گاز متان جایگزین بنزین و گازوییل خواهد شد

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بنزین و گازوییل روزی به پایان می‌رسند و به همین دلیل همه به دنبال راهی برای تولید سوختی جدید یا استفاده از سوخت‌های تجدید پذیر هستند. در حالی که ساخت اتومبیل‌های الکتریکی به سرعت پیش می‌رود و شرکت‌های مختلف در سال‌های آینده محصولات مختلفی در این حوزه راهی بازار می‌کنند، به نظر می‌رسد که گاز متان به عنوان سوخت جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به تازگی در شهر پورتلند ایالت اورگن کشور آمریکا پروژه بازیابی گاز متان شکل گرفته است. در واقع در این روش گاز متان  از فاضلاب شهری جمع‌آوری می‌شود تا بتوان از آن به عنوان یک انرژی تجدید پذیر استفاده کرد. گاز متان از جمله انرژی‌های تجدید پذیری به حساب که به شکل طبیعی همیشه تولید می‌شود و به راحتی می‌توان از آن برای کارهای مختلف استفاده کرد.

هدف این پروژه کاهش ۱.۳۴ میلیون گالن گازوییل در سال است. این روش حتی ۳ میلیون دلار در هزینه‌ها صرفه جویی می‌کند. این طرح به دلیل اینکه محیط زیست را از بین نمی‌برد هم مورد توجه قرار گرفته است.

البته این اولین باری نیست که چنین طرحی شکل می‌گیرد. چند سالی می‌شود که بیل گیتس به دنبال روشی است که بتوان فاضلاب را به آب آشامیدنی تبدیل کرد.

منبع: engadget
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه