یلدای امسال من شگفت‌انگیز نبود!

۱۳ دی ۱۳۹۵ | ۱۸:۳۰ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

یلدای امسال، فرصتی دست داد تا برای کمک به همکارانم در بخش ارسال، سری به واحد لجستیک دیجی‌کالا بزنم و چند روزی را مهمان بچه‌های این واحد باشم. خیلی‌ها از من سوال کردند که هدفم از این کار چیست و چرا می‌خواهم چنین کاری انجام بدهم. راستش واقعا برایم جذاب بود که با مشتریان نهایی دیجی‌کالا ارتباط برقرار کنم و از نزدیک با آن‌ها در تماس باشم. من در زندگی‌ام به این حقیقت باور داشته‌ام که اگر کنار مردم‌ات باشی، از کار کردن خسته نمی‌شوی. شاید باورتان نشود؛ حتی زمانی تصمیم گرفته بودم راننده تاکسی فرودگاه بشوم. حالا جشنواره‌ی یلدای شگفت‌انگیز دیجی‌کالا این فرصت را در اختیارم قرار داده بود که به‌طور مستقیم، در خدمت مشتریان عزیز دیجی‌کالا باشم و به‌هیچ‌وجه نمی‌توانستم در مقابل این فرصت مقاومت کنم. به همین دلیل، پیش از همه‌ برای کمک به واحد لجستیک داوطلب شدم تا به عنوان کمک‌راننده خدمت شما هم‌وطنان عزیزم برسم. متنی که در ادامه می‌خوانید، شبه‌سفرنامه‌ای است از آن‌چه در این مدت، بر من و رانندگان دیجی‌کالا گذشت و در آن راجع به تصورات درست و غلطی که من راجع به این کار در سر داشتم، حرف زده‌ام.

فکر می‌کردم تحویل کالا، یکی از ساده‌ترین کارهایی است که می‌توان انجام داد: چند بسته‌ی شیک را از انبار تحویل می‌گیری و راهی منزل خریدار می‌شوی، بسته‌ها را تحویل می‌دهی و به شرکت برمی‌گردی و تمام؛ به همین سادگی. اما اشتباه فکر می‌کردم. این کار به‌هیچ‌وجه ساده نبود. باید خیابان به خیابان، کوچه به کوچه و حتی نقطه‌به‌نقطه‌ی شهر را می‌شناختی و مسیرت را طوری انتخاب می‌کردی که در کمترین زمان ممکن به مشتری برسی. همیشه هم این استرس را داشتی که نکند دیرتر از زمان تعیین‌شده توسط مشتری، کالا را به دستش برسانی. باید ساعت‌ها در ترافیک شهر و پشت چراغ‌قرمزها می‌ماندی، از کوچه‌های باریک و عریض می‌گذشتی و سرما و گرما را به جان می‌خریدی. خنده‌رو بودن و برخورد محترمانه با مشتری خیلی مهم بود. باید همواره لبخند می‌زدی و با صبر و حوصله، به مشتری پاسخ می‌دادی. این حق مشتری است که برخورد محترمانه‌ای از فروشنده دریافت کند و پیک‌های ارسال دیجی‌کالا به شایستگی تمام این حق را ادا می‌کردند. پیک‌های دیجی‌کالا اعصابی پولادین دارند که می‌توانند با تمام سختی‌های پیش رو، دل مشتری‌ها را با روی گشاده و لبخند به‌دست بیاورند. واقعا این کار از هر کسی ساخته نیست و من به این خاطر، دست تک‌تک پیک‌های دوست‌داشتنی و زحمت‌کش دیجی‌کالا را می‌فشارم.

تصورم این بود که مشتری‌های ما همواره خوش‌برخورد هستند و با شربت و شکلات از ما پذیرایی می‌کنند. من چاکر تمام مشتریان نازنین دیجی‌کالا و مردم خوب ایران عزیزم هستم؛ اما داشتیم کسانی که به‌خاطر تحویل کمی‌ دیرتر از زمان مقرر، سر راننده‌ داد می‌زدند. البته هر دو طرف حق داشتند؛ یکی به علت بدقولی دیدن و دیگری به دلیل تلاش کردن و درعین‌حال به‌موقع نرسیدن. داشتیم افرادی که از راننده‌ی ما‌ که در مسائل مالی، قیمت‌گذاری کالا و صدور فاکتور واقعا هیچ‌کاره است، انتظار تخفیف داشتند. آقایی داشتیم که می‌گفت دارد برای باجناق‌اش هدیه می‌‌خرد و نمی‌خواهد از حد مشخصی بیشتر هزینه کند! در طرف مقابل، یک مشتری خانم داشتیم که اتفاقا دکتر بودند و خیلی هم باشخصیت. خانم دکتر، زمانی‌که بسته‌ی سفارش خود را تحویل گرفت، یک اسکناس ۵ هزار تومانی را به عنوان انعام کف دستم گذاشت و محترمانه درخواست کرد که بسته را صندوق عقب خودروی شخصی‌شان بگذارم. زمانی که من از گرفتن اسکناس امتناع کردم، ایشان دلیل را جویا شد و این جواب را شنید که هیچ‌کدام از پیک‌های دیجی‌کالا از مشتری انعام نمی‌گیرند. خلاصه اینکه بسته به صندوق عقب ماشین خانم دکتر انتقال داده شد و لبخندی از سر رضایت بر لبان ایشان شکل گرفت. به‌دست آوردن این لبخند، نهایت آرزوی ما در دیجی‌کالا است.

فکر می‌کردم رانندگی و ارسال کالا، یکی از ‌کم‌چالش‌ترین کارهایی است که در دیجی‌کالا داریم. اما مثلا شنیدم یکی از رانندگان دیجی‌کالا در حین ماموریت، حواسش از کامپیوتر دستی کوچکی که همراه داشته پرت شده و مشتری هم فکر کرده که باید دستگاه را همراه با سفارشش بردارد و دیگر پس ندهد! این همکار ما که در بازگشت به مرکز پردازش، تازه متوجه شده دستگاه سر جایش نیست، دیگر دستش به جایی بند نبوده و از سر متانت‌اش هم نمی‌توانسته به کسی انگ بزند. او حالا باید ۳ میلیون تومان، بهای دستگاه را که تقریبا دوبرابر حقوق ماهانه‌اش است، به شرکت غرامت بدهد. باز شنیدم یکی دیگر از رانندگان به دلیل مسافت طولانی بین منزل و محل کارش، مجبور بوده از خواب شبانه‌‌اش بزند تا بتواند اول وقت در شرکت حاضر شود و شب‌ها هم چون دیرتر از زمان معمول از سرویس برمی‌گشته، طبعا دیرتر به خانه می‌رسیده و این روند کم‌خوابی و بی‌خوابی مرتبا تکرار می‌شده. صحبت از استراحت در طول روز کاری که هم که بیشتر به شوخی شباهت دارد و چنین امکانی هم برای همکار عزیزمان فراهم نبوده. این دوست ما با وجود کم‌خوابی به‌اجبار به کارش ادامه دهد تا اینکه پس از سه روز، ناگهان در حین رانندگی خواب‌اش می‌برد و زمانی از خواب بیدار می‌شود که نیمی از کاپوت ماشین‌اش در اثر برخورد با ستون یک پل درون‌شهری جمع شده بود. خوش‌بختانه خودش هیچ آسیبی نمی‌بیند، اما باید خسارت ماشین را به شرکت پرداخت کند.

فکر نمی‌کردم انجام چنین کاری، تا این اندازه به مردم‌شناسی و روان‌شناسی نیاز داشته ‌باشد. پای صحبت مشتریان که می‌نشستی، بحث‌های مختلفی پیرامون مسایل مختلف سیاسی و اجتماعی شکل می‌گرفت و لازم بود تو هم گپ بزنی و نظرت را بگویی. از اینکه آیا بچه میمون ارسالی به فضا با آن بچه میمونی که همراه ماهواره از سفر برگشت، یکی بود یا نه بگیرید تا صحبت با یک جوان که تازه شرکت خود را راه انداخته بود و از ما در مورد راهی سوال می‌کرد که بتواند کالاهای وارداتی‌اش را در دیجی‌کالا بفروشد. خلاصه باید همه‌جوره با مردم راه می‌آمدی و با آن‌ها هماهنگ می‌شدی. مثلا… مثلا منتظرشان می‌ماندی تا به خانه بیایند و سفارش را تحویل بگیرند یا برای کسی که در آدرس اعلام شده حضور ندارد، به عنوان آپشن جایگزین، آدرس جدیدش را بپرسی و سعی کنی به هر قیمتی که شده در همان روز بسته را به دستش برسانی. باز هم بگویم؟ اینکه جلوی در خانه‌ی یک مشتری خانم منتظر بمانی تا لباسی که از دیجی‌استایل خریده را پرو کند یا اینکه از بین دو سایز کفشی که سفارش داده، چک کند که کدام سایز به پایش می‌خورد. همه‌ی این شرایط وجود داشته و دارد و پیک دیجی‌کالا منعطف‌تر از هر چیزی که فکرش را بکنید، خود را با این مسائل هماهنگ می‌کند.

دیجی‌کالا فروشگاهی شناخته شده‌ و جای خوبی برای کار کردن است که در طول سال، چند جشنواره‌ی فروش برگزار می‌کند. درست است که در طول جشنواره به پیک‌های ارسال کمی سخت می‌گذرد، اما این دوستان به سختی‌های این‌چنینی خو گرفته‌اند. آن‌ها با تمام سختی‌های کارشان، دیجی‌کالا را دوست‌ دارند و می‌دانند که در حرکت رو به جلوی دیجی‌کالا نقش‌شان بسیار مهم است. اما برسم به عنوانی که برای مطلب انتخاب کرده‌ام. گفتم «یلدای امسال من شگفت‌انگیز نبود!». چرا؟ به‌خاطر اینکه در طول جشنواره به اینترنت دسترسی نداشتم و چون اصلا عادت ندارم دیتای موبایلم را فعال کنم، از آفرهای هیجانی دیجی‌کالا کاملا بی‌خبر بودم. از شما چه پنهان، پولی هم در بساط نداشتم! از بین کالاهای اعلام شده برای جشنواره، تنها از پلی‌استیشن ۴ خوشم می‌آمد که یک‌بار دیگر هم فرصت‌اش پیش آمد که بتوانم با قیمتی کمتر از قیمت اصلی تهیه‌اش کنم و باز هم دست نجنباندم و باز هم فرصتم سوخت شد. تقریبا مطمئن هستم که دیگر پلی‌استیشن نخواهم خرید. خداحافظ رویای دوران جوانی! خداحافظ یلدای شگفت‌انگیز سال ۹۵.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷۷ دیدگاه
 1. Avatar شمس

  سلام جناب سماک، عالی بود. ممنون از توضیحات و قلم خوب شما

 2. Avatar فاربیت

  باورم نمیشه متن به این بلندی رو خوندم. آقای سماک بی خیال چالش های دیجی کالا شو. تو برای نوشتن به دنیا اومدی.

 3. Avatar وحید

  آقا محمد امکانش هست مارو با این دوست گلمون لینک کنی…؟؟

  1. محمد سماک محمد سماک

   با کدوم دوست گلمون وحید جان؟

 4. Avatar احسان

  راست میگین. منم پلی استیشن رو خبر نداشتم . اگه میدونستم حتما میخریدم. هنوز دارم حسرتشو میخورم

 5. Avatar بردیا

  “دیجی کالا جای خوبی واسه ی کار کردن هست” ولی حیف که ما دانشجو ها رو تو تابستون، بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت و مشمول بودنمون، استخدام نمیکنه و یه کار مفید میتونیم بکنیم تو این سه ماه، فرصت ش رو بهمون نمیده. کل تابستون به بطالت میگذره دو ساله…

  1. محمد سماک محمد سماک

   صبور باش، اون هم به موقعش.

 6. Avatar Milad

  جالبه ! نظر من هم در مورد پلی استیشن ۴ همین بود!

  متاسفانه سایت برای من باز نشد و نتوانستم از فرصت خرید پلی ۴ استفاده کنم ! خیلی خاطره بدی بود .

 7. Avatar علی شرفی

  با سلام
  من یک فرد معلول از دو پا و یک دست هستم و کلیه کارهامو با یک دست انجام میدم و ۲۵ سال سن دارم و مثل همه بقیه جوانها دوست دارم برای خرید اقلام مختلف مخصوصا خرید لباس به بازار برم اما به خاطر شرایط جسمیم هیچوقت توانایی رفتن و یا روی رفتن به بازار رو نداشتم و همیشه مادرم لباس برام میخرید و میاورد خونه تا پرو کنم و کلی مشکلات داشتم مثلا اگر اندازه ام نبود بعضی مواقع مغازه دارها لباسها رو تعویض نمیکردن و خیلی وقتا هم لباسی که برام میخریدن رو دوست نداشتم و خلاصه کلی دردسر برای مامانم درست میشد. از طرفی دیگه با وجود سایتهای مختلف فروش لباسی که تو ایران وجود داره به شخصه جرات خرید نمیکردم چون ممکن بود سایزم نباشه و باز برای بازگشت کالا دردسر جدیدی برای پدر و برادرم درست میکردم و یا ممکن بود از کیفیت اون پوشاک راضی نباشم کما اینکه چندین بار این اتفاق افتاد. بنده که تجربه زیادی در خرید از دیجی کالا دارم و شاید رکورد دار شهرمون در خرید اینترنتی باشم ( این قضیه رو مامورهای پیک دیجی کالا هم گفتند.) وقتی سایت دیجی استایل رونمایی شد در پوست خودم نمیگنجیدم و دقیقا از روز افتتاح این سایت بهترین و دوست داشتنی ترین لباسهایی که تو عمرم میخواستم بخرم و نشد رو خریدم. لذت خرید پوشاک از دیجی استایل برای منی که خیلی وقته رنگ بازارها رو ندیدم به قدری زیاد بود که همیشه دوست دارم از این سایت خریدهامو انجام بدم و تا الان کلی لباس از دیجی استایل خریدم و میخوام بگم دم مامورهای پیک شهرمون گرم که همه لباسها رو برامون میارن و میزارن با خیال راحت همشون رو پرو کنم و هر کدومو بخوام بردارم. خسته نباشی دیجی کالای پهلوان

  1. Avatar hesam

   امیدوارم که همیشه این حسِ خوب رو داشته باشی 🙂

   1. محمد سماک محمد سماک

    دو ساله که سعی کردم همین کارو بکنم.
    ولی از تو هم بخاطر همچین دعای خوبی ممنونم

 8. Avatar امین

  باورم نمیشه متن به این بلندی رو خوندم. آقای سماک بی خیال چالش های دیجی کالا شو. تو برای نوشتن به دنیا اومدی.

  1. محمد سماک محمد سماک

   دیجی کالا و چالش‌هاش خیلی جذاب‌تره واسم. ممنون از پیشنهادت بهش فکر می‌کنم

 9. Avatar محمد

  اقای سماک من از شخصیت شما خیلی خوشم میاد.

  1. محمد سماک محمد سماک

   و متقابلا بنده از شما!
   ممنونم محمدجان

 10. Avatar محمد

  سلام دوست عزیز
  متن بسیار تاثیر گذاری بود. اینکه چرا مردم ما اینقدر از درک همدیگر غافل شدن و اینقدر از فرهنگی که داشتیم هر روز داریم دورتر میشیم تاسف آور هست.تصور اینکه یکنفر چطور با حقوق ماهی ۱۵۰۰ میتونه در تهران زندگی کنه واقعا برام جای تعجب داره من مطمئن هستم اگه مسولین دیجی کالا هزینه های شرکت رو بازبینی کنن میتونن باحذف هزینه های اضافیشون حداقل حقوق ۲ میلیون تومن رو برای راننده هاشون بزارن.
  فکر نمیکنم نیاز به توضیح بیشتری باشه که اگه حقوق کارمند مناسب و به موقع باشه بیشتر برای کارش دل میسوزونه و…

  این نصیحت رو از من به عنوان کسی که تجربه برخورد با این مسائل رو داشته، داشته باشید :
  *رضایت کارمندای شرکت موجب پیشرفت و درآمدزایی و تداوم بیشتر خودتون میشه.
  *دادن هدیه فصلی و مناسبتی و … به کارمندا هرچقدر هم کم تاثیر بسزایی روی روحیه کار تیمی داره.

  1. محمد سماک محمد سماک

   این وضع خیلی از مردم جامعه ماست محمد جان. متاسفانه من هر روز با چندین مورد این چنینی در خارج از شرکت برخورد میکنم.
   البته باید گفت دیجی‌کالا در این زمینه یکی از بهترین شرکت‌ها است. ما در دیجی‌کالا شاهد وضعی هستیم که از مکان‌های دیگه به مراتب بهتره.

 11. Avatar نوراله محمدی احمدآبادی

  با سلام و عرض ادب به شما و همه طرفداران دیجی کالای عزیز . باید عرض کنم که من خودم رو یه کاشف بزرگ میدونم چون قبلاز جشنواره با این سایت محبوب اشنا شدم و از اون روز چندین و چند کالا به ارزش چند میلیون خرید کردم و بابت تک تکشون از شما تشکر میکنم خدا قوت خدا یارتان باد.

 12. Avatar امیررضا گراوند

  جناب آقای سماک سلام گرم من رو پذیرا باشید .
  راستش من عادت ندارم مطالب طولانی رو بخونم مگر در موارد استثنایی .
  واقعا نحوه ی بیان و پرورش متن, من رو وادار به خوندن این مطلب کرد .
  در این متن , نزدیکی نویسنده با خواننده به وفور احساس می شد .
  خوب در مورد محتوی :
  راستش منم همین افکار شما رو نسبت به مامورین تحویل کالا و سختی کارشون داشتم . اما با خوندن این مطلب نظرم کاملا عوض شد . سختی های کارشونو کاملا درک کردم و از جنابعالی کمال تشکر رو دارم که من رو با این واقعیت آشنا کردین 🙂
  از همین جا دست تک تک مامورین تحویل دیجی کالا رو میبوسم 🙂

  یاحق…

  1. محمد سماک محمد سماک

   شما لطف داری. من فقط احساس کردم نیازه که این ماجرا رو تعریف کنم و خب این کارو کردم.
   خیلی خوشحالم که مقبول شما واقع شده.

 13. Avatar امید

  مهم ترین چیزی که تو این نوشته توجه منو به خودش جلب کرد همین قضیه دیر رسیدن کالا بود و وقتی الان اینو خوندم واقعا احساس عذاب وجدان می کنم 🙁
  یه بار کالا در بازه زمانی ای که من خواسته بودم به دستم نرسید و با تاخیری ۳ ساعته و من اون هنگام خونه نبودم تحویل بگیرم و با پیک یکم بدصحبت کردم.
  بابام بهم گفت همیشه خودتو تو ذهنت بذار جای اون کسی که از دستش ناراحتی فکر کن ببین چه چیزی سبب شده دیر بیاد
  الان با خوندن این متن فهمیدم چرا دیر می رسند.
  زین پس دیگه با هیچ کس اون جوری حرف نمیزنم امیدوارم او هم منو ببخشه

  1. محمد سماک محمد سماک

   کامنت متفاوتی بود و بخاطرش ازت ممنونم امید عزیز.

 14. Avatar امیرحسین مصطفوی

  چرا از مشکلاتی که در یلدای شگفت انگیز امسال اتفاق افتاد صحبتی نمی‌کنید!؟

  1. محمد سماک محمد سماک

   آقای مصطفوی عزیز
   تیتری که انتخاب کردم، به اتفاقاتی که در طول جشنواره رخ داد هم اشاره داره و داشت.
   فعلا به همین اندازه اکتفا کنیم؟

 15. Avatar مصیب

  عالی بود من معمپلا مطالب طولانی رو نمیخونم و سعی میکردم از رپی نطالب بگذرم که تیتر مطلب وادارم کرد بیام و بخونم و اول داستان جوری بود که تا اخر خوندم خدا قوت .

  1. محمد سماک محمد سماک

   مرسی خیلی ممنون. شما نظر لطفته.

 16. Avatar یحیی

  اگه امکان باشه که دیجی کالا سفارشات را حداقا دو روز در نوبت پرداخت نگه داره خیلی خوب میشه ، مثلا منی که شهرستان هستم برای هربسته باید هزینه پست را بدم و این در حالیه که اگه یه جنس زیر صد هزارتومنی بخرم و هزینه پستش را بدم قیمت از قیمت بازار بیشتر میشه در مورد اجناس زیر ده هزارتومان که قیمت از قیمت بازار خیلی بیشتر میشه ولی اگه سبد خریدم دو روز منتظر پرداخت باشه من می تونم در پیشنهاد ویژه اجناس بیشتری را با یک هزینه پستی بخرم.

  1. محمد سماک محمد سماک

   یحیی جان شما کاملا حق داری
   فعلا میتونی با مرکز تماس دیجی‌کالا تماس بگیری و درخواست بدی که سبدهای خریدت رو با هم یکی کنن و بفرستن. امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

   1. Avatar کامران

    سلام. من یک بار این کار را انجام دادم ولی اون خانم مسئول گفت که چون مبلغ را پرداخت کردی و فاکتور صادر شده ، امکان یکی کردن سفارش ها وجود ندارد.

   2. محمد سماک محمد سماک

    بله باید قبل از پردازش سفارش این کارو انجام بدی کامران عزیز

   3. Avatar ه

    دوست عزیز وقتی کالا فاکتور شده باشه(یعنی مشتری پرداخت انجام داده باشه) یا کالا شگف انگیز باشه چنین کاری مقور نیست

 17. Avatar علی

  محمد جالب بود … راستش من در جایگاهی نیستم که از پیک هابتونم تشکر انچنانی بکنم فقط زبانی میگم متشکرم.
  اما از دیجی کالا خواهش دارم که اگر از لحاظ مالی هم حمایت انچنانی نمیتونن بکنن حداقل از لحاظ جسمی و روحی و روانی مثل قضیه خواب کافی ساپورتشون کنن.

  1. محمد سماک محمد سماک

   پیک‌ها هم از تو تشکر می‌کنن علی جان. همین تشکر زبانی هم واقعا مایه‌ی دل‌گرمیه واسه ماها

 18. Avatar مجتبی

  درود بر شما دست اندرکاران زحمت کش دیجی کالا من به عنوان یه مشتری کاملا از خدمات و سایت خوبتون راضی هستم و به اکثر دوستان و همکارانم هم مرتباشما را پیشنهاد میدهم چون زحمت بازار گردی را از سر ما کم کردید!!!!. شاد باشید.

  1. محمد سماک محمد سماک

   خوشحالم از اینکه این حرف رو از زبون شما می‌شنوم
   به این کار ادامه بده مجتبی عزیز ????

 19. Avatar سمیه

  سلام و خسته نباشید خدمت همه عوامل دی جی کالا واقعا دم همتون گرم با سایت خوبی که دارین من راضی راضیم و هرروزسایتتون رو دنبال میکنم خدا همیشه نگهدارتان باشه

  1. محمد سماک محمد سماک

   ممنون از شما. ما واقعا خوشحالیم که شما از فروشگاهمون راضی هستید و تمام تلاشمون رو میکنیم که این رضایتمندی پایدار بمونه.
   مرسی

 20. Avatar مهدی

  برای من امکانش نبود که در طرح یلدا چیزی بخرم چون تمام چیزهایی رو که نگاه می‌کردم نیازی نداشتم. اما در تمام مواردی که از دیجی کالا خرید کردم، راضی بودم و لذت بردم. شما دیجی کالایی‌ها در برابر تمام مافیاها و تقلب‌ها و کلاهبرداری‌هایی که در فروشگاه‌های فیزیکی مخصوصا در فروش کالاهای الکترونیکی صورت می‌گیره ایستادند و نظرات و کامنت‌های مردم در تمام سایت‌های آی تی و غیر اون نشون از موفقیت‌آمیز بودن این شرکت داره. در دیجی‌کالا بدون اینکه بعضی فروشنده‌های متقلب ما رو تحت تاثیر قرار بدند، می‌تونیم آزادانه انتخاب کنیم و مهم‌تر اینکه کامنت‌های مشتری‌ها کمک به سزایی به ما داره. من در جای دیگه در دیجی‌کالا کامنت در این باره گذاشته بودم و گفتم که بعد از اینکه یک بار یک تبلب رو یکی از فروشنده‌های دروغ‌گو و متقلب نزدیک علاءالدین به من گرون‌تر فروخت، تصمیم گرفتم تا جایی که می‌تونم و برام امکان داره در وهله اول از دیجی‌کالا و در صورت موجود نبودن کالا از دیگر فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنم و خوشبختانه نتیجه خوبی برام داشته. اتفاقا یکبار به صورت تفریحی به فروشگاه سونی مرکزی چارسو واقع در طبقه اول مراجعه کردم و متاسفانه دیدم که بعضی لوازم جانبی خودش رو به دو برابر قیمت‌های فروشگاه‌های اینترنتی می‌فروشه.

  1. محمد سماک محمد سماک

   اینکه شما راضی هستید برای ما واقعا خوشحال کننده است؛ چون بهمون میگه که داریم تو مسیر درستی حرکت میکنیم.
   متاسفانه موردی که مطرح کردید صحت داره و ما از ابتدا سعی کردیم باهاش مقابله کنیم. برای دیجی کالا مهم اینه که مشتری با اطلاعات کامل اقدام به خرید کالا بکنه.
   پاینده و برقرار باشید

 21. Avatar سینا معنوی

  باید بگم اکثرشون گشاده رو هستند اما همشون نه! دیروز واسه من یه سفارش اومد و نحوه تحویل به صورتی بود که بعدش احساس کردم که بهترین برخورد با اون راننده این بود که اصلا بسته رو ازش تحویل نگیرم

  1. محمد سماک محمد سماک

   سینای عزیز
   ممنون که مشکل رو مطرح کردی. ولی ای کاش از این تجربه بد، به این جمع بندی نرسی که تمام پیک های دیجی کالا بداخلاق هستند.
   این دوستان هم ممکنه مشکلاتی تو زندگی داشته باشن و بی اختیار، حس و حالشون رو تو اون لحظه به شما منتقل کرده باشن.
   شما لطف کن و این مورد رو ندید بگیر. من از شما عذرخواهی میکنم.

 22. Avatar محسن

  هیچگاه نباید گفت خسته نباشید چون همان کلام “خسته “در جمله ،طرف را به یاد خستگی کارش میاندازد .پس مانند قدیمی ها میگویم:خدا قوت.

  1. محمد سماک محمد سماک

   به قول فیلم Wiplash هیچ وقت هم نباید بگی Good Job
   چون باعث میشی که طرف مقابل برای بهتر شدن دیگه تلاش نکنه.
   بابت خدا قوت مرسی.

 23. Avatar نیما خرسند

  ضمن تشکر از دوستان زحمتکش دیجی کالا، بنده یکی از مشتریان پروپاقرص دیجی کالا هستم که تاکنون بیش از ۱۱۰ سفارش از دیجی کالا تحویل گرفته ام.خواستم یک پیشنهاد بدهم ! لطفاً بازخور نظرات مشتریان را در قالب یک نظر سنجی در سایت نمایش دهید.از قضا به نظر من برخلاف سال پیش اصلا جشنواره جالبی نبود چون بیشتر اجناس در پیشنهاد ویژه کالاهای جذابی نبودند ! و اکثراً قیمتی معادل با تخفیفات عادی و روزمره دیجی کالا داشتند.به طور مثال تست قند خون بایونیم مدل GM110 که قیمت فعلی آن با قیمت جشنواره یلدا برابر است ! کالاهای ارزشمند ارائه شده در قسمت یاقوت هم تعدادبسیار اندکی داشت که در ۳ ثانیه به پایان رسیدمثل آیفن ۷ ، پلی استیشن ۴ ،لپ تاپ ایسر و … و بنده و یکی از دوستان که تمام مدت پای کامپیوتر بودیم و رفرش می کردیم حتی نتونستیم یکی از آنها را خریداری کنیم چه برسه به اون دوستی که خواب بود ! به نظرم جشنواره یلدا بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت. اطرافیان من که کلا در طول جشنواره دلسرد بودند امیدوارم که یک نظرسنجی برگزار کنید و نتایج آن را روی سایت نمایش دهید چون دیجی کالایی که من می شناسم به نظر مشتریان اهمیت می دهد.

 24. محمد سماک محمد سماک

  خیلی ممنونم
  هم از شما و هم از تمام خریداران عزیز دیجی کالا

 25. Avatar مجید جوشنی

  میان اینهمه بی نظمی ترتیب دادن چنین ساختاری به مراتب دشوارتر از مسیر کمپانی های مشابه در کشورهای توسعه یافته است. امید دارم روزی به این مجموعه کوشا خدمت کنم.
  مایه افتخار ما هستید. دست مریزاد و خدا قوت..

  1. محمد سماک محمد سماک

   دیجیکالا هم به داشتن مشتریانی مثل شما افتخار میکنه. خیلی خیلی ممنونم.

 26. Avatar حسین

  سلام آقای سماک
  مطلب خوب و جالبی بود، با متنی که من خواندم به نظرم،یلدای شما اتفاقاَ خیلی هم شکفت انگیز بوده است، هم به شما و هم به تمام دیجیکالایی ها، خدا قوت می گم

  1. محمد سماک محمد سماک

   ممنونم از شما با فیدبک هاتون به ما دلگرمی میدین.
   آره واقعا تجربه نابی بود

 27. Avatar هانیه

  فکر نمی‌کردم چنین اتفاقاتی بیفته :))

  1. محمد سماک محمد سماک

   خودم هم اصلا فکرشو نمیکردم!

 28. Avatar سیدرضا

  واقعا از این قشر زحمت کش کمال تشکر رو دارم و امیدوارم مردم فهیم ایران زمین و مشتریان پروپاقرض دیجی کالا با این قشر ، با احترام و عزت برخورد کنن و از مدیران دیجی کالا هم خاضعانه درخواست می کنم با التفات بیشتری به واحد لجستیک توجه کنن که انرژی آنها به مشتریان منتقل شود.

  1. محمد سماک محمد سماک

   سید رضای عزیز
   مردم ایران، بهترین مردم دنیا هستن و احترام راننده ها رو خیلی خوب حفظ میکنند.
   از لطف شما ممنونم

 29. Avatar رامین

  دمشون گرم .دم همه راننده هاهم گرم.

  1. محمد سماک محمد سماک

   دم مشتری های گلی مثل شما هم گرم!

 30. Avatar احسان

  من هم قصد خرید پلی استیشن ۴ رو داشتم ولی متاسفانه اون ساعتی که تخفیف خورد من خواب بودم ولی ای کاش ساعت بهتری تخفیف داده میشد و تعداد بیشتر بود که خیلی ها بتونن بخرن ولی باز هم خوب بود یه تلویزیون گرفتم

  1. محمد سماک محمد سماک

   من هم شب که برگشتم خونه تازه متوجه شدم که یازده ظهر شگفت شده.
   قسمت نبود دیگه لابد.
   ولی باز هم تلویزیون هم غنیمته، خدا رو شکر

 31. Avatar hesam

  “تقریبا مطمئن هستم که دیگر پلی‌استیشن نخواهم خرید. خداحافظ رویای دوران جوانی”
  اشکم دراومد با این جمله 🙁
  از صمیم قلب امیدوارم که فرصتی دوباره برای خریدش پیدا کنی یا مثلا آقای محمدی یکی بهت هدیه بده 🙂
  #هر لایک یه امضا و یه درخواست از آقای محمدی (مدیر عامل دیجی‌کالا)

  1. محمد سماک محمد سماک

   واقعا قصد این کارو نداشتم حسام عزیز! تو رو خدا ببخشید!
   خیلی ممنونم ازت.
   ولی خودمونیم، چه کمپینی راه انداختی ها!

 32. Avatar ابراهیم

  اینجاست که میگن شنیدن کی بود مانند دیدن

  1. محمد سماک محمد سماک

   راست گفتن واقعا!

 33. Avatar مهدي

  خدا قوت

  1. محمد سماک محمد سماک

   خدا قوت به همه بچه های ارسال دیجیکالا
   دم شما هم گرم آقا مهدی

 34. Avatar حامد

  سلام خدمت آقای سماک و همه عزیزان دیجیکالا
  آقای سماک مطلبتون عالی و ریزبینانه بود، دید ما رو هم مبسوط فرمودین!
  اما آخر سر نفهمیدم ما رو گرفتید یا خودتون رو! همونجا که فرمودید “یک‌بار دیگر هم فرصت‌اش پیش آمد که بتوانم با قیمتی کمتر از قیمت اصلی تهیه‌اش کنم و باز هم دست نجنباندم و باز هم فرصتم سوخت شد”!!!
  داداش بیخیال 🙂

  1. Avatar Ali

   منظورشون این بوده که هر دو دفعه ای که فرصت خرید زیر قیمت داشتن;از دستش دادند.

  2. محمد سماک محمد سماک

   باشه بی خیال. ولی من نه خودمو گرفتم و نه قصد جسارت به شما رو داشتم و دارم.
   داداش نکنه شما ما رو گرفتی؟ ????

 35. Avatar بهنام

  خدا قوت میگم همه کارمندان این فروشگاه بینظیر واقعا خداییش تنها فروشگاه مورد علاقه منه که ازش وسایل بخرم مشتری باید قدر این کارمندان بینظیرو بدونه حالا یه روز اینورو اونور تحویل بگیر مگه دنیا به آخر میرسه خیلی بده واقعا رو کسی که زحمت میکشه داد بزنی و بی احترامی کنی بازم میگم به همه خدا قوت . دیجی کالا صدساله شی .

  1. محمد سماک محمد سماک

   واقعا خوشحالم که دیجیکالا محبوب شما هم هست.
   واسه خودمون که واقعا سخته که بخوایم از فروشگاه های دیگه خرید کنیم.
   خواهش میکنم اینو نفرمایید. از این دست موارد خیلی کم اتفاق میفته که البته باز هم برامون قابل احترامه. مشتری ما کاملا حق داشته که کالا رو سر موقع دریافت کنه.
   خیلی ممنونم بهنام جان

 36. Avatar حامد

  از اینکه چند سالی است تمام سفارشات خودم رو از طریق دیجی کالا انجام میدم واقعا افتخار می کنم. برای همه ی عزیزانی که در این مجموعه زحمت می کشن آرزوی سلامتی و شاد بودن رو دارم.

  1. محمد سماک محمد سماک

   شادی شما و همه مشتریان عزیز دیجیکالا آرزوی ما هم هست.
   شاد و پیروز باشید

 37. Avatar عمار

  اونچنان هم انعطاف ندارن.
  یک سفارش حدود یک میلیونی داشتم تو اهواز که پول تو کارتم نبود و نقدی ثبت کردم. وقتی خواستم حساب کنم مقداری از اسکناس ها هزاری و دوهزاری بود که پیک دیجی کالا راضی نشد بگیره و گفت مسئولمان اسکناس ریز قبول نمی کنه.
  یاد اون خبر افتادم که یک نفر تو یک کشور پول قسطش را بصورت سکه برده بود بانک و متصدی چند ساعت تمام نشسته بود سکه ها را حساب کنه.

  1. محمد سماک محمد سماک

   من واقعا نمیدونم چطوری باید از شما عذرخواهی کنم عمار عزیز
   کاملا حق با شما است
   عذرخواهی منو بپذیر

 38. Avatar مهدی

  دمتون گرم
  دقیقا واسه همینه که دیجی کالا اینقدر تو دل رفته
  بازم ممنون شما که پشت صحنه حواستون به همه چیز هست
  این یلدا نشد منم خرید کنم ولی ان شالله طرح بدی باهم می تر کونیم

  1. محمد سماک محمد سماک

   ایشششالا!
   شما لطف داری مهدی جان. خواهش میکنم، من فقط وظیفه مو انجام دادم.

 39. Avatar مریم

  وای! واقعا خدا به داد کسایی مثل ما برسه که هر روز باید هر مدل مشتری رو راضی نگه دارن

  1. محمد سماک محمد سماک

   مریم جان اتفاقا به نظر من شما باید خدا رو شکر کنی که کارت ایجاب میکنه با مردم در ارتباط باشی.
   من اگه جای شما بودم، روزی صد دفعه خدا رو شکر میکردم

 40. Avatar ///mahdispd

  خدا قوت عالی بود
  هم به شما و هم به کارکنان عزیز دیجی کالا