پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان کپی‌خور نشده‌اند؛ گول نخورید

۱۲ مرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
کپی‌خور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان

کپی خور چیست؟ آیا پلی‌استیشن ۴ کپی‌خور می‌شود؟ ایکس‌باکس وان چطور ؟ همیشه در فصل تابستان که تب بازی‌های ویدیویی داغ می‌شود، این سوال در ذهن افراد زیادی شکل می‌گیرند. تعطیل شدن مدرسه‌ها و کلی وقت فراغت باعث می‌شود که همه به فکر خرید کنسول بازی بی‌افتند. دستگاهی که دنگ و فنگ‌های کامپیوترهای شخصی را ندارد و به راحتی می‌تواند بازی‌های روز را اجرا کند. تنها کافی است دیسک بازی را داخل کنسول بگذارید و مشغول بازی کردن شوید. یکی دیگر از دلایلی هم کنسول‌های بازی در کشور ما به فروش می‌رسند، هزینه کم بازی کردن بود. در واقع بازی‌های کپی موجود در بازار باعث شده بودند هر بازی جدیدی با قیمت ۲ تا ۵ هزار تومان به فروش برسد. خیلی از ماها آرشیو‌های بزرگی از بازی‌های پلی‌استیشن ۱، پلی‌استیشن ۲، کامپیوتر و ایکس‌باکس ۳۶۰ داریم.

 

کپی خور چیست؟ آیا پلی‌استیشن ۴ کپی‌خور می‌شود؟ ایکس‌باکس وان چطور ؟ همیشه در فصل تابستان که تب بازی‌های ویدیویی داغ می‌شود، این سوال در ذهن افراد زیادی شکل می‌گیرند.

با کمی فکر کردن به این نتیجه میرسیدید که یک کنسول بازی می‌خرید و بازی‌هایش هم که هزینه‌ای ندارند و می‌شود کل تابستان را با آن‌ها سپری کرد. در واقع تا قبل از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ هر کنسولی که راهی بازار شده بود، کپی‌خور بود. یعنی می‌توانست بازی‌های کپی را اجرا کند.

بگذارید با شما رو راست باشم. دیگر آن زمانی که می‌شد با ۵ هزار تومان بازی خرید به پایان رسیده است. دیگر نمی‌توانید مثل ایکس‌باکس ۳۶۰، پلی‌استیشن ۳ و حتی پلی‌استیشن ۲ یک کنسول بازی بخرید و با هک و کپی‌خور کردن آن به بازی کردن مشغول شوید. در این نسل برای تجربه بازی‌های کنسولی باید حسابی پول بدهید.

کپی‌خور پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان

تا این لحظه نه ایکس‌باکس وان کپی‌خور شده و نه پلی‌استیشن ۴ می‌تواند بازی‌های کپی اجرا کند. به نظر هم نمی‌رسد چنین اتفاقی به این زودی‌ها رخ بدهد. حداقل تا این لحظه به جز چند ادعا مبنی بر هک پلی‌استیشن ۴ که آن‌ها هم هرگز به حقیقت تبدیل نشدند، هیچ چیزی درباره این موضوع منتشر نشده است. پس کلا بی‌خیال کپی خور کردن کنسول‌های بازی نسل فعلی شوید و مثل همه ما سعی کنید بازی ارجینال بخرید که دست دوم آن‌ها هم به راحتی با قیمتی کمتر پیدا می‌شوند. با این حالت کمتر بازی می‌خرید، اما بازی خوبی را تجربه می‌کنید و لذت بیشتری هم می‌برید. یادم نمی‌رود آن زمانی که بازی‌های کپی زیاد بودند، فله‌ای بازی می‌خریدم و خیلی از آن‌ها را هم هرگز بازی نمی‌کرد؛ اما الان همه چیز عوض شده و هر بازی جدید رو با کلی هیجان و شوق می‌خرم. در واقع از ماه‌‌ها قبل برای این موضوع برنامه‌ریزی می‌کنم.

 

تا این لحظه نه ایکس‌باکس وان کپی‌خور شده و نه پلی‌استیشن ۴ می‌تواند بازی‌های کپی اجرا کند. به نظر هم نمی‌رسد چنین اتفاقی به این زودی‌ها رخ بدهد.

حالا برای خیلی از ما‌ها که سال‌ها به تجربه بازی‌های کپی مشغول بودیم و عادت داشتیم کنسول‌های بازی خودمان را کپی‌خور کنیم، سخت است که بخواهیم برای سرگرمی دلخواهمان پول زیادی بدهیم. در واقع فکر می‌کنیم که بازی کردن باید تفریح ارزان قیمت و سر دستی باشد و ارزش ندارد که برای آن پول زیاد هزینه کنیم. همین طرز تفکر و سابقه کپی‌خور بودن کنسول‌های بازی باعث شده که یکسری فروشنده از فرصت استفاده کنند و کنسول‌های بازی را به اسم کپی‌خور بفروشند. وقتی که این دستگاه‌ها کپی‌خور نشده‌اند، ادعای این افراد چه معنایی دارد؟ در حالت کلی به راحتی می‌شود گفت که یکسری فروشنده به راحتی سر کاربران کلاه می‌گذارند.

کل داستان درباره این موضوع است که هم روی پلی‌استیشن ۴ و هم روی ایکس‌باکس وان می‌شود اکانت‌های مختلفی را فعال کرد. مثلا شما می‌خواهید اکانت خودتان را روی دستگاه دیگری هم فعال کنید تا بتوانید بازی‌هایی که روی پروفایل‌تان دارید را روی دستگاه دیگر دانلود کنید.  حالا بسیاری از فروشندگان با استفاده از همین ترفند سعی می‌کنند ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ را قالب خریدار کنند.  روش کار هم به این صورت است که یوزرنیم و پسورد یک گیمر خارجی که دزدیده شده و خودش هم خبر ندارد، روی کنسولی که خریده‌اید فعال می‌شود و بازی‌هایی که همان بنده خدای خارجی خریده و داخل این اکانت وجود دارند روی کنسول دانلود خواهند شد؛ اما از آنجایی که یک اکانت نمی‌تواند روی دو کنسول به صورت همزمان فعال باشد، فروشنده کنسول به شما می‌گوید که هرگز نباید دستگاه را به اینترنت متصل کنید. در ادامه هم می‌گوید که اگر کنسول را به اینترنت متصل کنید کپی خور دستگاه از بین می‌رود و حتی ممکن است دستگاه‌تان بن شود. در واقع اگر صاحب اکانت آنلاین باشد و شما هم با اکانت او آنلاین شوید، صاحب اصلی اکانت از حساب کاربری خودش خارج می‌شود و به او گفته می‌شود که فرد دیگری از یک دستگاه دیگر وارد حساب او شده است. به همین راحتی هم صاحب اکانت اصلی رمز عبور را تغییر می‌دهد تا دیگر نتوانید وارد حساب او شوید. اینجاست که شما هم دیگر توانایی آنلاین شدن با این حساب کاربری را ندارید و پولی هم که به فروشنده کنسول داده‌اید از بین می‌رود.

 

روش کار هم به این صورت است که یوزرنیم و پسورد یک گیمر خارجی که دزدیده شده و خودش هم خبر ندارد، روی کنسولی که خریده‌اید فعال می‌شود و بازی‌هایی که همان بنده خدای خارجی خریده و داخل این اکانت وجود دارند روی کنسول دانلود خواهند شد

موضوع جالب‌تر اینجاست که این کنسول به ظاهر کپی خور شده‌ با قیمتی گران‌تر هم به فروش می‌رسد. اختلاف قیمت این کنسول با مدلی که به اصطلاح کپی خور نشده به ۴۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. در حالی که هیچ اقدام سخت افزاری برای کپی‌خور کردن روی کنسول انجام نمی‌شود؛ این اختلاف قیمت واقعا زیاد است. در واقع هیچ کاری برای کپی خور شدن روی دستگاه صورت نگرفته؛ اما با هزینه گران‌تری هم به فروش می‌رسد و خریدار هم دلش خودش است که با قیمتی کمتر از خرید یک بازی اصل، کلی بازی دارد.

پس گول این حرف‌ها را نخورید. هیچ مدلی از ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ کپی‌‌خور نشده. تنها فروشندگان می‌خواهند از بازار گران بازی‌های کنسولی برای خودشان بیشتر پول دربیاورند. در این میان هم خریداران را گول می‌زنند که بیایند کنسول‌های به ظاهر کپی‌خور شده را با قیمت خیلی بیشتر خریداری کنند. حالا بماند که با این کار خودتان را از تجربه آنلاین بازی‌ها و کلی سرویس دیگر محروم می‌کنید.

‌‌‌‌
telegram_ad2_1

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵۸ دیدگاه
 1. Avatar GTA Gamer

  من ایکس باکس وان اس ال دیجیتال دارم وقتی که خریدم ۲۰ تا بازی روش ریخت بعد من دو ماه بعد زدم اشتباهی جی تی ای وی ام رو پاکیدم بعد الان دادم باز بازی بریزه ۲ تا بازی هکی به ۵۰۰ تومن آخه این انصافه؟؟

 2. Avatar farzan

  ایا x box oneهای که دیجی کالا در مشخصات انها می نویسد کپی خور هم همین شکلی هستند ؟ واینکه میشه از دیجی کالا دستگاه کپی خور نخرید ولی فروشنده ها بتونن اون رو کپی خور کنند؟

 3. Avatar کامران

  من یه سوال داشتم

  آیا بین بازی هکی و غیرهکی فرقی هم وجود

  وجود داره ؟؟ مثلا یکی به من بگه pes20 برای

  کنسول هکی و غیرهکی چه فرقی میکنه

  لطفا به من بگید که متوجه باشم

 4. Avatar محسن

  سلام
  ببخشید دستگاه کنسول من بازی های کپی خور هکی داره و من میخوام الان از طریق قانونی بازی بریزم . چقدر احتمال داره که دستگاه من بن بشه

 5. Avatar مهدی

  اقا کی گفته کپی خور بده
  پلی ۴ رو نمیدونم ولی ایکس باکس وان کپی خور رو میتونی با یه ریست فکتوری ساده دوباره
  به حالت عادی برگردوند

 6. Avatar Amir

  به نظر من هیچی مثل xbox one نمیشه من خودم ps4 pro داشتم و فقط بازیای انحصاریش رو بازی کردم و کلیم پام خرج گذاشت ولی بعد فروختمش یه xbox one x گرفتم هم گرافیکش بالا بود هم بش یه هارد ۲ ترا وصل کردم و با ۱۰۰ تومن ۴۶ تا از بهترین بازیارو ریختم داخلش و با کلی لذت همرو تموم کردم حالا هم همرو پاک کردم و گلد ۱ ساله واسه دستگاه گرفتم و دارم بازیای خاص مثل for honor رو با دوستام انلاین بازی میکنم
  خلاصه میخواستم بگم که به نظر من بهترین گزینه گرفتن xbox one هست چون هم باهزینه کم میتونید تمام بازیای تکی رو افلاین بازی کنید هم بعد از این که همه بازیهای افلاین رو تجربه کردین میتونید دیسک بگیرید و حالشو ببرید
  و اینم بگم که واقعا انلاین بازی کردن رو xbox روون تر از ps4 هست، کلا تنها مزیت ps4 همون چنتا بازی انحصاریشه و تمام من خودم تا قبل این که xbox one بگیرم فقط ps باز بودم ولی همچین که دستم به دسته xbox one رسید و یه بازی باش رفتم به کللل نظرم تغیر کرد
  امید وارم کمکی کرده باشم به افرادی که دنبال خرید یه کنسول واسه گیم هستن خدا نگهدار

 7. Avatar بهزاد

  اینا میگن ۲۰ تا بازی ۱۵۰ هزار تومان من یه بازی هکی واسه xbox دیدم از فروشنده قیمتشم پرسیدم گفت ۲۵۰ هزار تومان دو بار هم پرسیدم(بازی جی تی وی)ایکس باکس هم وان بود

 8. Avatar ramin11353

  سلام
  من یه کنسول ایکس باکس وان اس دسته دو خریدم. داخلش چندتا بازی هست و مشکلی نداشت و به اینترنت هم وصلش نکردم. تا الان که نتو وصل کردم و رفتم آپدیتش کردم حالا که هر بازی رو انتخاب میکنم این ارور میاد.
  You appear to be in a region where this service is not available. ( 0x80a40401)
  حتی به صورت آفلاین هم وصل نمیشه.پیغام میاد که نیاز به اینترنت داره.
  چیکار باید بکنم؟

  1. Avatar مهدی

   بخاطر تحریم ها ایم پیغام میاد.
   برو dns های شکن (تو گوگل بزن شکن) بزن تو xbox درست میشه

 9. Avatar سام

  سلام من ۲ سوال دارم اول اینکه میشه دستگاه کپی خور شده را دوباره به حالت اول برگردانیم و فقط برای اون سی دی بخریم تا بشه انلاین بازی کرد و اینکه اگر از اول سی دی فقز داخل دستگاه بره مشکلی برای انلاین بازی کردن وجود میاد یا نه

  ممنون میشم پاسخ بدید

 10. Avatar kingzam

  سلام ی سوال الان همه جا میگن نصب بازی کپی خور شده همون هکیه؟؟

 11. Avatar امیرحسین

  والا من خودم Xbox one s دارم زمانی که خریدمش فروشنده به عنوان اشانتیون واسم ۱۵تا بازی ریخت فقط تاکید کرد که به نت وصل نشم. پس حداقل Xbox کپی خور شده

  1. Avatar saeid_biologist

   البته شما این مقاله را دقیقا دو سال پیش نوشته‌اید و آن زمان فرمایش شما درست بود ولی ایکسباکس الان کپی خور شده و خود دیجیکالا هم ایکسباکس‌هایی که میفروشه روش ۲۴ تا بازیه که اگه اکانت قانونی بود قیمتش از خود دستگاه گرونتر میشد. فقط بحث انلاین نشدنه که خب نسل قبلی هم که کپی خور بود نباید انلاین میشدیم.

 12. Avatar پیام

  درود

  کنسول ps4 هک نرم افزاری شده که البته مدل دستگاه شما باید فرمور ۵.۰۵ و یا کمتر از اون باشه که با روش اکسپلویت هک شده و شما می توتنید بازیهای با فرمت پکیج pkg را از اینترنت دانلود کنید و در قسمت debug setting کنسول آنها رو نصب کنید..من روی هارد یک ترابایت خودم الان ۲۵ بازی نصب دارم و یک ریال بابت انها ندادم فقط دقت کنید که وقتی کنسول شما هک میشه دیگه قابلیت بازی آنلاین نداره و فقط میتوانید آفلاین بازی کنید. موفق باشید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه