گوگل تعطیلی پیام‌رسان Allo را تایید کرد

۱۵ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰ ۱۵ آذر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوگل

ساعاتی قبل، گوگل رسما اعلام کرد که پیام‌رسان Allo به‌زودی تعطیل می‌شود و این سرویس هم در قبرستان پروژه‌های شکست‌خورده‌ی گوگل دفن خواهد شد. البته با توجه به اینکه گوگل توسعه این سرویس را در ماه آوریل متوقف کرد، چنین خبری هم چندان تعجب‌آور نبود. در آن زمان، رییس بخش ارتباطات گوگل گفته بود: «پیام‌رسان Allo روی هم رفته به موفقیت‌های موردنظر ما دست پیدا نکرد.»

گوگل می‌گوید این پیام‌رسان تا مارس ۲۰۱۹ به فعالیت خود ادامه می‌دهد و کاربران تا آن زمان می‌توانند از محتوای مکالمات خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند.

گوگل می‌گوید این پیام‌رسان تا مارس ۲۰۱۹ به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

زمان‌بندی گوگل‌ برای تعطیلی این پروژه بسیار مناسب است زیرا شرکت مخابراتی ورایزون می‌خواهد سرویس چت RCS را در تاریخ ۶ دسامبر برای پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس‌ال فعال کند. برخلاف Allo، چت RCS اپراتور محور است و می‌تواند این فرصت را در اختیار گوگل‌ قرار دهد که بعد از سال‌ها فعالیت، بالاخره یک رقیب قدر برای iMessage عرضه کند. البته این سرویس توسط دیگر شرکت‌ها مدیریت می‌شود و گوگل‌ فقط می‌تواند ظاهر آن را در دست داشته باشد.

مطابق معمول، گوگل‌ بعد از پشت سر گذاشتن شکست‌های مختلف، از این شکست‌ها درس می‌گیرد و از این شکست‌ها برای بهبود یا خلق محصول یا سرویس جدید استفاده می‌کند. در این مورد، بسیاری از ویژگی‌های Allo روانه‌ی Android Messages می‌شود که اپلیکیشن پیش‌فرض برای SMS و به‌زودی برای RCS در گوشی‌های اندرویدی است.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar ali

    گوگل باید یک ویام رسان همه چیز تموم بزنه