قوانین آلمان جلوی پیشرفت خودروهای بدون راننده را خواهد گرفت

۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

وزارت حمل و نقل آلمان قوانین جدیدی برای ساخت خودروهای بدون راننده وضع کرده است؛ قوانینی که ممکن است جلوی پیشرفت و اختراع تکنولوژی‌های جدید را در این حوزه بگیرد.

در قوانین آلمان همچنین آمده است که شرکت‌های خودروسازی باید در ماشین‌های‌شان یک جعبه‌ی سیاه قرار دهند.

طبق اطلاعاتی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده، وزیر حمل و نقل آلمان، «آلکساندر دوبریندت»، گفته است که راننده‌ها باید در تمام مدت جلوی خودرو نشسته باشند و فرمان هم مقابل‌شان قرار داشته باشد؛ طوری که در مواقع اورژانسی آن‌ها باید بتوانند به سرعت کنترل خودرو را به دست بگیرند. قوانینی که آلمان وضع کرده، به توجه رانندگان به عبور و مرور در خیابان‌ها کاری ندارد، اما الزام وجود یک فرمان در خودرو، ممکن است با اعتراض شرکت‌های مختلف مواجه شود.

قوانینی این چنین، قبلا هم در کالیفرنیا وضع شده بودند و شرکت‌هایی مثل گوگل، به شدت با آن‌ها مخالفت کردند. شرکت‌های خودروسازی با مسوولان ایالات متحده کنار آمدند و به آن‌ها گفتند تکنولوژی‌هایی که می‌سازند، در بلندمدت جان افراد را نجات خواهد داد.

در قوانین آلمان همچنین آمده است که شرکت‌های خودروسازی باید در ماشین‌های‌شان یک جعبه‌ی سیاه قرار دهند تا در صورت بروز تصادفات، به توان به آن‌ها رجوع کرد. البته همین حالا هم تمام خودروهای تسلا از چنین قابلیتی برخوردار هستند. البته همین موضوع هم ممکن است سر و صدای افرادی که نسبت به اطلاعات شخصی‌شان حساس هستند را در بیاورد.

منبع: The Verge

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

مسابقۀ حرفه‌ای ربات‌های پرندۀ حمل کالا

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar سورنا

    لذت رانندگی رو با هیچ چیزی نمیشه عوض کرد با این اختراع مخالفم

  2. Avatar آرش آقازاده

    یکی از دلایلی که ماشینهای خودران زیاد برام جذاب نیست اینه که همه لذت رانندگی با یک ماشین مدرن و پیشرفته به اینه پاتو تا ته رو پدال گاز فشار بدی!! البته نه توخیابونهای پایتخت و تو ترافیک!
    داشتن این جور ماشینها ،آدمو از این لذت محروم میکنه و با سرعت استاندارد میره . . .