کینکت به کمک تشخیص ام‌اس می‌آید

۷ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

حسگر حرکتی کنسول ایکس‌باکس شاید دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی درست و درمان نشود، اما این حسگر مصارف مختلف دیگری هم دارد؛ طوری که شرکت‌های مختلف از «کینکت» (Kinect) در آزمایش‌های پزشکی یا تکنولوژی مختلف استفاده می‌کنند. اخیرا محققان دانشگاه «مک‌گیل» (McGill) سعی کرده‌اند از یک کینکت برای بررسی وضعیت راه رفتن بیمارانی که ام‌اس دارند استفاده کنند.

به دلیل صدمات عصبی که ام‌اس به افراد وارد می‌کند، بیماران به شکل صحیح راه نمی‌روند.

«فرنود غلامی»، از پزشکان و محققان دانشگاه مک‌گیل درباره‌ی دلیل استفاده‌شان از کینکت گفته است: “دوربین کینکت به این دلیل برای ما جذاب بود که ارزان است و هم‌چنین می‌توان به راحتی آن را حمل و از آن استفاده کرد. ما برنامه‌ای ساخته‌ایم که می‌تواند زمانی که یک بیمار در مقابل دوربین راه می‌رود، مشکلات راه رفتن او و اینکه چقدر غیر عادی راه می‌رود را تشخیص دهد.”

KinectXboxOne

یکی از علائم بیماری ام‌اس، نحوه‌ی راه رفتن افراد است. به دلیل صدمات عصبی که این بیماری به افراد وارد می‌کند، بیماران به شکل صحیح راه نمی‌روند. غلامی می‌گوید:‌ “پزشکان خودشان نحوه‌ی راه رفتن بیمار را نگاه می‌کنند و با توجه به تجربه‌شان، به آن نمره می‌دهند. موضوع این جا است که پزشک‌های مختلف، به بیماری یکسان نمره‌های متفاوت می‌دهند. من می‌خواستم سیستمی دقیق برای تشخیص مشکلات راه رفتن بسازم.”

محققان دانشگاه مک‌گیل در ابتدا وضعیت راه رفتن ده بیماری که ام‌اس داشتند و یک گروه دیگر را بررسی کردند. پس از تشخیص مشکلات راه رفتن، با استفاده از کینکت ابزاری ساختند که می‌تواند با نگاه کردن به الگوی راه رفتن افراد، بیمارانی که ام‌اس دارند را از افراد سالم تشخیص دهد.

‌‌‌‌‌‌‌

منبع: Digital Trends

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه