کوئینگزگ Agera RS رکورد سرعت را شکست!

۱۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

کوئینگزگ (Koenigsegg) ادعا کرده که در آخرین تست سرعت انجام شده با مدل آگرا RS، توانسته رکورد سریع‌ترین ماشین تولید شده را در دنیا بزند. این تست در مسیر ۱۷.۷ کیلومتری نوادا (Nevada) صورت گرفته است.

خبر شنیدن رکورد سرعت کوئینگزگ آگرا RS، نام این ماشین را به سرتیتر بسیاری از رسانه‌های خودرویی جهان تبدیل کرده است؛ هایپرکاری که توانسته در مسیری ۱۷.۷ کیلومتر در نوادا حداکثر سرعت ۴۴۵.۸ کیلومتربرساعت (۲۷۷.۹ مایل بر ساعت) را در کارنامه‌ی خود ثبت کند. نوادا از ایالت‌های غرب آمریکاست که به اقلیم بیابانی و ایالت نقره مشهور است.

با رکوردی که آگرا RS ثبت کرده، حداکثر سرعت این هایپر کار حدود ۱۹ کیلومتر بر ساعت از بوگاتی شیرون و ۱۱ کیلومتر بر ساعت از هنسی ونوم GT بیشتر است! البته درنظر داشته باشید که بوگاتی ادعا کرده شیرون قابلیت رسیدن به سقف سرعت ۴۹۸.۸ کیلومتر بر ساعت را دارد. با این حال حداکثر سرعت بوگاتی شیرون روی ۴۲۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. در ادامه می‌توانید ویدیو رکوردشکنی کوئینگزگ را ببینید.

کوئنیگزگ آگرا آر اس به یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر خورجینی مجهز شده که از سامانه‌ی پرخوران توربوشارژر بهره می‌برد. به لطف این پیشرانه‌ی توانمند ۵ لیتری شاهد تولید حداکثر قدرت ۱۳۸۰ اسب‌بخار هستیم. کوئینگزگ (Koenigsegg) یک شرکت خودروسازی سوئدی است که به ساخت سوپراسپرت‌های پرسرعت شهرت دارد.

منبع: AutoExpress

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. Avatar سجاد

  بعد ۲۸۰ چه خوب پر میکنه
  عالیه و بینظیر

 2. Avatar مهدی

  تو عرض دو ثانیه به ۱۲۰ خودمون میرسه 🙂

 3. Avatar حسین

  ۴۵۷ تا زده بود، رکودی که شما نوشتید اشتباهه فکر کنم؟

  1. درسته حسین جان ولی عدد گزارش شده میانگین سرعت های ثبت شده هستش

   1. Avatar حسین

    بله درست میفرماید…متشکرم از شما جناب شاهسون♥

 4. Avatar رضا جهانگیری

  ۳۵۷ هم رفت. عالیه. خطوط جاده رو می بینی اینطوری در میشه.تو سرعت ۲۰۰ تا ۲۵۰ فک می کنی داره دنده ۲ میرونه!!

 5. Avatar ///mahdispd

  سیصدوپنجاه به اون ور دیوانه کننده بود