کوالکام پیشنهاد خرید برودکام را رد کرد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۵ ۲۳ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

هیات مدیره شرکت کوالکام به شکل رسمی پیشنهاد خرید شرکت برودکام را رد کرد. این شرکت اعلام کرده که این مبلغ به طرز چشمگیری از ارزش شرکت کوالکام کمتر است. این موضوع هم اعلام شده که ممکن است سازمان‌های نظارتی اجازه چنین معامله‌ای را ندهند.

پیشنهاد شرکت برودکام برای هر سهم قیمتی حدود ۷۰ دلار را در نظر گرفته بود. چنین مبلغی ارزش کوالکام را بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارزیابی کرده بود و البته قرارداد این دو شرکت شامل بدهی ۲۵ میلیارد دلاری کوالکام هم می‌شد.

پیش از انتشار این نظر رسمی هم اعلام شده بود که هیات مدیره کوالکام احتمالا پیشنهاد برودکام را رد خواهند کرد. ظاهرا هیات مدیره برای بحث درباره همین موضوع روز شنبه همین هفته یک جلسه تشکیل داده است.

پیشنهاد شرکت برودکام برای هر سهم قیمتی حدود ۷۰ دلار را در نظر گرفته بود. چنین مبلغی ارزش کوالکام را بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ارزیابی کرده بود و البته قرارداد این دو شرکت شامل بدهی ۲۵ میلیارد دلاری کوالکام هم می‌شد. سهام شرکت کوالکام روز جمعه به قیمت ۶۴.۵۷ دلار بسته شد. این قیمت کمتر از قیمتی است که برودکام برای سهام کوالکام در نظر گرفته با این وجود هیات مدیره این شرکت معتقد است پیشنهاد برودکام کمتر از ارزش واقعی این شرکت است.

از طرف دیگر شرکت کوالکام قصد دارد NXP را به قیمت ۳۸ میلیارد دلار خریداری کند. NXP هم یکی از شرکت‌های فعال در حوزه ساخت نیمه‌هادی است اما سهام‌داران این شرکت تمایلی به فروش آن ندارند. دقیقا سهام‌داران NXP هم معتقدند پیشنهاد کوالکام کمتر از ارزش واقعی این شرکت است. البته شرکت برودکام چندان به سرنوشت این معامله میان کوالکام و NXP اهمیت نمی‌دهد و اعلام کرده بدون توجه به نتیجه این معامله پیشنهاد خریدش را مطرح کرده است.

منبع: Phone Arena


برچسب‌ها :
دیدگاه شما