان The Awesome Adventures of Captain Spirit که توسط سازندگان Life is Strange ساخته شده است، مایکروسافت روند بازی Crackdown 3 را نشان‌مان داد.

تریلر روند بازی Crackdown 3 با تاریخ انتشار این بازی همراه شده بود. قرار است Crackdown 3 در فوریه‌ی سال آینده‌ی میلادی، یعنی اسفند امسال، عرضه شود. حرف بیشتری از بازی زده نشد و به نظر می‌رسد که مایکروسافت خودش هم نمی‌خواهد زیاد روی کرک‌داون مانور دهد.

بازی Crackdown 3

در این کنفرانس هم‌چنین از عرضه‌ی NieR: Automata روی ایکس‌باکس وان خبردار شدیم. نسخه‌ی ایکس‌باکس وان این بازی قرار است به اسم NieR: Automata Become Gods Edition دو هفته‌ی دیگر عرضه شود و تمام محتوای دانلودی بازی را هم در خودش جای داده است.

به غیر از NieR شرکت بازی‌سازی اسکوئر چند بازی دیگر هم به کنفرانس مایکروسافت آورده بود. یکی از این بازی‌ها Kingdom Hearts III بود که با تریلری شگفت‌انگیز در کنفرانس ایکس‌باکس نمایش داده شد. تریلر جدید Kingdom Hearts III برای اولین بار دنیاهای جدیدی از دیزنی مثل Frozen و Tangled را به تصویر می‌کشید و روند بازی را هم در خودش جای داده بود.

فورتزا هورایزن ۴

اگر بی‌خیال نمایش بسته‌ی الحاقی جدید بازی Sea of Thieves و هم‌چنین تریلر سی ثانیه‌ای Battlefield V شویم، دو نمایشی که چندان جذابیت زیادی نداشتند، به یکی از بهترین بازی‌های مایکروسافت در نمایشگاه E3 2018 می‌رسیم.

تریلر «فورتزا هورایزن ۴» (Forza Horizon 4) و نمایش گیم‌پلی آن، از بهترین بخش‌های کنفرانس مایکروسافت بودند. فورتزا هورایزن ۴ برخلاف انتظارات ما، در بریتانیا اتفاق می‌افتد و نقشه‌ای بسیار بزرگ دارد؛ نقشه‌ای که از انگلستان تا اسکاتلند را در خودش جای داده است.

بازی Forza Horizon 4

از نظر گرافیکی، نه تنها قابلیت تخریب پذیری بازی بارها بیشتر شده، بلکه فصل‌ها در فورتزا هورایزن ۴ تغییر می‌کنند. دنیای بزرگ بازی، می‌تواند در چهار فصل سال بازی شود؛ هر فصل هم تمام و کمال ظاهر جاده‌ها را تغییر می‌دهد. از نورپردازی گرفته تا درخت‌ها و تمام عناصر مختلف محیط بازی، در هر فصل ظاهر خاص خود را دارند.

تغییر فصل‌ها فقط هم موضوعی ظاهری نیست؛ بلکه هر فصل مشخصه‌های خود را دارد و روی چگونگی کنترل خودروها تاثیر می‌گذارد.

مونوپولی مایکروسافت

پس از نمایش پشت سر هم بازی‌های مختلف، فیل برای بار دوم از ابتدای کنفرانس روی سن آمد تا از تغییرات ایکس‌باکس و شرکت بازی‌سازی مایکروسافت یعنی Microsoft Game Studios بگوید.

مایکروسافت یک استودیوی بازی‌سازی جدید تاسیس و چهار استودیوی دیگر برای خود خریداری کرده است. استودیوی جدید مایکروسافت The Initiative نام دارد و فعلا نمی‌دانیم مشغول ساخت چه بازی‌ای است.

از طرف دیگر، استودیوهای Playground Games، Undead Labs، Compulsion Games و از همه مهم‌تر، استودیوی Ninja Theory از این پس توسط مایکروسافت کنترل می‌شوند. استودیوی نینجا تئوری نه تنها بازی Heavenly Sword را به صورت انحصاری برای سونی ساخته بود، بلکه بازی اخیر خود را به مدت شش ماه در انحصار پلی‌استیشن کرده بود.

مایکروسافت گفت که این پنج استودیو در ساخت تجربه‌های مختلف در صنعت بازی، به آن‌ها کمک خواهند کرد.

دیویژن ۲

استودیوی Compulsion Game که از این پس برای مایکروسافت است، بازی We Happy Few را در قالب یک تریلر جدید نشان داد؛ تریلری شگفت‌انگیز که هم داستان و هم روند بازی را به تصویر می‌کشید و از همه لحاظ، نوید یک بازی عجیب و غریب و البته جذاب را می‌داد.

پس از این تریلر، یک تریلر جدید از Playerunknown’s Battlegrounds یا همان PUBG دیدیم و پس از آن هم مایکروسافت از بازسازی محبوب‌ترین قسمت مجموعه بازی‌های Tales of خبر داد. بازی Tales of Vesperia که روی ایکس‌باکس ۳۶۰ عرضه شده بود قرار است با وضوح تصویر ۴K و کیفیت بالاتر روی ایکس‌باکس وان، و احتمالا دیگر پلتفرم‌ها عرضه شود.

نمایش بزرگ بعدی، روند بازی The Division 2 بود.

بازی The Division 2

تریلری طولانی از روند بازی قسمت دوم بازی The Division دیدیم؛ تریلری که از محیط جدید بازی می‌گفت. این بار نه تنها خبری از برف و سرما نیست، بلکه بازی در تابستان اتفاق می‌افتد. سازندگان The Division 2 بازی را به واشنگتن برده‌اند؛ شهری که یک جنگ داخلی بزرگ در آن شکل گرفته و ماموران دیویژن هم تنها کسانی هستند که حاضرند وارد این جنگ داخلی شوند.

تریلر روند بازی The Division 2 نه تنها گرافیک بالاتری از قسمت قبلی را نشان‌مان داد، بلکه کمی هم از تغییرات سلاح‌ها و تجهیزات و توانایی‌های شخصیت‌ها دیدیم. البته ظاهرا The Division 2 از نظر ساختاری تفاوت زیادی با بازی قبلی نکرده است.

لارا کرافت به دنبال بقا

«سایه‌ی توم ریدر» یا همان بازی Shadow of the Tomb Raider یکی دیگر از بازی‌هایی بود که اسکوئر انیکس در کنفرانس مایکروسافت برای اولین بار نشان‌مان داد. تا به امروز چیزی از روند بازی Shadow of the Tomb Raider ندیده بودیم و تریلر آن، از تغییرات روند بازی به ما می‌گفت.

بازی Shadow of the Tomb Raider

به نظر می‌رسد که لارا کرافت، شخصیت اصلی مجموعه بازی‌های توم ریدر، این بار با مکانیک‌های بقا بسیار بیشتری سر و کار خواهد داشت. آن طور که از تریلر بازی دستگیرمان شد، لارا می‌تواند ظاهر خودش را در راستای استتار تغییر دهد تا بتواند بهتر با موجودات مختلف و هم‌چنین دشمنان روبرو شود.

از طرف دیگر، تریلر Shadow of the Tomb Raider هم‌چنین بخش‌های داستانی بازی را هم نشان‌مان داد. ظاهرا با یکی از بهترین قسمت‌های توم ریدر طرف خواهیم بود.

دویل می کرای ۵

طرفداران مجموعه بازی‌های بازی‌های «اسکیت» (Skate) شرکت الکترونیک آرتز که دیروز دست خالی از کنفرانس این شرکت بیرون آمدند، با سورپرایز خوبی در کنفرانس مایکروسافت روبرو شدند. بازی Sessions که با نمایش تریلری معرفی شد، از نظر سبک و سیاق شباهت بسیار زیادی به مجموعه‌ی اسکیت داشت.

معرفی محتوای دانلودی جدید Cuphead و هم‌چنین نمایش تریلری از بازی آنلاین Black Desert به کنار، حضور شرکت بازی‌سازی کپ‌کام در کنفرانس مایکروسافت، یکی از بهترین اتفاقات این کنفرانس را رقم زد.

بازی Devil May Cry 5 با نمایش تریلری شگفت‌انگیز معرفی شد؛ تریلری که از بازگشت این مجموعه به ریشه‌های ژاپنی خود می‌گفت.

بازی Devil May Cry 5

هیده‌تاکی ایتسونو، کارگردان مجموعه بازی‌های دویل می کرای روی سن آمد تا خوشحالی‌اش را در بازگشت به این مجموعه بازی‌ها نشان دهد. ایتسونو گفت که سال‌هاست روی این بازی کار می‌کند و از این که می‌تواند بالاخره آن را نشان دهد، بسیار خوشحال است.

تریلر Devil May Cry 5 پیشرفت‌های بزرگی که این بازی از زمان عرضه‌ی شماره‌ی چهارم داشته است را به خوبی نشان‌مان داد. حتی تهیه کننده‌ی بازی هم که روی سن آمده بود، بازی فرعی DmC: Devil May Cry را (که البته از نظر ما بازی بسیار خوبی است!)، به حساب نیاورد و گفت که دویل می کرای ۵ دنباله‌ی واقعی دویل می کرای ۴ است.

گیرز ۵

پس از دویل می کرای ۵ شاهد رونمایی قسمت دوم Dying Light بودیم. نکته‌ی جالب این جاست که برای معرفی Dying Light 2 با نویسنده‌ی بازی‌های قدیمی فال‌آوت ۱ و فال‌آوت ۲ و تورمنت روبرو شدیم. «کریس اولان» (Chris Avellone) روی سن آمد تا Dying Light 2 را با نمایش روند بازی آن رونمایی کند. دقیقا مثل نقش‌آفرینی‌های قدیمی و کلاسیکی که اولان نوشته و ساخته است، در Dying Light 2 هم با انتخاب‌ها و تصمیم‌های مختلفی روبرو می‌شویم که دنیای بازی را از بیخ و بن تغییر می‌دهند.

بازی Dying Light 2

مایکروسافت سپس از قسمت چهارم مجموعه بازی‌های Just Cause رونمایی کرد. چیزی که از Just Cause 4 در تریلرش دیدیم، چندان تفاوت زیادی در مقایسه با قسمت قبلی نداشت، ولی بدون شک باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتر از بازی باشیم.

پس از Just Cause 4 نوبت به یکی دیگر از مجموعه‌های بزرگ خود مایکروسافت رسیده بود.

«راد فرگوسن»، تهیه کننده‌ی مجوعه بازی‌های Gears of War روی سن آمد تا از سه بازی جدید در این مجموعه رونمایی کند. اولین بازی معرفی شده، یک بازی بانمک به اسم Gears Pop بود که با عروسک‌های فانکو پاپ مجموعه‌ی گیرز ساخته می‌شود و اطلاعات بیشتری از آن نداریم. بازی دوم هم یک بازی استراتژی تاکتیکی به اسم Gears Tactics برای کامپیوتر بود؛ یک بازی که از نظر روند، شباهت زیادی به مجموعه بازی‌های ایکس-کام داشت.

بازی Gears 5

قسمت پنجم مجموعه بازی‌های گیرز آو وار به اسم Gears 5 هم با نمایش تریلری رونمایی شد. به نظر می‌رسد که در این بازی نه کنترل مارکوس فینیکس و نه کنترل پسرش را برعهده داریم، بلکه بازی روی شخصیت کیت که در گیرز آو وار ۴ برای اولین بار معرفی شده بود، تمرکز دارد.

غافلگیری نهایی: سایبرپانک ۲۰۷۷

مدیر ایکس‌باکس برای آخرین بار روی سن آمد تا از همه تشکر کند. در حالی که فیل اسپنسر مشغول بستن کنفرانس و خداحافظی بود، و ما هم شاکی از اینکه شایعات نمایش سایبرپانک به حقیقت نپیوسته‌اند، اتفاق بانمکی روی داد.

استریم زنده‌ی کنفرانس مایکروسافت در حرکتی جالب هک شد. سپس شخصی در خط فرمان شروع به نوشتن کرد و نهایتا تریلر E3 2018 بازی Cyberpunk 2077 را پخش کرد.

بازی Cyberpunk 2077

از رونمایی اولیه‌ی Cyberpunk 2077 پنج سال می‌گذرد و در قالب یک تریلر، توانستیم دیدگاهی بسیار خوب از دنیا و محیط این نقش‌آفرینی بزرگ به دست آوریم. تریلر Cyberpunk 2077 کاملا سینمایی بود، ولی گرافیک شگفت‌انگیز بازی را به تصویر می‌کشید و در عین حال از عناصر مختلف بازی و مکانیک‌های آن می‌گفت.

متاسفانه حرفی از زمان عرضه‌ی بازی زده نشد، ولی ظاهرا شرکت بازی‌سازی CD Projekt RED قرار است پشت درهای بسته، نمایشی خصوصی برای عده‌ای از خبرنگاران از روند بازی داشته باشد. بازی Cyberpunk 2077 یک نقش‌آفرینی بزرگ عملی-تخیلی است و برای سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی ساخته می‌شود.


تریلر بازی Halo Infinite:

تریلر بازی Seriko Shadows Die Twice:

تریلر بازی Fallout 76:

تریلر بازی Crackdown 3:

تریلر بازی Forza Horizon 4:

تریلر بازی Shadow of the Tomb Raider:

تریلر بازی Devil May Cry 5:

تریلر بازی Gears 5:

تریلر بازی Dying Light 2:

تریلر بازی Cyberpunk 2077:

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴۱ دیدگاه
 1. Avatar shahabmp

  به به آقای میرزایی داره از مایکروسافت تعریف میکنه، مگه داریم مگه میشه؟!!! 😀 خجالتمون دادید 😀
  امسال ژاپنی ها ترکوندن، عاشق shadows die twice شدم، دویل می کرای هم که اصلا جای خودشو داره تو قلبا <3
  هیلو عالی بود ولی من فکر کنم این هیلو یه ذره تو سبک مانستر هانتر ورلد اه!
  فورزا هورایزن جدید عالی بود <3 گرچه فکر کنم چون تو ژاپن نبود آقا مجیدو یکم نا امید کرد، ولی سبک طبیعت و خیابوناشون نزدیکه همه
  من فقط فکر کردم تامب رایدر جدید گرافیکش کم شده نسبت به قبلی یا واقعا کم شده؟!!!
  و در آخر: سایبرپانک منو زخم کرد چقدر دوسش داشتم عالی، من عاشق این قصه هام <3

 2. Avatar sajad mostafavi

  تریلر دیویژن ۲ را چرا نگذاشتید

 3. Avatar سجاد مقامی

  شاید کنفرانس خیلی خوبی بود (که بود انصافا) ؛ ولی چیزی از پوچی محتوایی ایکس باکس کم نکرد. :))

 4. Avatar poooriya7

  مایکروسافت آن‌قدر بازی رونمایی کرد و تریلر و گیم‌پلی نشان‌مان داد که از همین حالا بتوانیم با اطمینان بگوییم که قرار نیست نه سونی و نینتندو، روی دست این کنفرانس بلند شوند
  این جمله انقدر سطحی هست که بهش می شه خندید . بدون شک تنها یک گیم پلی ۳ دقیقه ای از The Last of Us به راحتی این کنفرانس رو می تونه از ذهن ها پاک بکنه . بعد نیست به جای تعداد ( که هر چند استودیو ها و بازی های انحصاری سونی چه در سکند پارتی و ترد پارتی باز هم بیشتر هستن ) نگاه ای به کیفیت و حتی ارزش مالی این استودیو ها بکنید . بدون شک نینجا تءوری یکی از بهترین استودیو های سازنده ی بازی های اکشن ادونچر ” ولی مایکروسافت هم سابقه طولانی در بستن استودیو های خوب داره . مایکروسافت هنوز از روی دست استودیو هایی مثل اپیک گیمز و حتی بانجی داره نسخه های جدید انحصاری های قدیمی خودش رو می سازه . ولی سونی برعکس این جریان حرکت می کنه یک عنوان قدیمی خودش رو به بهترین شکل احیا می کنه و باز هم IP جدید معرفی می کنه.کنفرانس سونی هنوز جذابترین کنفرانس E3 هست . ایا گیمر و منتقد و حتی کارشناسی وجود داره که با دید دد استرندیگ به وجد نیاد ایا کسی هست که به پتانسیل بالای دریم و استودیو سازنده ی اون یعنی مدیا مولکول اطمینان نداشته باشه آیا کسی بود که از دیدن ساکرپانچ و بازی جدیدش گوست او سوشیما هیجان زده نشده باشه ؟
  باتشکر

  1. Avatar suda

   من به شما پیشنهاد میدم واسه یه کنفرانس انقدر خودتو اذیت نکنی.همه مون مصرف کننده ایم دیگه. این فن بازی ها معنی نداره.
   به علاوه چند تا سوال ازت دارم.
   اسم اون استودیو هایی که مایکروسافت بسته رو بگو ما هم باهاشون آشنا شیم.اصلا مایکروسافت مگه استودیو ای داشت که بخواد ببنده؟
   به جز گاد آو وار سونی کدوم آی پی قدیمیش رو احیا کرد؟نکنه فروش سمبل پلی استیشن یک(کرش)به اکتیویژن احیا کردن حساب میشه؟
   شما چند ساله بازی میکنی که Battletoads رو نمیشناسی.احیا کردن یه آی پی قدیمی میشه دقیقا همین کاری که مایکروسافت با این بازی کرد.بعد فکر کنم۲۵ سال دوباره برش گردوند.

   1. Avatar poooriya7

    در جواب خط اول باید بگم این صحبت کاملا لوس و به شدت طعنه برانگیز و کودکانه اس پس موضوع فن بودن رو به میون نکشید.
    خط دوم بله اگه مطالعه داشتین باید متوجه می شدین که مایکروسافت استودیو داشت و هم تعطیل کرد برای مثال Lionhead سازنده فیبل Ensemble سازنده بازی ایج او متالوژی Microsoft Game Studios Japan سازنده یMagatama و Phantom Dust البته بازم هست اگه خواستین بازم می گم .
    خط دوم سونی همیشه به فکر ارتقا سطح بازی هاش بود شما به راحتی می تونی احیا بازی راچت اند کلنک رو ببنید حتی احیای اسپایدر من و اگه بخواین براتون باز هم اسم می برم .
    در مو خط اخر باید بگم بله بازی کردم ولی شما بازی AAA رو با یه بازی ایندی مقایسه می کنید . البته باید بگم امتیاز بازی خریداری شده بازی از ابتدا ماله این ناشر نبوده .
    این بهانه کار فن ها نه دلایل منطقی من و امثال من هم منتظر یه اتفاق خوب در مایکروسافت هستیم ولی تکرار مکررات پیشرفت نیست
    باتشکر

   2. Avatar suda

    بیا دیگه. داری برای سونی خودتو اذیت میکنی و تو نت سرچ میکنی تا اسم استودیو ها رو اینجا کپی پیست میکنی.اگه این اسمش مطالعه است آره من مطالعه نداشتم.
    تا وقتی متوجه نشیم ویدیو گیم یه سرگرمیه و با فروش یه بازی چیزی به جیب ما اضافه نمیشه،نمیتونیم ازش لذت ببریم و به نظرم این یه کار کودکانه و لوث شده است.

   3. Avatar poooriya7

    شما اطلاعات سطحی هم ندارین فقط از روی هوا حرف می زنین . بند بیشتر ده سال دارم برای گیم می نویسم نیاز به کپی کردن و گشتن ندارم . حرف شما صحیح باید بخاطر کسی معلوم چی می خواد بحث کنم . من دیگه صحبتی ندارم

   4. Avatar suda

    در جواب poooriya7:وقتی تو کامنت اولیت به آقای میرزایی که همه ما اینجا قبولش داریم میگی جمله ات سطحیه و باید بهش خندید، سابقه نوشتن ات هم تو این حوزه معلوم میشه.معلومه که اگه نوشته های امیرحسین سطحی باشه حرف های من هم از روی هواست.خوبی اینترنت همینه دیگه مثل lewis تو wroef همه میتونن دنیایی بسازن که توش پادشاهند اما تو واقعیت…

   5. Avatar poooriya7

    همه چیز از ذات انسان پدیدار می شه همین حس خود پسندی . اتفاقا شما یک فرد عادی رو پادشاه می کنید . بنده که یک نویسنده بیش نیستم که اطلاعات کارم رو دارم اگر این پادشاه ای هست و انقدر نگاه شما به من و نویسنده این مطلب که یک ژورنالیست هست اینه پس بله من از نگاه شما یک پادشاه هستم

   6. Avatar suda

    در جواب poooriya7:شما واقعا تو این حوزه نویسندگی میکنید؟خوب اسم شریف تون رو بگین تا از نوشته هاتون استفاده کنیم.اومدی مستقیم نوشته همکارت رو زیر سوال میبری اون هم قبل از این که کنفرانس های دیگه برگزار بشه و نظرش رو بخونی.حتما این هم جزیی از اخلاق ژورنالیستیه!
    ربط مثالی که زدم رو به ذات نمیفهمم.احتمالا مثال رو متوجه نشدی یا بازی رو تجربه نکردی که همچین برداشت بی ربطی کردی .مثل دفعه قبل مطالعه نداشتید(بخونید مراجعه سریع به نت)

 5. Avatar رامین

  جونمی دانته کل تریلر منتظرش بودم :))
  بغیر از دویل می کرای اون بازی سامورایی فرام سافتویر هم خیلی خوشم اومد خدا میدونه چقدر سخته ! 😐
  اوری رو هم خیلی منتظرم قسمت اول رو فوق العاده دوست داشتم
  سایبر پانک هم که چیزی نشون نداد ، انحصاریاشم مبارک xbox داراش !!:)))

 6. Avatar ON ONE

  سلام عالی بود من خودم xbox بازم ولی سونی دو سال داره توی E3از مکروسافت شکست میخوره ولی بازی سونی هنوز هم هست سونی کنفرانس زیاد داره توی پادکست گفتن سونی نیاز به پول داره ولی مکروسافت خیر
  هرچی هست من انتظار بیشتری داشتم خیلی بیشتر ولی بازم۵۰تا بازی معروفی کرد خود عالیه
  واااااای Cyberpunk 2077 من فکر کردم gta
  بددیدم خدا شکر کرد که نبود این بازی کی میاد واقعا؟؟؟؟؟
  Xbox E3برد
  من با خودم شرط بسته بود که ماکروسافت یه کنسول میده
  چه قدر باحال بود سیستم گذشته بودند همه بازی میکرند قشنگ بود

 7. Avatar سایبرپانک

  دوستانی که می خواهند با دنیای سایبرپانک (داستان ها ، موضوعات ، اتمسفر و …) آشنا بشن حتما حتما انیمه های Ghost in the Shell ، ارگو پراکسی ، آکیرا ، Psycho-Pass ، مارداک اسکرمبل ، آرمیتاژ۳ و فیلم بلیدرانر نگاه کنند.

 8. Avatar Next is Now

  چه بمبی ترکوند مایکروسافت ! به اندازه ۱۰ سال بازی و محتوا معرفی کرد اونم چه چیزایی هیلو، فورزا، گیرز و …
  فقط یه سوال معرفی بازیایی مثل تامب ریدر یا بتلفید ۵ تو کنفرانس مایکروسافت صرفا جنبه تبلیغاتی داره یا امتیاز به خصوصی هم به ایکس باکس میده؟! مثلا مدت محدودی انحصاری بمونه رو ایکس باکس

 9. Avatar مستعان

  ❤️Master Chief❤️

 10. Avatar amin.devilboy4

  یه مشت بازی مولتی پلتفرم معرفی کردن!!!! اینم شد کنفرانس!!!!!؟؟؟ هر وقت تونستن چهارتا بازی درست درمون انحصاری معرفی کنن اونوقت میشه ذوق زده شد

  1. Avatar erfan

   بهتره قبول کنی حال سونی رو گرفت

 11. Avatar بی نام

  فکر کنم همه ی تصاویر تریلر از داخل خود بازی بود و in game footage بود.
  ولی بیشتر از همه فکر کنم سایبرپانک ۲۰۷۷ شبیه GTA در زمان آینده باشه

 12. Avatar محمد

  درسته که کنفرانس خیلی خفنی بود ولی فقط ۳تا انحصاری خوب داشت haloوgearsوforza اینارو مقایسه کنید با انحصاری های سونی….

 13. Avatar reza-_-

  میگم نینجا تئوری hellblade ساخته یعنی یه نسخه دیگه از این بازی بیاد دیگه واسه سونی نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 14. Avatar امید رضا

  آقا این بهترین کنفرانسی بود که تو زندگیم دیده بودم… واقعا عالی…

  این نسل که گذشت و سونی برد اینکه همه قبول دارن…

  ولی نسل بعد فیل اسپنسر جمع میکنه ماکروسافت رو و من مطمءنم پا به پای سونی میاد…

  بهترین بازی این کنفرانس Cyber punk 2077 بود…

  و من خیلی ناراحت شدم چون The last night نشون ندادن…

  درسته یه بازی مستقل بود ولی بهترین بازی دو بعدی بود که دیده بودم.

 15. Avatar Nameless King

  اگه اشتباه نکنم فیل اسپنسر تلویحا ساخت اکس باکس بعدی رو تایید کرد.

 16. Avatar amin

  کنفرانس ماکروسافت عالی بود ولی باز هم در بخش انحصاری ضعیف عمل کرد

 17. Avatar پویا

  سایبرپانک هم که ما رو جون به سر کرد. یه سری نکته ها رو تو کدهای قرمز رنگ اولش بهشون اشاره کرد مثل قابلیت شخصی سازی شخصیت، نبود پرداخت درون بازی، دی ال سی به سبک ویچر ۳ و البته معلوم نبودن زمان عرضه بازی
  در مورد تومب ریدر یه جورایی به نظرم قسمتهایی که بیشتر به گیم پلی نزدیک بود تو تریلر به مقدار پلاستیکی تر از قبل به نظر می رسید البته این یه برداشت شخصیه
  مثل دوی امدادی مشعل نینجا تئوری رو به پی سی گیمر ها و ایکس بازها می سپارم. هواشو داشته باشید

 18. Avatar Mr. Mohamad

  بعد از کنفرانس افتضاح EA یه کنفرانس عالی از XBox دیدم.
  حالا باید صبر کنیم ببینم فردا صبح Sony چیکار می کنه.

 19. Avatar امیرمهدی

  واقا بازی های مایکروسافت مخاتب های بیشتری رو پوشش میده

 20. Avatar بهنام

  و مایکروسافت ثابت کرد که اگه بخواد راحت میتونه با سونی رقابت کنه و حتی از اون بهتر باشه مثل نسل هفتم

 21. Avatar محمددد

  من ی چیزو نفهمیدم اون شرکتارو خرید یا باهاشون قرارداد بست که براش بازی بسازن؟؟؟
  یعنی نینجا تئوری الان ماله مایکروسافته؟؟؟

  1. دقیقا.
   خریدن.
   یعنی نینجا تئوری از این پس کلا واسه مایکروسافته.

   1. Avatar پویا

    نینجی ماست ماست

   2. Avatar میثم

    هیجان انگیزترین خبر کنفرانس دیشب بنظرم همین بود.
    کم کم امیدوار شدیم به آینده Xbox و مایکروسافت

 22. Avatar reza-_-

  کلا انحصاری خاصی نداشت ولی در کل پایه رو خوبه ریخت فکر کنم یه استودیو بازی خریدن ولی در کل خوب بود ولی یه سوال مجید نوردوست تو اپارت بود پس کی پادکست میدین؟؟؟ lol

 23. Avatar ehsan

  و بازم متاسفانه بازی ای به حد و اندازه GOW ندیدیم و هیچ سورپرایزی نداشتیم

  1. Avatar MMDMD

   DMC5 داداش

 24. Avatar Amir

  سلام ، من خیلی بین xbox one x و ps4 pro مونده بودم چون آخر هفته باید یکی از این دوتارو میخریدم، ایکس باکس سخت افزار بهتری داشت و سونی انحصاری بهتر ، خودم بیشتر نظرم رو one x بود که با دیدن این کنفرانسو تحلیل بینظیر آقای میرزایی ، دیگه حرفی برای باقی موندن نمونده ، ۱۰۰% one x انتخابمه

  XboxOneX#

  1. Avatar مصطفی

   ایول دمت گرم. منم تا دو هفته دیگه xbox one s رو میخوام بگیرم.

  2. Avatar ON ONE

   سلام
   از من به شما نصیحت باید بگم که الان خرید کنسول بزرگترین اشتباه هست من خود خیلی خیلی برایxbox one x کشیدم ولی گفتم ارون میشه دیدم دوبار شد خلاصه نخری بهتره

 25. Avatar Milad Hadifar

  مامان من دیگه سر کار نمی رم

 26. Avatar abolfazl rahimi

  اوووووووووف اولین کنفرانس مایکروسافت که خوب بود!
  ببین کنفرانس سونی چی میشه!

 27. Avatar علی

  من تا حالا کنفرانس بازی کلا ندیده بودم این خیلی خفن بود هر دقیقه یه بازی جدید و خوب معرفی کرد خیلی هیجان داشت