۱۰ شخصیت برتر سریال انیمیشنی «آبشار جاذبه» از بدترین تا بهترین

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
سریال انیمیشنی آبشار جاذبه

این روزها که بازار راه‌اندازی‌های مجدد داغ است، سریال‌ها و فیلم‌های زیادی با بازیگران جدید و چهره‌های تازه ساخته می‌شوند. سریال انیمیشنی «آبشار جاذبه» (Gravity Falls) محصول دیزنی که خیلی زود به پایان رسید، در میان این آثار یکی از بهترین‌ها بود. از زمانی که پخش سریال در سال ۲۰۱۶ متوقف شد، طرفداران به سازنده‌ی این اثر، الکس هرش، التماس کردند که یا سریال را ادامه دهد یا آن را مجددا را‌ه‌اندازی کند. هرش گفت اگرچه دوست دارد دنیای «آبشار جاذبه» را ادامه دهد، اما در نهایت به دیزنی بستگی دارد که این سریال محبوب را احیا کند یا نه. تا به امروز، این سریال طرفداران خود را حفظ کرده است و کالاهایی با عکس‌ها و علائم تجاری این انیمیشن به خوبی به فروش می‌رسند و برای راه‌اندازی مجدد آن مدام از دیزنی درخواست می‌شود.

«آبشار جاذبه» خواهر و برادر دوقلویی به نام‌های میبل و دیپر را دنبال می‌کند که تعطیلات تابستانی خود را با عموشان استن می‌گذرانند. استن صاحب یک کلبه‌ی اسرارآمیز است، یک جاذبه‌ی توریستی که در طول سال با تشویق مردم به دیدن چیزهای عجیب و غریب موجود در «آبشار جاذبه» برای خودش درآمدزایی می‌کند. در ابتدا، این خواهر و برادر برای گذراندن تعطیلات تابستانی خود در میان ناکجاآباد چندان هیجان‌زده نبودند، اما به سرعت متوجه شدند که آبشار جاذبه‌ اسرار زیادی برای کشف کردن دارد، و پر از موجودات افسانه‌ای و شرور معروف به بیل سایفر است. این سریال برای افرادی که از سریال‌های علمی-تخیلی کمدی با درامی متعادل لذت می‌برند عالی است. همچنین اگر از سریال کوتاه «آن‌سوی دیوار باغ» (Over the Garden Wall) لذت بردید، می‌تواند انتخاب خوبی برای تماشا باشد. شخصیت‌های زیادی به شهر آبشار جاذبه می‌آیند و می‌روند، اما در ادامه ما ۱۰ شخصیت برتر این سریال را از بدترین تا بهترین نام بردیم.

۱۰. وادلز

وادلز در سریال انیمیشنی آبشار جاذبه

وادلز خوک خانگی میبل، تنها به خاطر بامزه بودنش شایسته‌ی یک جایگاه در این فهرست است. میبل او را در یک نمایشگاه محلی به عنوان جایزه می‌برد و بی‌درنگ زندگی‌اش را وقف او می‌کند تا مطمئن شود که به وادلز خوش می‌گذرد. اغلب او را لوس می‌کند و به او اجازه می‌دهد هر کجا که می‌رود دنبالش بیاید. در اپیزودی با عنوان «فروشگاه هدایای کوچک ترسناک»، وادلز این فرصت را پیدا می‌کند که صحبت کند و کسی جز نیل دگراس تایسون صداپیشگی او را برعهده ندارد.

۹. کندی

کندی در سریال انیمیشنی آبشار جاذبه

کندی و گرندا به عنوان یک زوج وارد سریال آبشار جاذبه می‌شوند اما هر کدام به خاطر دوستی با میبل، شایسته‌ی جایگاه‌های جداگانه در این فهرست هستند. کندی دختر شیرین، ساکت و معمولی، و آنقدر مهربان است که می‌تواند مواقعی که اوضاع خراب می‌شود، میبل را آرام کند. در طول سریال، کندی فاش می‌کند که علارغم کم‌توجهی دیپر به او علاقه‌مند بوده، و عمیقا عاشق گروه پسران «سورال تایمز» (Sv’ral Timez) است.

۸. گرندا

گرندا در سریال انیمیشنی آبشار جاذبه

گرندا تقریبا از هر نظر برعکس بهترین دوستش کندی است. او بر خلاف کندی پر سروصدا و ناآرام، صدایش بم و کمی مردانه است. گرندا قلدر گروه است و اغلب از قدرتش برای کارهای مفید استفاده، و دوستانش را از موقعیت‌های بدی که در آن قرار دارند خارج می‌کند. در چند قسمت از سریال اشاره شده است که گرندا ترنسجندر است، و در حالی که سازندگان سریال هرگز صحت آن را تایید نکردند، بسیاری از طرفداران این ایده را به شایعه تبدیل کردند.

دفترچه یادداشت مدل to do list طرح انیمیشن آبشار جاذبه کد 2665423

۷. وندی

وندی در سریال انیمیشنی آبشار جاذبه

وندی دختر بزرگ‌تر و باحالی است که به عنوان صندوقدار در فروشگاه میستری شَک کار می‌کند و دیپر ناامیدانه عاشق او شده است. وندی طی کارهای روزانه‌اش در کلبه، سرد و بی‌تفاوت است و وقتی اتفاقات دیوانه‌کننده‌ای در شهر رخ می‌دهد، اغلب ثابت می‌کند که سرسخت است. حتی با وجود اینکه دیپر علاقه‌ی زیادی به او دارد، اجازه نمی‌دهد رابطه‌ی دوستانه‌اش با هر دو خواهر و برادر خراب شود و اغلب در مواقع ضروری به آن‌ها کمک می‌کند. وندی با جدایی از رابی بر روی خودش تمرکز می‌کند و همیشه به بچه‌های کوچک‌تر از خودش می‌گوید که نیازی به یک رابطه‌ی مسموم برای شاد بودن ندارند، و در سریال می‌بینیم که تا حدی شخصیتش رشد می‌کند.

کاور کوسن کودک طرح آبشار جاذبه کد 900

۶. فورد پاینز

فورد پاینز

فورد پاینز برادر دوقلوی استن بوده و تقریبا در کل سریال انیمیشنی «آبشار جاذبه» ناپدید است. پس از بازگشت فورد با صداپیشگی جی کی سیمونز، مشخص شد که او تنها شش انگشت دارد و خالق هر سه دفترچه یادداشت بوده است. او برای چندین دهه گم شده بود و هنگام بازگشت به کلبه‌ی اسرارآمیز، مشخص شد که او زمان خود را در ابعادی متفاوت گذرانده و از طریق کرم‌چاله‌ها و چیزهایی شبیه به این سفر می‌کند. در پایان سریال، پیوند بین برادران دوقلو که به منظور یافتن چیزهای عجیب‌تر به سراسر جهان سفر می‌کنند، دوباره شکل می‌گیرد.

۵. بیل سایفر

بیل سایفر

بیل سایفر واقعا یکی از ترسناک‌ترین شرورهای یک مجموعه‌ی تلویزیونی انیمیشنی کودکانه است. هم شکل مثلثی و هم رنگ زرد نئونی و کلاه مشکی‌اش بسیار عجیب است. قبل از اینکه سر و کله‌ی بیل در اپیزودی با عنوان «رویاپردازان» پیدا شود، اغلب به او ارجاع داده می‌شود و می‌توان از طریق فلش‌بک‌های سریع در قسمت‌های قبلی حضورش را یادآور شد، و این باعث می‌شود شما متعجب شوید که او واقعا چه موجودی است؟ بیل یک شیطان بی‌رحم است و قبل از اینکه میبل او را به زور بیرون بیاورد، برای مدت کوتاهی بدن دیپر را تسخیر می‌کند. صدای بیل، نحوه‌ی صحبت معمولی او وقتی به خواهر و برادرش در مورد برنامه‌هایش برای تصاحب جهان می‌گوید، یکی از ویژگی‌هایی است که او را به یک شرور بزرگ تبدیل می‌کند.

پازل 35 تکه طرح انیمیشن آبشار جاذبه مدل NI595

۴. سوس

سوس

سوس با صداپیشگی هِرش، اغلب در این سریالِ گاها تاریک نقش کمیکی برعهده دارد. عبارت جذاب او که تقریبا در هر دیالوگی که استفاده می‌کند، «رفیق» است. او در کلبه‌ی اسرارآمیز به عنوان یک همه‌فن‌حریف کار می‌کند و ثابت می‌کند که یک دوست خوب و بزرگسال قابل اعتماد برای میبل و دیپر است. حتی با وجود اینکه سوس قرار است فردی نه چندان باهوش باشد، اما ثابت می‌کند که با توانایی‌هایش می‌تواند برای ایمن نگه‌داشتن بچه‌ها و همچنین چرخاندن فروشگاه میستری شک تا پایان سریال، بیش از حد انتظار مفید باشد.

جامدادی رومیزی طرح انیمیشن آبشار جاذبه کد 2665423

۳. استن

استن

عمو استن با صداپیشگی هِرش، برعکس خواهرزاده و برادرزاده‌هایش، اغلب بی‌ادب، خشن و حریص است. او یک تله‌ی توریستی را در شهر کوچک خود راه‌اندازی می‌کند و اغلب پول افرادی را که چندین بار از آن بازدید کرده‌اند می‌گیرد و همیشه یک نقشه‌ی جدید برای به دست آوردن پول نقد بیشتر ارائه می‌دهد. استن با وجود تمام نقص‌هایش، اما در واقع خانواده‌اش را بسیار دوست دارد و وقتی متوجه می‌شود که دیپر با دفترچه یادداشت خود چه می‌کند، از آن‌ها محافظت می‌کند و نشان می‌دهد که او هم یک دفترچه دارد. در طول فصل اول سریال انیمیشنی «آبشار جاذبه»، مخاطب از اینکه او به شدت در تلاش است تا برادر دوقلوی خود را بازگرداند، بی‌اطلاع است، بنابراین وقتی استن ثابت می‌کند که چقدر فداکار است، همه شوکه می‌شوند.

۲. میبل

میبل

میبل پاینز پنج دقیقه از دیپر بزرگتر است و در طول سریال اجازه نمی‌دهد او این واقعیت را فراموش کند. میبل یک شخصیت اصلی عالی در سریال انیمیشنی «آبشار جاذبه» است زیرا عاشق یک زامبی می‌شود. میبل خوشبین گروه است، همیشه باید به جنبه‌های مثبت نگاه کند، در حالی که دیپر معمولا کسی است که بیش از حد به هر موقعیتی فکر می‌کند. او قلب بزرگی دارد و مطمئن می‌شود که تمام اطرافیانش بدانند که او آن‌ها را دوست دارد، به خصوص استن.

  جامدادی مدل دوزیپ طرح انیمیشن آبشار جاذبه کد NI583

۱. دیپر

دیپر

دیپر پاینز با پنج دقیقه فاصله برادر کوچک میبل است. دیپر که نام اصلی‌اش میسون است و نام مستعار خود را از خال مادرزادی روی پیشانی خود گرفته، ماجراجویی است که نمی‌تواند یک جا ساکن باشد و مدام به دنبال اتفاقات تازه می‌رود. خطر اغلب به دنبال او است، و با دفترچه یادداشت قابل اعتماد خود با شماره ۳ که روی جلد آن چاپ شده است، او اغلب بدون هیچ تردیدی به دنبال مشکلات می‌رود. دیپر یک شخصیت قابل اعتماد در سریال انیمیشنی «آبشار جاذبه» است که وقتی میبل خیلی حساس می‌شود تعادل را برقرار می‌کند و خواهرش هم همین کار را برای او انجام می‌دهد.

منبع: movie web

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما