قرارداد جنرال موتورز با ارتش برای ساخت نفربرهای جنگی براساس شورولت کلرادو

۱۱ تیر ۱۳۹۹ | ۲۱:۱۵ ۱۱ تیر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شورولت کلرادو

جنرال موتورز اعلام کرد قراردادی با ارتش آمریکا بسته تا نفربرهای جدیدی برای پیاده‌نظام ارتش این کشور بسازد. نتیجه این قرارداد ۲۱۴.۳ میلیون ‌دلاری، تولید ۲۰۶۵ نفربر مخصوص ارتش آمریکا توسط جنرال موتورز خواهد بود.

این خودروساز باید نفربرهای زرهی سبک و سریعی بسازد که گنجایش ۹ سرباز را دارند و می‌توان آن‌‌ها را به وسیله کابل متصل به یک هلیکوپتر بلک‌هاوک UH-60 حمل کرد.

این نفربرها همچنین باید به قدری کوچک باشند تا بتوان با یک هلیکوپتر شینوک CH-47 آن‌ها را جابجا کرد. جنرال موتورز قصد دارد این نفربرها را براساس وانت سایز متوسط شورولت کلرادو ZR2 مدل ۲۰۲۰ بسازد.

شورولت کلرادو

دیوید آلبریتون، رئیس بخش دفاعی شرکت جنرال موتورز در این باره گفته است:

تمایل ارتش برای بستن قرارداد با ما، نشانگر سخت‌کوشی و تعهد تیم دفاعی جنرال موتورز و محصولات فوق‌العاده ماست. ما مطمئن هستیم که این نفربر فراتر از انتظارات مشتریان ما خواهد بود.

جنرال موتورز گفته در تولید این نفربر از ۹۰ درصد قطعات تجاری استفاده می‌شود، که تولید و نگهداری آن را آسان‌تر می‌کند. این قطعات شامل اجزای سیستم تعلیق، گیربکس اتوماتیک شش‌سرعته، و موتور ۲.۸ لیتری توربودیزل با توان ۱۸۶ اسب‌بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر هستند.

شورولت کلرادو

آلبریتون در ادامه گفته است:

این باعث افتخار است که از تجربیات شرکت والد خودمان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان خودرو در دنیا، برای طراحی، ساخت و ارائه بهترین فناوری‌های موجود به مردان و زنان نیروهای مسلح ایالات ‌متحده و هم پیمانان خود استفاده کنیم.

منبع: motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما