گوگل فیوشا فعلا جایگزین اندروید نمی‌شود

۱ خرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ ۱ خرداد ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند هفته پیش بود که با تصاویری از سیستم عامل جدید گوگل که فیوشا نام دارد روبه‌رو شدیم. این سیستم عامل متن باز هنوز عرضه نشده و اطلاعات زیادی از آن نداریم. البته مشخص شده هسته این سیستم عامل جدید برخلاف اندروید که بر پایه لینوکس بود، بر پایه Magenta بناشده است.

این احتمال وجود دارد که سیستم عامل فیوشا روزی جایگزین اندروید شود. البته خود گوگل فعلا به این اتفاق اعتقاد ندارد. سیستم عامل جدیدی که در دست ساخت دارد فعلا در اوایل مراحل توسعه قرار دارد و در مقایسه با اندروید بسیار ناقص حساب می‌شود.

یکی از مهندسان گوگل به نام «دیو بورک» (Dave Burke) می‌گوید:« فیوشا فعلا در مراحل ابتدایی به سر می‌برد و گوگل هم همیشه روی پروژه‌های زیادی کار می‌کند. متن باز بودن آن هم باعث می‌شود که مردم بتوانند به توسعه فیوشا کمک کنند. افراد بسیار با استعدادی روی این پروژه کار می‌کنند تا این سیستم عامل به چیزی فوق‌العاده تبدیل شود. این پروژه کاملا مستقل با اندروید پیش می‌رود.»

هنوز نمی‌دانیم که در آینده چه اتفاقی برای این سیستم عامل جدید رخ می‌دهد. اینکه این سیستم عامل به عنوان جایگزین اندروید معرفی خواهد شد یا خیر هم هنوز مشخص نیست؛ البته این اتفاق خیلی بعید به نظر می‌رسد.

منبع: AndroidPolice
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما