گیمرهای PS4 و Xbox One یک روز با یکدیگر Fortnite بازی کردند

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

پس از انتشار چند گزارش مختلف درباره‌ی این موضوع که امکان بازی کردن بازی‌کننده‌های دو پلتفرم ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴ در بازی «فورت‌نایت» (Fortnite) فراهم شده است، استودیوی سازنده‌ی بازی این اتفاق را تایید کرد.

سونی اجازه نمی‌دهد تا بازی‌کننده‌های پلی‌استیشن۴ با ایکس‌باکس وان بازی کنند.

بازی‌کننده‌ها روز شنبه متوجه شدند که می‌توان در فورت‌نایت بین دو کنسول اصلی بازی کرد. در ابتدا تعدادی از بازی‌کننده‌های پلتفرم پلی‌استیشن۴ به وب‌سایت رددیت آمدند و گفتند که نام برخی از بازی‌کننده‌ها در بازی فورت‌نایت، اسپیس دارد؛ امکانی که فقط روی ایکس‌باکس فراهم است. سپس بازی‌کننده‌های پلی‌استیشن۴ و ایکس‌باکس وان سعی کردند با یکدیگر فورت‌نایت بازی کنند و برخی به نتیجه رسیدند. سخنگوی استودیوی اپیک این موضوع را تایید کرده، ولی گفته است که قصد راه اندازی چنین سیستمی را ندارند.

اپیک گیمز به خبرگذاری‌های بازی گفته است: «مشکلی در تنظیمات پیش آمده بود که در حال حاضر برطرف شده است.»

سال گذشته بود که استودیوی سازنده‌ی بازی Rocket League گفت که راه اندازی سیستمی که از طریق آن بازی‌کننده‌های پلی‌استیشن۴ و ایکس‌باکس وان بتوانند با هم بازی کنند، اصلا سخت نیست. امروز می‌بینیم که ممکن است چنین سیستمی حتی راه انداز‌ی‌اش در حد و اندازه‌ی زدن یک کلید، ساده باشد.

در حال حاضر امکان بازی کردن فورت‌نایت برای بازی‌کننده‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴ دیگر وجود ندارد. سونی اجازه نمی‌دهد تا بازی‌کننده‌های پلی‌استیشن۴ با ایکس‌باکس وان بازی کنند و بدون شک اگر این اتفاق ادامه پیدا می‌کرد، سونی با این موضوع مقابله می‌کرد.

«فیل اسپنسر»، مدیر ایکس‌باکس، در حساب توییتر خود پس از این که اپیک بازی را به حالت اصلی برگرداند، نوشت: «دوست داشتم آن را خاموش نمی‌کردند.»

منبع: VG247

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar محمد

  Sony با این کاراش ترسیده مشتریاش افت کنن من خودم xbox one x . Ps4 pro دارم با جرات میگم xbox بهتره و تنظیمات لایو گولد بهتر از پلاس ps4 ????

 2. Avatar Poker

  وقتی اطلاعات نداری حرف نزن تا وقتی که ایکس باکس ۳۶۰ اومد سونی افت شدید داشت حالا واسه اینکه سونی نسوزه باز دباره ممنوع کرده

 3. Avatar مهدی

  بابا سونی کلا فک میکنه همش باید تک باشه خب رضایت اکثر مشتری ها توی کراس پلتفرم هستش

 4. Avatar Keiser

  والا من که طرفدار PlayStation هستم و یه PS4 هم تو اتاق دارم اما خیلی دوست دارم سونی اجازه بده که با بقیه پلت فرم ها هم بازی کنیم مخصوصا Xbox One.
  سونی برای اینکه فروشش افت نکنه اجازه این کارو نمی ده اما دیگه با این کاراش شورشو درآورده…

 5. Avatar Bigby

  یه حسی میگه اینا عمدا اینکارو کردن بازیشون بره تیتر خبر ها تا یکم فروش بازیشون بیشتر بشه????????

 6. Avatar محمد قاسمی

  دمشم گرم سونی ک اجازه نمیده والا ما هم که دوس نداریم با ایکس باکسیا بازی کنیم اصن شرایط فرق میکنه بابا ععع

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه