۰ تا ۱۰۰، فقط در نیم ثانیه!

خشایار شاهسون ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۰ ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت‌های خودروسازی هر روز در تلاش ساخت اتومبیل‌هایی قدرتمند با ظاهر شکیل و امکانات متنوع هستند. در این میان، تعدادی از سوپراسپرت‌سازها بیشترین تمرکزشان را روی شتاب و سرعت محصولات خود معطوف می‌کنند؛ نمونه‌های بارزش فراری، لامبورگینی، بوگاتی و مک‌لارن هستند. با این حال برای رکورد زدن، همیشه نیازی به زیرساخت، پول زیاد و تیم مهندسی و طراحی  حرفه‌ای نیست. چراکه شخص فرانسوی به اسم Francois Gissy توانسته این موضوع را با ساخت یک ۳ چرخه فوق‌سریع اثبات کرده است؛ صفر تا صد، فقط و فقط در نیم ثانیه!

موضوع رکورد زدن این فرانسوی خوش ذوق به ۳ سال پیش برمی‌گردد، زمانی که او تصمیم گرفت دوچرخه‌ی خودش را به موشک تبدیل کند و رکورد سرعت ۲۰۷ مایل بر ساعت (۳۳۳ کیلومتر بر ساعت) را به ثبت برساند. او حالا با قدرت بیشتری به صحنه برگشته و این‌بار یک ۳ چرخه را به کمپرسور قوی هوا و آب تحت فشار مجهز کرده است. بدین شکل او توانسته با رکورد زمانی ۰.۵۵ ثانیه از حال سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. در طول مسافت شتاب‌گیری، ۳۵ گالن آب مصرف و به راننده به طور میانگین، فشار ۵.۱ جی وارد شده است.

البته ساخت چنین وسیله‌ای بیشتر برای ثبت رکورد جهانی است و نمی‌توان شتاب بی‌نظیر آن را با شتاب سوپراسپرت‌ها و هایپرکارها مقایسه کرد. در این خودروهای از فناوری‌های زیادی استفاده شده و نکته‌ی مهم، استفاده‌ی کاربردی آن است. با چنین ۳ چرخه‌ای نمی‌توان هرگز در شهر استفاده کرد و در سرعت‌های بالا پیچید اما می‌توان نهایت شتاب را تجربه کرد!

منبع: TopGear

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar علی

  فقط زانتیا

 2. Avatar آقا مجتبی

  زانتیا رو عشقه خخ

 3. Avatar ابراهیم

  ماشین کناریش در کسری از ثانیه تبدیل به کوچکترین پیکسل موجود در ویدئو شد.

 4. Avatar ///mahdispd

  محشررر بود

 5. Avatar میثم

  گردن آدم میشکنه.