Google I/O 2017: دستگاه دستیار صوتی Google Home بهتر از همیشه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

امروز روز گوگل است! کنفرانس سالانه‌ی Google I/O 2017 برگزار شد و همان‌طور که انتظار می‌رفت موارد مختلفی رونمایی شد. گوگل هوم (Google Home) یکی از اولویت‌های این لیست بود. دستگاه مستقل دستیار صوتی هوشمند گوگل، ۴ دستاورد کلیدی داشته است.

اول از همه اینکه گوگل هوم در ۵ کشور جدید عرضه می‌شود. تابستان امسال به‌روزرسانی گوگل هوم عرضه می‌شود  و وارد بازار جدید (۵ کشور) می‌شود.

بگذارید دقیق‌تر شویم. اولین دستاورد مهم گوگل در مورد گوگل هوم قابلیت پیش فعال شدن است. دستگاه یک چراغ چشمک‌زن دارد که توجه شما را بعد از دریافت هم نوتیفیکیشن جلب می‌کند. برای مثال دستیار صوتی گوگل شما را از ترافیک سنگین در اطراف شما آگاه می‌کند. در ابتدا، این ویژگی چیزهای ساده را پوشش می‌دهد مثل یادآورها و تغییر وضعیت پروازها.

دوم اینکه گوگل هوم قابلیت کنترل صوتی دارد. این یعنی کاربران می‌توانند به‌سادگی با گفتن «اوکی گوگل کال مام» تماس صوتی برقرار کنند. البته فعلا قابلیت تماس صوتی در حال حاضر در آمریکا و کانادا وجود دارد.

آپگرید سوم گوگل هوم در خصوص سرگرمی است. اسپاتیفای (Spotify)، یکی از مشهورترین سرویس‌های صوتی در دنیاست.سرویس رایگان اسپاتیفای به گوگل هوم پریمیوم اضافه می‌شود. سوندکلود (SoundCloud) و دیزر (Deezer) هم به سرویس‌های سرگرم‌کننده‌ی گوگل هوم اضافه می‌شوند. علاوه بر این اتصال بلوتوث به این دستگاه اضافه می‌شود. بنابراین می‌توانید گوشی و تبلتتان را هم با بلوتوث به گوگل هوم متصل کنید.

از همه مهم‌تر، گوگل هوم پاسخ تصویری می‌گیرد. ممکن است تعجب کنید. چون گوگل هم نمایشگری ندارد که با آن پاسخ تصویری بگیرد. اما گوشی شما و تلویزیون که نمایشگر دارند. اگر از گوگل هوم بخواهید تصاویر را بر روی نمایشگر گوشی یا تلویزیون نشان می‌دهد.

در آخر این‌که ۵ کشوری که تابستان Google Home را در بازارشان می‌توان یافت کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان و ژاپن هستند.

منبع: Phone Arena
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما