مذاکرات گوگل و توییتر؛ آیا گوگل این شبکه اجتماعی را می‌خرد؟

اسماعیل دلخموش ۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۰

در ماه‌های اخیر توییتر درباره شیوه اداره این شبکه‌اجتماعی با انتقادات متعددی مواجه شده است. با کاهش رشد سود این شرکت هم رو به کاهش رفته است. مخاطبان و کاربران این شبکه هم از شیوه‌های به کار رفته برای مبارزه با اذیت و آزارهای مجازی که توییتر انتخاب کرده چندان راضی نیستند. به نظر می‌رسد اذهان عمومی آماده شنیدن این خبر بود که شرکتی بزرگتر پیدا شود تا هدایت این شبکه اجتماعی محبوب را به عهده بگیرد.

در این شرایط خبری پخش شده که حاکی از ورود گوگل به مذاکرات برای خرید توییتر است. پخش شدن این خبر اثر مثبتی بر روی سرمایه‌گذاران داشته، به شکلی که باعث افزایش قابل توجه ارزش سهام توییتر شده است.

گوگل که تا به حال چندین تلاش ناموفق برای راه انداختن یک شبکه اجتماعی داشته منابع لازم برای خرید توییتر را دارد. در عین حال منابع و قدرت گوگل می‌تواند باعث رشد و قدرتمندتر شدن توییتر هم بشود. برخی از کارشناسان معتقدند علت اصلی خرید توییتر توسط گوگل می‌تواند امکان دسترسی به اطلاعات این شبکه اجتماعی باشد نه تصاحب صرف یک شبکه اجتماعی. به هر حال مذاکرات در جریان است و تا پایان آن باید منتظر اخبار بیشتر بمانیم.

منبع: Engadget

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Tic Tac Tic Tac

  مایکی و اپل و فیس فوک از الان تب کردند. یادمان نرفته پشت تمام تبلیغات منفی علیه گوگل در مورد نقض حریم شخصی، دو شرکت بدنام فیسفوک و مایکی بودند….

 2. سام سام

  اه اه گوگل نخر بابا شرکت بی بخار اینترتی

  باید اپل و یا ماکروسافت بخرنش

 3. سامان سامان

  هرچقد هم کیفیت سرویس های گوگل خوب باشه جزو شرکت های بدنام در حفظ حریم شخصیه. امیدوارم توییتر بتونه خودش مستقل خودش رو اداره کنه و پای شرکت های دیگر بهش باز نشه.

 4. hamed hamed

  خدا نكنه بخره خدایااااا به لطف خودت نخره