کولکو کامیلیون؛ کنسول‌های کارتریجی هنوز زنده هستند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کنسول کاتریجی کولکو

دو شرکت فعال در زمینه‌ی بازی می‌خواهند با همکاری همدیگر یک کنسول کارتریجی بسازند.

“این دستگاه گیمرها و خانواده‌هایشان را به دوران ساده‌تری بازمی‌گرداند، دورانی که فقط روند بازی فوق‌العاده و مفرح بودن در بازی‌ها اهمیت داشت.”

در آن روزهای قدیم که هنوز دیسک‌های CD ،DVD و بلوری اختراع نشده بودند، بازی‌کنندگان برای بازی کردن باید از کنسول‌هایی استفاده می‌کردند که کارتریج می‌خوردند. کارتریج‌ها دستگاه‌های بزرگ و حجیمی بودند که به کنسول متصل می‌شدند و داده‌های بازی در آنها ذخیره می‌شد. بعضی اوقات آنها کار نمی‌کردند و باید در آنها فوت می‌کردیم تا گرد و خاک‌اش برود؛ کاری که گیمرهای امروزی دیگر هیچ‌وقت مجبور نخواهند بود آن را انجام دهند.

حالا شاید شما با خودتان فکر کنید، کنسول‌های کارتریجی برای همیشه کنار گذاشته شده‌اند، یا اینکه حداقل در پایان راه‌شان قرار دارند. اما ظاهرا شرکت «کولکو» (Caleco)، فعال در عرصه‌ی بازی، جور دیگری فکر می‌کند. این شرکت اخیرا از همکاری با شرکت Retro Video Game Systems خبر داده است. این دو شرکت با همکاری یکدیگر می‌خواهند یک کنسول کارتریجی جدید به نام «کولکو کامیلیون» (Caleco Chameleon) بسازند که قرار است در سال ۲۰۱۶ عرضه شود.

«مایک کندی» (Mike Kennedy)، رییس شرکت Retro Video Game Systems می‌گوید: “این دستگاه گیمرها و خانواده‌هایشان را به دوران ساده‌تری بازمی‌گرداند، دورانی که فقط روند بازی فوق‌العاده و مفرح بودن در بازی‌ها اهمیت داشت.” گیمرها با این کنسول می‌توانند بازی‌های ۸، ۱۶ و ۳۲ بیتی را بازی کنند که ظاهرا “محبوبیت آنها همین‌طور افزایش می‌یابد”. البته بازی کردن بازی‌های قدیمی مفرح و سرگرم‌کننده است، اما سرمایه‌گذاری برای توسعه‌ی یک کنسول کارتریجی جدید مخصوص این بازی‌ها کمی زیاده‌روی به نظر می‌رسد.

انتظار می‌رود این کنسول در نمایشگاه اسباب‌بازی نیویورک در فوریه‌ی سال ۲۰۱۶ میلادی (بهمن ماه امسال) به نمایش گذاشته شود. مدتی بعد هم برای خرید آماده خواهد شد. اما فعلا هیچ اطلاعاتی درباره‌ی قیمت این دستگاه موجود نیست.

منبع: GameSpotبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما