پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان کپی‌خور نشده‌اند؛ گول نخورید

مجید نوردوست ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۶:۰۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
کپی‌خور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان

کپی خور چیست؟ آیا پلی‌استیشن ۴ کپی‌خور می‌شود؟ ایکس‌باکس وان چطور ؟ همیشه در فصل تابستان که تب بازی‌های ویدیویی داغ می‌شود، این سوال در ذهن افراد زیادی شکل می‌گیرند. تعطیل شدن مدرسه‌ها و کلی وقت فراغت باعث می‌شود که همه به فکر خرید کنسول بازی بی‌افتند. دستگاهی که دنگ و فنگ‌های کامپیوترهای شخصی را ندارد و به راحتی می‌تواند بازی‌های روز را اجرا کند. تنها کافی است دیسک بازی را داخل کنسول بگذارید و مشغول بازی کردن شوید. یکی دیگر از دلایلی هم کنسول‌های بازی در کشور ما به فروش می‌رسند، هزینه کم بازی کردن بود. در واقع بازی‌های کپی موجود در بازار باعث شده بودند هر بازی جدیدی با قیمت ۲ تا ۵ هزار تومان به فروش برسد. خیلی از ماها آرشیو‌های بزرگی از بازی‌های پلی‌استیشن ۱، پلی‌استیشن ۲، کامپیوتر و ایکس‌باکس ۳۶۰ داریم.

 

کپی خور چیست؟ آیا پلی‌استیشن ۴ کپی‌خور می‌شود؟ ایکس‌باکس وان چطور ؟ همیشه در فصل تابستان که تب بازی‌های ویدیویی داغ می‌شود، این سوال در ذهن افراد زیادی شکل می‌گیرند.

با کمی فکر کردن به این نتیجه میرسیدید که یک کنسول بازی می‌خرید و بازی‌هایش هم که هزینه‌ای ندارند و می‌شود کل تابستان را با آن‌ها سپری کرد. در واقع تا قبل از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ هر کنسولی که راهی بازار شده بود، کپی‌خور بود. یعنی می‌توانست بازی‌های کپی را اجرا کند.

بگذارید با شما رو راست باشم. دیگر آن زمانی که می‌شد با ۵ هزار تومان بازی خرید به پایان رسیده است. دیگر نمی‌توانید مثل ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳ و حتی پلی‌استیشن ۲ یک کنسول بازی بخرید و با هک و کپی‌خور کردن آن به بازی کردن مشغول شوید. در این نسل برای تجربه بازی‌های کنسولی باید حسابی پول بدهید.

کپی‌خور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان

تا این لحظه نه ایکس‌باکس وان کپی‌خور شده و نه پلی‌استیشن ۴ می‌تواند بازی‌های کپی اجرا کند. به نظر هم نمی‌رسد چنین اتفاقی به این زودی‌ها رخ بدهد. حداقل تا این لحظه به جز چند ادعا مبنی بر هک پلی‌استیشن ۴ که آن‌ها هم هرگز به حقیقت تبدیل نشدند، هیچ چیزی درباره این موضوع منتشر نشده است. پس کلا بی‌خیال کپی خور کردن کنسول‌های بازی نسل فعلی شوید و مثل همه ما سعی کنید بازی ارجینال بخرید که دست دوم آن‌ها هم به راحتی با قیمتی کمتر پیدا می‌شوند. با این حالت کمتر بازی می‌خرید، اما بازی خوبی را تجربه می‌کنید و لذت بیشتری هم می‌برید. یادم نمی‌رود آن زمانی که بازی‌های کپی زیاد بودند، فله‌ای بازی می‌خریدم و خیلی از آن‌ها را هم هرگز بازی نمی‌کرد؛ اما الان همه چیز عوض شده و هر بازی جدید رو با کلی هیجان و شوق می‌خرم. در واقع از ماه‌‌ها قبل برای این موضوع برنامه‌ریزی می‌کنم.

 

تا این لحظه نه ایکس‌باکس وان کپی‌خور شده و نه پلی‌استیشن ۴ می‌تواند بازی‌های کپی اجرا کند. به نظر هم نمی‌رسد چنین اتفاقی به این زودی‌ها رخ بدهد.

حالا برای خیلی از ما‌ها که سال‌ها به تجربه بازی‌های کپی مشغول بودیم و عادت داشتیم کنسول‌های بازی خودمان را کپی‌خور کنیم، سخت است که بخواهیم برای سرگرمی دلخواهمان پول زیادی بدهیم. در واقع فکر می‌کنیم که بازی کردن باید تفریح ارزان قیمت و سر دستی باشد و ارزش ندارد که برای آن پول زیاد هزینه کنیم. همین طرز تفکر و سابقه کپی‌خور بودن کنسول‌های بازی باعث شده که یکسری فروشنده از فرصت استفاده کنند و کنسول‌های بازی را به اسم کپی‌خور بفروشند. وقتی که این دستگاه‌ها کپی‌خور نشده‌اند، ادعای این افراد چه معنایی دارد؟ در حالت کلی به راحتی می‌شود گفت که یکسری فروشنده به راحتی سر کاربران کلاه می‌گذارند.

کل داستان درباره این موضوع است که هم روی پلی‌استیشن ۴ و هم روی ایکس‌باکس وان می‌شود اکانت‌های مختلفی را فعال کرد. مثلا شما می‌خواهید اکانت خودتان را روی دستگاه دیگری هم فعال کنید تا بتوانید بازی‌هایی که روی پروفایل‌تان دارید را روی دستگاه دیگر دانلود کنید.  حالا بسیاری از فروشندگان با استفاده از همین ترفند سعی می‌کنند ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ را قالب خریدار کنند.  روش کار هم به این صورت است که یوزرنیم و پسورد یک گیمر خارجی که دزدیده شده و خودش هم خبر ندارد، روی کنسولی که خریده‌اید فعال می‌شود و بازی‌هایی که همان بنده خدای خارجی خریده و داخل این اکانت وجود دارند روی کنسول دانلود خواهند شد؛ اما از آنجایی که یک اکانت نمی‌تواند روی دو کنسول به صورت همزمان فعال باشد، فروشنده کنسول به شما می‌گوید که هرگز نباید دستگاه را به اینترنت متصل کنید. در ادامه هم می‌گوید که اگر کنسول را به اینترنت متصل کنید کپی خور دستگاه از بین مي‌رود و حتی ممکن است دستگاه‌تان بن شود. در واقع اگر صاحب اکانت آنلاین باشد و شما هم با اکانت او آنلاین شوید، صاحب اصلی اکانت از حساب کاربری خودش خارج می‌شود و به او گفته می‌شود که فرد دیگری از یک دستگاه دیگر وارد حساب او شده است. به همین راحتی هم صاحب اکانت اصلی رمز عبور را تغییر می‌دهد تا دیگر نتوانید وارد حساب او شوید. اینجاست که شما هم دیگر توانایی آنلاین شدن با این حساب کاربری را ندارید و پولی هم که به فروشنده کنسول داده‌اید از بین می‌رود.

 

روش کار هم به این صورت است که یوزرنیم و پسورد یک گیمر خارجی که دزدیده شده و خودش هم خبر ندارد، روی کنسولی که خریده‌اید فعال می‌شود و بازی‌هایی که همان بنده خدای خارجی خریده و داخل این اکانت وجود دارند روی کنسول دانلود خواهند شد

موضوع جالب‌تر اینجاست که این کنسول به ظاهر کپی خور شده‌ با قیمتی گران‌تر هم به فروش می‌رسد. اختلاف قیمت این کنسول با مدلی که به اصطلاح کپی خور نشده به ۴۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. در حالی که هیچ اقدام سخت افزاری برای کپی‌خور کردن روی کنسول انجام نمی‌شود؛ این اختلاف قیمت واقعا زیاد است. در واقع هیچ کاری برای کپی خور شدن روی دستگاه صورت نگرفته؛ اما با هزینه گران‌تری هم به فروش می‌رسد و خریدار هم دلش خودش است که با قیمتی کمتر از خرید یک بازی اصل، کلی بازی دارد.

پس گول این حرف‌ها را نخورید. هیچ مدلی از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ کپی‌‌خور نشده. تنها فروشندگان می‌خواهند از بازار گران بازی‌های کنسولی برای خودشان بیشتر پول دربیاورند. در این میان هم خریداران را گول می‌زنند که بیایند کنسول‌های به ظاهر کپی‌خور شده را با قیمت خیلی بیشتر خریداری کنند. حالا بماند که با این کار خودتان را از تجربه آنلاین بازی‌ها و کلی سرویس دیگر محروم می‌کنید.

‌‌‌‌
telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴۲ دیدگاه
 1. پیام پیام

  درود

  کنسول ps4 هک نرم افزاری شده که البته مدل دستگاه شما باید فرمور ۵.۰۵ و یا کمتر از اون باشه که با روش اکسپلویت هک شده و شما می توتنید بازیهای با فرمت پکیج pkg را از اینترنت دانلود کنید و در قسمت debug setting کنسول آنها رو نصب کنید..من روی هارد یک ترابایت خودم الان ۲۵ بازی نصب دارم و یک ریال بابت انها ندادم فقط دقت کنید که وقتی کنسول شما هک میشه دیگه قابلیت بازی آنلاین نداره و فقط میتوانید آفلاین بازی کنید. موفق باشید

 2. امیر امیر

  “در واقع فکر می‌کنیم که بازی کردن باید تفریح ارزان قیمت و سر دستی باشد و ارزش ندارد که برای آن پول زیاد هزینه کنیم (!)

  جناب نویسنده به اصطلاح روشنفکر اولا که بازی کردن در همه جای دنیا تفریح ارزانی هست و بازی های اورجینال راحت میخرن اما در ایران بخاطر تورم شدید و قیمت بالای دلار هر بازی به پول ما میشه ۳۰۰ ، ۴۰۰ تومن !!!!

  دوما ps4 به طور کامل هک شده درست مثل ps3 و ps2 . بهتره اطلاعاتتون بالاتر ببرید قبل مقاله نوشتن

  1. ارش ارش

   دوست عزیز، نویسنده درست میگن کنسولps4 تا الان هنوز هک نشده شما اکانت هکی یا به اصطلاح ظریف یک میگی که باید آفلاین باشی اگه انلاین باشی بازی قفل میکنه
   زمانی کنسول هک میشه که بازی هاش کپی بشه و ارزون بشه تهیه کرد یعنی با دیسک بازی کنی اما ارزون در بیاد مثل ps3 یا xbox 360

  2. سعيد سعيد

   خير. ٦٠ دلار براي بازي در همه جاي دنيا قيمت بالايي هست. من حتي با گيمر هي آمريكايي صحبت كردم كه هنوز دارن روي پلي ٣ بازي ميكنن و پول خريد پلي ٤ رو ندارن. يكيشون ميگفت هزينه ها زندگي اجازه نميده پلي ٤ بخره

 3. امیر امیر

  خوب یکم تحقیق کن بعد مقاله بنویس من خودم دارم بازی میریزم ۲۰ تا میریزم ۱۰۰ تومن….

  1. ارش ارش

   آقا کجا ۲۰ تا بازی ۱۰۰ تومن میریزن مام بیاریم اونجا!؟
   اینجا یعنی ارومیه ۲۰ دارو ۴۵۰ تومن میریزن

 4. هادی هادی

  من دادم با ۱۸۰ تومن، ۲۰ تا بازی برام ریختند

  1. ارش ارش

   چه ارزون !!
   اینجایعنی ارومیه الان ۲۰ تا بازی رو ۴۵۰ تومن میریزن
   شهر شما کجاست ؟

 5. محسن محسن

  سلام آقا مجید و امیر حسین خوبین ؟ خیلی وقته پادکست نمیزارین.
  سوال من اینه که الان روی کنسول من طبق گفته شما اکانت یک نفر دیگه و ۴ تا بازی روی xbox1x نصب شده، الان من میخوام اکانت بخرم و آزادانه بدون هیچ شک و تردیدی آنلاین بشم، برای این کار باید اکانت فعلی رو حذف کنم؟ یا اکانت و بازیها رو که الان روی هارد کنسولن باید حذف کنم؟ یا اکانت و بازی حذف کنم و کنسول رو ریست کنم؟ یا اینکه دیگه نمیتونم اکانت اصلی غیر کپی بخرم؟

 • 1
 • 2